ZT Líšeň – Zbrojovka B nestačila na Líšeň

ZT Líšeň – Zbrojovka B nestačila na Líšeň Hned na první hrací den zimního turnaje v Líšni byli nalosování proti sobě loňští finalisté. Jinačí nebyl jen výsledek zápasu. Změny oproti loňskému zimnímu klání nastaly i v sestavách obou týmů. Líšeň zkoušela obránce Ignačáka (Drnovice) a záložníka Cupáka (Zbrojovka). V sestavě juniorky Brna byli zkoušení Dolina (Slovácko) a Hycl (Hrušovany). Po devadesáti minutách odcházeli ze hřiště spokojenější domácí hráči.

V zimní přípravě obou týmů šlo o první „ostré“ přípravné utkání. Zbrojovka nastoupila oproti podzimu s notně omlazenou sestavou. Líšeň se musela v tomto zápase obejít bez pětice Belej, Čampa, Křap, Oprchal a Vrtěna.

V první minutách bylo vidět hodně nepřesností. Líšeň se po prvních náznacích šancí dostala k sérii rohů, kdy jeden z bránících hráčů Zbrojovky netrefil míč na přední tyči. Ten se pak dostal k volnému Širokému a ten se hlavou zblízka nemýlil. Po obržené brance se junioři probudili a zahrozili šancemi Šťourače a Hycla. Do poločasu měla Líšeň ještě dvě šance. Nejprve pálil z hranice vápna Mičko na zadní tyč, ale brankář Hladký výborně zakročil. Do velké šance se následně po kolmici Cupáka dostal Michal Drábek, ale z rohu nepropálil výborného brankáře Hladkého. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu došlo v sestavách obou týmů k pár změnám. Hned na začátek druhé pětačtyřicetiminutovky se do velké šance Zbrojovky dostal Košulič. Po nádherném pasu Paška, ale bohužel přestřelil. Poté se hra odehrávala spíše ve středu hřiště a bylo vidět plno soubojů. V 60.minutě zareagoval trenér Zbořil trojitým střídáním a měl šťastnou ruku. Jeden ze střídajících hráčů měl prsty ve druhém gólu. Prokeš po dvou minutách na hřišti vyslal nádhernou střelu, se kterou měl vystřídavší brankář Sehnal nemalé problémy, a míč následně dorazil do prázdné branky pohotový Šudoma. Za pár minut  nalomenou obranu brněnské juniorky, po zbytečném faulu Kršáka na Noska, potrestal z pokutového kopu s přehledem Král. Juniorka si už žádnou vážnější šanci, kromě dvou standartních situací, nevypracovala. Z prvního letošního zápasu těchto jihomoravských třetiligových zástupců se tak z tříbodového zisku radovali hráči Líšně.

SK Líšeň - FC Zbrojovka Brno B 3:0 (1:0)