ZT Líšeň - Líšeň porazila Bystrc

ZT Líšeň - Líšeň porazila Bystrc Sobotní zápas na líšeňském umělém trávníku mezi domácí Líšní a Bystrcí nepřinesl příliš záživný fotbal pro diváky. Velký vliv měl i silný vítr, který v Líšni foukal. Diváci tak odcházeli ne příliš spokojeni s představením obou soupeřů. Jedinou útěchu jim mohlo přinést krásných 10 stupňů, které ukazoval teploměr.

Ze začátku aktivnější domácí si hned na úvod vytvořily velkou šanci. Po rohu Drábka hlavičkoval zcela osamocený Král, ale brankář Bystrce Trnavský reflexivně zasáhl. To ovšem Bystrci jako varování nestačilo a o dvě minuty později obral důrazný Cupák pravého obránce o míč, obešel Janíčka, a z následného centru se v malém vápně prosadil Nosko. Po obdržené brance začínala Bystrc lépe kombinovat přes dvojici Jirásek a Sedláček, ale kromě pár rohů si Bystrc za celý první poločas nevypracovala jedinou šanci, kterou by brankáře Líšně ohrozila. Naopak na druhé straně po kombinaci Čampa,Klimeš se do dobré příležitosti tlačil Michal Drábek, ale včasným vyběhnutím brankář Bystrce akci překazil.

Do druhého poločasu došlo k pár změnám, ale i přesto Líšeň byla o trochu aktivnější a víc se tlačila před branku Bystrce. V 50 minutě Janíček vyvážel míč z vlastní poloviny, Cupák mu míč vypíchnul, nahrál nabíhajícímu Drábkovi. Ten vyřešil situaci 3 na 2 z pohledu Líšně, nahrávkou na Noska, který tvrdou střelou dal Prokešovi v brance Bystrce šanci. Ten ale přesto míč vyboxoval tak nešťastně, že zapadl do prázdné branky. Poté bylo vidět plno soubojů a nepřesností na obou stranách. Líšeň se snažila kombinovat. Bystrc byla pozorná v obraně. Dirigována kapitánem Janíčkem už Líšeň do žádné 100% šance nepustila. To samé se dá říct o defenzivní práci Líšně včele se stopery Hebronem a Širokým. Jediná šance, která stojí za zmínku bylo Drábkovo prostrčení na Krále, ovšem vybíhající brankář Prokeš znemožnil Královi zakončení. Po konečném hvizdu měl tedy rozhodčí ve svých zápiskách zapsán výsledek: Líšeň - Bystrc 2:0.

SK LÍŠEŇ - DOSTA BYSTRC 2:0 (1:0)