ZT Dubňany - Vysoké výhry Vracova a Milotic

ZT Dubňany - Vysoké výhry Vracova a Milotic V zahajovacím kole zimního turnaje v Dubňanech si připsaly první tři body do tabulky týmy Vracova, Milotic, Ratíškovic a Dubňan A. Jednoznačného vítězství dosáhl Vracov, který smetl Vacenovice 6:1, a Milotice, jež si snadno poradily s fotbalisty Hlbokého 4:0. Ratíškovice pak přemohly Vlkoš 4:3 a stejným výsledkem se skončilo také utkání dubňanského áčka s Jablonicí. Devátý tým, domácí Dubňany B, měly v úvodu 25. ročníku zdejšího zimního turnaje volný los.

Vracov je favoritem na turnajové vítězství a hned v prvním kole jasně ukázal, že se této role nezříká. S přehledem si poradil s Vacenovicemi a porazil je vysoko 6:1. Druhý celek Fincentrum Krajského přeboru jasně kontroloval celý zápas, ve kterém Vacenovice dokázaly držet krok jen úvodních dvacet minut. Ve 28.minutě se levačkou trefil Loprais a Vracov šel do vedení, které už si nenechal vzít. Tři minuty na to Loprais zvyšoval na 2:0 a v 33.minutě už to bylo 3:0. Po rohu Janouška poslal míč do sítě Petr Lipčík. Od hráče, který podzim odehrál v Hroznové Lhotě, to ale dnes nebylo vše. Zkoušený hráč na sebe upoutal pozornost trenéra Snopka i v 41.minutě, kdy navýšil vedení už na 4:0. S tímto výsledkem se pak šlo do kabin.

Krátce po změně stran se podařilo Vacenovicím vstřelit alespoň čestný úspěch. V 54.minutě se trefil zkušený útočník Příkazský. To bylo ze strany olejářů vše. Konečnou podobu daly výsledku dva momenty krátce po sobě. Nejdříve v 71.minutě dával parádní ranou Jílek (Blatnice) na 5:1 a minutu na to uzavřel účet utkání Loprais, který tak završil hattrick.

Trenér Libor Snopek se musel v zápase obejít bez několika hráčů, chyběl např: Lejsal nebo Myšák. Naopak už mohl počítat se Zýbalem, který se vrátil z testů v prvoligovém Jablonci. O tom, zda si tento talentovaný hráč zahraje jednou ligu za severočeský klub, se prý rozhodne v létě. Dále v tomto utkání oblékl dres Vracova golman Velké nad Veličkou Tomáš Sládeček. Naproti tomu trenér Kopl nezkoušel nikoho. Počítal jen absence. Chyběl mu trojlístek Jaštík, J.Grufík a Nedvěd.

Ratíškovicím byla na úvodní zápas nalosována Vlkoš. Šestý tým 1.A třídy skupiny B a proti němu lídr okresního přeboru. Podle papírových předpokladů jasný zápas, ale chyba lávky. Baník začal aktivně. V 15.minutě se dokonce ujal vedení 1:0. Šťastným střelcem byl Ňorek. První klopítnutí favorita přišlo po půlhodině hry. To srovnal na 1:1 stoper Verchola. Do konce prvního poločasu se ale ještě dvakrát dostal brankově ke slovu Jakub Babíček a mladý útočník tak uzavřel poločasové skóre na 3:1.

Do druhého poločasu šly tedy Ratíškovice do hry s nadějným výsledkem. Přítomné diváky ovšem čekalo ještě drama. Do druhé půle totiž oba trenéři notně prostřídali a po tom co se střelecky prosadil Farmačka a po něm Fojtík, to bylo v 80.minutě najednou 3:3. Rozuzlení tohoto dramatu přišlo až v poslední minutě. Pokutové území, faul na Koplíka a rozhodčí Kýr píská penaltu. Tu následně proměňuje Kováč a Ratíškovice si mohou konečně oddechnout. Vyhrály nakonec 4:3.

Výsledky 1. kola:

FC Vracov – SK Mogul Vacenovice 6:1 (4:0)

Dubňany B-volno

Vytisknout text k článku - ZT Dubňany - Vysoké výhry Vracova a Milotic ... Vytisknout - ZT Dubňany - Vysoké výhry Vracova a Milotic