ZT Břeclav - Otvírák vyhrál Slavoj

ZT Břeclav - Otvírák vyhrál Slavoj V sobotu odstartoval další zimní turnaj. Tento se odehrává na umělé trávě MSK Břeclav. Turnajový program odstartovalo utkání aktuálně nejvýše postavených účastníků. Pavlovice v něm přehrály slovenské Kúty. Zahanbit se nedaly ani Bořetice a záložní tým Břeclavi. Body tratil jen dorost MSK Břeclav. Ten se po devadesáti minutách rozešel se Spartakem Stráže bez vstřelené branky.

Mezi účastníky turnaje najdete týmy z okolí, ale i ze Slovenska. Domácí luhy a háje reprezentuje třetí, čtvrtý a předposlední tým 1.A třídy skupiny B, tedy Velké Pavlovice, Bořetice a MSK Břeclav “B“ a účastník 1.B třídy skupiny C Baník Mikulčice. Slovensko zastupuje účastník páté nejvyšší soutěže FK TJ Kúty a účastníci okresního přeboru Spartak Stráže a Hoteling Sekule. Mezi těmito mužskými týmy pak bude čeřit vodu dorost MSK Břeclav.

Celý turnaj zahájilo utkání Velké Pavlovice – Kúty. Pavlovice se dostávaly do hry pomalu. Už od první minuty to před jejich brankou hodně vřelo. Chromek se měl co otáčet. Do 35.minuty za ním dvakrát zvonila tyč, ale pak se dostala k hlasitějšímu slovu také ofenziva Pavlovic. Vintrlík v přímém souboji s brankářem nezaváhal a zčistajasna bylo to 1:0. Hned v zápětí musel opět čarovat Chromek ale těsné poločasové vítězství udržel.

Do druhého poločasu poslal trenér Piták pozměněnou sestavu. Krom jiného se měnil strážce branky Pavlovic. Chromka vystřídal Honz, ale ani on si na nudu stěžovat nemohl. Během deseti minut druhé půle likvidoval dvě tutovky. Pak se sice Pavlovice dostaly více do hry, ale pořád se ne a ne prosadit. V 65. a 69.minutě úřadoval znovu Vintrlík. S první střelou si golman hostů poradil, ale ve druhém případě se mu to už nepovedlo – 2:0. Po této brance převzaly Pavlovice otěže utkání a vysoký kanonýr Šabata začal stahovat míče jako magnet. V 76.minutě se ještě zastřeloval. O dvě minuty později už prostřelil vše co mu stálo v cestě – 3:0. V 80.minutě pak byl ve správný okamžik na správném místě a míč odražený od tyčky poslal do sitě podruhé – 4:0. Touto brankou uzavřel skore zápasu.

SLAVOJ VELKÉ PAVLOVICE - FK TJ KÚTY 4:0 (1:0)
Branky:
Šabata 2,Vintrlík 2

Sestava Vel.Pavlovice:Chromek (Honz) - Kotoun, Loubek, Jilka, Hajda
-Koráb (Pilarčík), Vašek, Konečný, Gremel (Husák) - Šabata, Vintrlík.

CELTIC BOŘETICE - HOTELING SEKULE 6:0

MSK U19 - SPARTAK STRÁŽE 0:0

MSK "B" - BANÍK MIKULČICE 4:1

Vytisknout text k článku - ZT Břeclav - Otvírák vyhrál Slavoj ... Vytisknout - ZT Břeclav - Otvírák vyhrál Slavoj