ZT Boskovice - Domácím úvod nevyšel

ZT Boskovice - Domácím úvod nevyšel Na umělém trávníku v Boskovicích se od této soboty odehrávají dva zimní turnaje „O pohár města Boskovice“. První má jméno Artézia cup a v seznamu jeho účastníků najdete týmy z Fincentrum Krajského přeboru jako Kuřim či širší kádr Boskovic. Ten trenér Vorlický rozdělil na Boskovice A a B, aby viděl v akci všechny své hráče. Skutečné béčko Boskovic pak najdete v druhém turnaji, který má název Dahepo cup.

O POHÁR MĚSTA BOSKOVICE – ARTÉZIA CUP

Výsledky 1. kola:

Začátek zápasu Boskovice - Svitavy byl z pohledu domácích hodně aktivní. Většinu akcí řídili zkušení záložníci Ošlejšek s Martínkem. Druhý jmenovaný ve 4.minutě zužitkoval dlouhý centr od mladíka Adamce a vstřelil úvodní branku zápasu. Pokud by Boskovice vydržely v nastalém trendu, tak by bylo utkání jednoznačné. Svitavy ovšem postupně vyrovnaly hru. Brankář Švéda ale nijak vážnou práci neměl. Jeho spoluhráči se začali prosazovat před protější brankou až ke konci poločasu. Ani nyní ale branka nepadla, a tak byl poločas 1:0.

Druhou půlku začaly Boskovice ještě lépe než tu první. Tentokrát ale nebyla aktivita odměněna brankou. Ošlejškově i Martínkově radosti stála v cestě branková konstrukce, která zastavila jejich střely. Pak to šlo jako přes kopírák s prvním poločasem. Svitavy se znovu dostaly do hry a v 82. minutě dokonce z rohového kopu vyrovnaly na konečných 1:1.

Konečné skóre tomu nenapovídá, ale diváci, kteří se přišli na utkání podívat, viděli pohledný a svižný fotbal. Rozhodně se nenudili.

Boskovice A - Svitavy 1:1 (1:0)
Branky: Martínek L. – Uhlíř P.

Boskovice A: Švéda – Müller, Václavek, Grénar, Adamec
– Přikryl(Jn.Horák), L.Martínek, Sedlák, Ošlejšek, Blaha – Kalášek

V zápase týmu označeného jako Boskovice B byla vyslána na trávník hodně mladá sestava. Tu doplňovala jen dvojice záložníků Pavel, Preč a zkušený stoper B-týmu Leoš David. V brance nastoupil věkem ještě dorostenec Bušina, který se vrátil z hostování ve Spartě Brno.

Prvních deset minut se hra přelévala z jedné strany na druhou. Nejblíže byl k brance Fojt, který trefil tyč. Pak se ale začalo v domácí obraně objevovat čím dál tím více okének a Březová jich začala čím dál tím víc využívat. V 24.minutě už jedno takové okénko využila naplno a bylo to 0:1. Tento stav následně vydržel do poločasu.

Druhá půle začala náporem domácích, ale vyrovnání nepřišlo. Naopak přišlo navýšení skore ze strany Březové, které se zrodilo z první šance hostí ve druhém poločase. Naději pro domácí ještě vykřesal Preč . Nikdo další v dresu Boskovic se už k němu nepřidal. To Březovští se trefili ještě dvakrát.

Boskovice B - Březová 1:4 (0:1)
Branky: Preč – Bednář 2, Jež, Ehrenberger

Boskovice B: Bušina – Černý, Novotný, David, Adamec(46.Blaha)
– Pavel, Preč, Jn.Horák, J.Fojt(46.Jk.Horák) – L.Fojt, M.Horák

Kuřim - Blansko dor. 6:2 (4:1)
Branky: Plšek 2, Králíček, Suchánek, Šenkýř M., Fryčka – Jarůšek, Kučera

O POHÁR MĚSTA BOSKOVICE - DAHEPO CUP

Utkání mělo jednoznačný průběh. Boskovický záložní tým vycházel z dobré hry zálohy a z ní pak těžili Pavel a Janíček, kteří oba vstřelili tři branky. Díky vysokému výsledku se tak jejich tým dostal po prvním kole do čela průběžné tabulky turnaje.

Benešov - Lipůvka 0:0

Vytisknout text k článku - ZT Boskovice - Domácím úvod nevyšel ... Vytisknout - ZT Boskovice - Domácím úvod nevyšel