Žebětín prohrál v přípravě s Kohoutovicemi

Žebětín prohrál v přípravě s Kohoutovicemi Nováček 1.B třídy skupiny B ze Žebětína přezimovává na pátém místě tabulky. V přípravném zápase na umělé trávě u ZŠ Janouškova se ovšem v sobotu musel sklonit před vedoucím týmem Městského přeboru MěFS Brno. Tatran Kohoutovice ho totiž porazil 3:1 a většinu zápasu měl více ze hry. Přípravné utkání leccos naznačilo. Jde sice stále o přípravu, ale pokud předvede Žebětín stejný výkon jako dnes i v následujícím přípravném utkání s Vojkovicemi, mohl by si domů odvést i dvoucifernou prohru.

Žebětín nastoupil do utkání s trojcí zkoušených hráčů. Byli to obránce Ondřej Soukup z Rousínova a dva ofenzivní hráči dorosteneckého věku Krejčí a Kovář. 2 K vytvořila v tomto zápase útočnou dvojici. To Kohoutovice se spíše než na příchod nových posil soustředí na konsolidaci kádru. Hráče, kteří byli v Tatranu prozatím na hostování, se snaží vedení oddílu udělat na přestup a raději se soustředí na kvalitní zimní přípravu kádru, který po podzimu vede Městský přebor MěFS Brno.

Žebětín nezačal své druhé letošní utkání nijak dobře. Už od začátku zápasu měly Kohoutovice jasně navrch. Od první minuty předváděly nebojácný výkon a za ten byly odměněny úvodní brankou. V 8.minutě utkání uklidil Jankulár do sítě odražený míč a bylo to 0:1. Hráči Tatranu si pak vytvořili i více šancí, ale další branku už v prvním poločase nevstřelili. Žebětín hrozil jen z brejků. Pokud ale jeho hráči nenarazili na svou nepřesnost, tak jim ve skórování zabránil hostující brankář Machač. V poločase se tedy šlo do kabin za stavu 0:1.

Do druhého poločasu poslal trenér Kohoutovic Richter čtyři nové hráče a ti se na hřišti nejprve hledali. Toho využil Ivo Havelka k vyrovnávací brance. Následovalo několik šancí na obou stranách, ale další branka přišla až v 15.minutě druhého poločasu. Müller se dostal na půlící čáře k míči. Přihrál ho Průchovi, který jej zatáhl do vápna a poslal volnému Jankulárovi. Ten se s ničím nepáral a podruhé v tomto zápase rozvlnil síť 1:2. Pět minut na to Žebětín daroval Kohoutovicím další branku. Žebětínští stopeři se nedohodli s golmanem Náhlíkem, a tak si volný míč vzal Kreutzer a bez větších problému ho uklidil do branky - 1:3. Následně ještě těsně minul branku krásnou střelou z hranice šestnáctky kohoutovický kapitán Průcha. Do konce zápasu už se pak ale skore ani na jedné straně neměnilo, a tak utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Tatranu Kohoutovice.

"Kohoutovice byly snaživé a jejich dnešní výhra je zasloužená. Naši kluci si víceméně zatrénovali. Víc k tomu raději říkat nebude," řekl nám po utkání trenér Žebětína Robert Křivánek.

SK ŽEBĚTÍN - TATRAN KOHOUTOVICE 1:3 (0:1)
Branky:
Havelka - Jankulár 2, Kreutzer

ŽEBĚTÍN: Toman (46.Náhlík) - Bubílek, Soukup, Ingr, Hejlek - Rejtoral, Žvanut, Havelka, Obst - Krejčí, Kovář

KOHOUTOVICE: Machač - Procházka, Nešpor, Kašpar, Cupák, Pospíšil, Jankulár,
Průcha, Kreutzer, Koubek, Müller, Zechmeister, Vévoda, Geschvantner, Fatrdla

(Trenér Richter prostřídal všechny hráče.)

Neděle 27.2.2011-10,30, TJ MCV – Kohoutovice, UT ZŠ Janouškova

Vytisknout text k článku - Žebětín prohrál v přípravě s Kohoutovicemi ... Vytisknout - Žebětín prohrál v přípravě s Kohoutovicemi