Zbrojovka v dvojzápase remizovala a vyhrála

Zbrojovka v dvojzápase remizovala a vyhrála Čtyři body. Tolik si brněnská Zbrojovka připsala na závěr svého letošního působení v Tipsport lize. V sobotu Brno čekaly dva zápasy, které se odehrály hned po sobě. Proto v Brněnských Ivanovicích vyběhly do každého ze dvou utkání rozdílné sestavy. V utkání se Znojmem diváci gól neviděli a v zápase s Jihlavou odcházelo Brno jako vítěz.

Hned na úvod sobotního programu se hrálo utkání Zbrojovka Brno – 1.SC Znojmo. Při této větě by mohla reportáž o zápase skončit. Na hřišti se totiž po celý zápas neudálo nic převratného. Přihlížející diváky tentokrát v minus 4 stupních rozehřál spíš grog než tleskání kouskům, které se odehrávaly na hřišti. Hráči obou týmů se do vyložených šancí dostávali jen sporadicky. Brno sice mělo lehkou územní převahu, ale nedokázalo jí nijak využít. Nejvíce byl v brněnském dresu vidět Šamánek. Největší tutovku ale spálil v prvním poločase Došek a po změně stran Křeček, který trestným kopem orazítkoval břevno. Znojemské šance pak zastavoval pozorný Bureš.

Zbrojovka Brno – 1. SC Znojmo 0:0
ŽK: Hromek.
Rozhodčí: Mikel – Večeřa, Dobrovolný.

Zbrojovka Brno: Bureš – Brdarovski, Simerský, Mitrovič, Pejič – Valenta, Křeček,
Borek, Husár (60. Hamouz) – Došek (60. Pernica), Šamánek.

1.SC Znojmo: Doleček – Sukup, Yonov, Helebrant, Švarc – Šplíchal,
Vavřík (62. Veselý), Hnáníček, Hromek – Čavar (75. Štajner), Kováč (62. Zach).

Ve druhém sobotním zápase se utkala Zbrojovka Brno s Vysočinou Jihlava. Jméno prvního týmu stejné jako v předchozím utkání, ale kromě střídajících byla sestava úplně rozdílná. V prvním zápase, a stejně tak i ve druhém, se v 60.minutě dostali do utkání Hamouz a Pernica. Projev brněnského týmu už byl lepší než v prvním utkání. Zápas byl sice opět vyrovnaný, ale Brno bylo efektivnější v koncovce. V prvním poločase hrozili především fotbalisté z Vysočiny. Jejich koncovka je ale zradila, a tak bylo po prvním poločase na světelné tabuli 0:0.

Po deseti minutách druhého poločasu se ovšem po Střeštíkově rohu zorientoval nejlépe Kalabiška a otevřel skóre. Pro dokreslení situace. Vysočina v té chvíli vedla na rohy 1:5. Jihlava pak znovu přebrala iniciativu, ale Krbečka jihlavští fotbalisté nepřekonali. V 81.minutě utkání rozhodl utkání šťastný okamžik pro domácí. Maroši nastřelil Rabušice a míč nakonec skončil v síti. V posledních vteřinách zápasu se ještě mohl mezi střelce zapsat Pernica, ale nezkrotil Rýdlův centr z rohového kopu naplno, a tak konečný výsledek je 2:0 pro domácí.

Zbrojovka Brno – Vysočina Jihlava 2:0 (0:0)
Branky:
56. Kalabiška, 81. Rabušic.
Rozhodčí: Dobrovolný – Večeřa, Mikel.

Zbrojovka Brno: Krbeček – Rawski (60. Pernica), Jílek, Migliorini, Kaňa (60. Hamouz)
– Přerovský, Rýdel, Maroši, Střeštík – Rabušic, Kalabiška.

Vysočina Jihlava: Svoboda – Veselý, Šimáček, Gavrič (80. Ptáček), Cihlář (46. Demeter)
– Kopic, Gába, Karlík (46. Görner), Šilinger – Mešanovič (61. Gabriel), Kučera (46. Tecl).

Vytisknout text k článku - Zbrojovka v dvojzápase remizovala a vyhrála ... Vytisknout - Zbrojovka v dvojzápase remizovala a vyhrála