Zbrojovka srazila Karvinou

Zbrojovka srazila Karvinou Karviná, Brno – Brněnští fotbalisté zdolali Karvinou 1:0, Znojmo si zajistilo záchranu ve druhé lize remízou 1:1 ve Varnsdorfu.

Už na čtvrtou pozici se posunuli fotbalisté Zbrojovky, kteří v sobotu zvítězili v Karviné 1:0. Po třech zápasech se opět dočkali výhry, kterou zařídil svou premiérovou druholigovou brankou osmnáctiletý záložník Milan Lutonský.

Vstup do utkání se lépe povedl Karviné, v jejímž dresu zlobil především albánský záložník Elvist Ciku, jenž trefil tyč. Zbrojovka se opět prezentovala vysokým nasazením a branka Lutonského přišla jako odměna za aktivitu. Brankář Paleček ve 25. minutě pouze vyrazil ránu Hromka, kterou doklepl do sítě člen reprezentační devatenáctky Lutonský.

Po přestávce se Brňané soustředili především na obranu, vyrovnání měl na hlavě domácí Gonda, jeho pokus ovšem postrádal razanci. Po rohovém kopu Kolouška se v dobré příležitosti ocitl brněnský stoper Petr Buchta, ovšem těsně přestřelil.

Jedinou komplikaci nadělalo Zbrojovce pouze vyloučení obránce Paška, který šel pod sprchy v 83. minutě po druhé žluté kartě a v posledním kole s Mostem bude chybět. „Začali jsme trochu nekoncentrovaně, kdy jsme pustili soupeře do dvou šancí. Pak jsme byli aktivnější, což vyústilo ve vedoucí branku. Karviná nás zlobila především nakopávanými balony a rychlými hráči na krajích, ale my jsme utkání ubojovali. Právě za obrovské nasazení chci hráče pochválit," uvedl pro klubový web brněnský kouč Petr Čuhel.

Zbrojovka se posunula na čtvrtou příčku o bod před Bohemians Praha, který prohrál 0:3 v Sokolově. Právě na třetí sokolovský Baník ztrácí Brňané kolo před koncem soutěže tři body. Sokolov, s nímž má Zbrojovka lepší vzájemné zápasy, dohrává soutěž na hřišti dvanáctého Táborska.

Jistotu záchrany si z Varnsdorfu po remíze 1:1 dovezli fotbalisté Znojma a poprvé v historii klubu se udrží ve druhé lize tři roky po sobě. Jihomoravané vedli od 47. minuty po trefě Okleštka a o vítězství přišli až tři minuty před koncem, kdy srovnal Hikspoors. Znojmo v závěrečném kole přivítá v sobotu rezervu pražské Sparty.

Postup do nejvyšší soutěže si výhrou 3:0 s Třincem zajistila Jihlava, její sobotní soupeř doprovodí Spartu B v sestupu do třetí ligy. Vysočina na vedoucí Ústí nad Labem ztrácí tři body.

Karviná – Zbrojovka Brno 0:1 (0:1)

Branka: 26. Lutonský. Rozhodčí: Mikel – Chytil, Gallo. ŽK: Hoffmann, Vladavič, Hrtánek – Pašek, Fall. ČK: 84. Pašek. Diváci: 672.

Sestavy:

Karviná: Paleček – Hrtánek, Cverna, Bolf (72. Motyčka), Hoffmann – Ciku (80. Bartozel), Jursa, Gonda (51. Mišinský), Bartošák – Vladavič, Juřena. Trenér: Kalivoda.

Brno: Doležal I – Pašek, Pernica, Buchta, Šíma – Hromek (64. Mezlík), Fall, Koloušek, Lutonský (71. Michna) – Švancara, Doležal II (78. Chigou). Trenér: Čuhel.

Varnsdorf – Znojmo 1:1 (0:0)

Branky: 87. Hikspoors – 47. Okleštěk. Rozhodčí: Váňa – Filípek, Košec. ŽK: Hozda – Hrubý. Diváci: 520.

Sestavy:

Varnsdorf: Porcal – Hozda, Pimpara, Filip, Mach – Martan (46. Volf), Cana, Breite, Rudnickij, Chod – Melunovič (46. Hikspoors). Trenér: Frťala.

Znojmo: Hrubý – Hříbek, Avdič, Jonov, Lukáš (81. Švarc) – Okleštěk, Lacko, Hnaníček, Cihlář – Vašíček (61. Mandula), Zifčák (52. Rolinc). Trenér: Smrček.