Zbrojovka šokovala Bohemians

Zbrojovka šokovala Bohemians Sokolov, Praha - V 18. kole druhé fotbalové ligy zdolali brněnští fotbalisté v Praze celek Bohemians 1:0, Znojmo remizovalo v Sokolově 2:2.

Poslední desetiminutovka stačila na body ve druhé fotbalové lize oběma jihomoravským zástupcům. Zbrojovka brankou Doležala v 86. minutě vydřela tři body na Proseku proti Bohemians Praha, Znojmo trefami Oklešťka a Rolince získalo bod ze remízu 2:2 v Sokolově.

Začátek utkání v Praze vyšel lépe domácím před pouhými 974 diváky a v úvodní dvacetiminutovce tlačili, ovšem jediný přesnější pokus Očovana kryl brněnský gólman Doležal. Postupně se osmělili Brňané, kteří předvedli podvedenou akci ve 40. minutě. Kolouškův centr poslal Pernica hlavou těsně vedle.

Ráz utkání udala 58. minuta, když Doležala zezadu sestřelil domácí Penc. Od té doby hráli hosté uvolněněji, i když do příležitostí se nadále dostávali také Pražené. Sedm minut před koncem dokonce Macháček napálil břevno.

Ovšem v 86. minutě udeřila Zbrojovka. Z nenápadné akce se dostal míč do vápna k volnému Doležalovi, který stejně jako před týdnem proti Sokolovu rozhodl o třech bodech pro Brno.

V Sokolově patřil úvod utkání se Znojmem domácímu Baníku, který ve 22. minutě poslal přízemní střelu z přímého kopu ke vzdálenější tyči do vedení Glaser, gólman Hrubý na míč nedosáhl. Znojmo málem odpovědělo brankově hned po rozehrávce, když domácí stopeři nejprve zablokovali únik Vašíčka a dorážku Rolince kryl brankář Buček.

Po přestávce mohl Baník zvýšit, jenže Vaněček v dobré pozici nedosáhl na přihrávku Glasera. V 72. minutě však chyboval devatenáctiletý bosenský stoper Avdič a míč po ose Vaněček, Strnad a Glaser zamířil do znojemské sítě.

Hostům patřil závěr duelu 18. kola. Po rohovém kopu Cihláře se v 81. minutě prosadil záložník Okleštěk a dvě minuty před koncem střetnutí se po vhazování nejlépe zorientoval při závaru v pokutovém území Rolinc a zařídil Jihomoravanům bod.

Bohemians Praha - Brno 0:1 (0:0)  18. kolo druhé fotbalové ligy:

Bohemians Praha - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)
Branka: 85. Doležal II. Rozhodčí: Mikel - Ubias, Vysloužil. ŽK: Demeter, Grznár - Král, Šíma, Pernica, Sedláček. ČK: 58. Penc (Bohemians Praha). Diváci: 974.
Sestavy:
Bohemians Praha: Winter - Očovan, Penc, Macháček, Flachbart - Dorotík, Šisler (87. Duchnič), Demeter (80. Janda), Grznár - Ibe (60. Lencevič), Škoda. Trenér: Barát.
Brno: Doležal I - Buchta, Pernica, Šoljič, Šíma - Michna (70. Hromek), Král (75. Sedláček), Koloušek, Lutonský (87. Simerský) - Mezlík, Doležal II. Trenér: Čuhel.

FK Baník Sokolov - 1. SC Znojmo 2:2

Sokolov - Znojmo 2:2 (1:0)
Branky: 22. a 72. Glaser - 81. Okleštěk, 88. Rolinc. Rozhodčí: Ondráš - Handlíř, Santarius. ŽK: Vrtělka, Blažek - Jonov. Diváci: 966.
Sestavy:
Sokolov: Buček - Blažek, Dřížďal, Čada, Hanzlík - Glaser (78. Benda), Vrtělka, Metelka, Hrošovský - Strnad, Krmenčík (55. Vaněček). Trenér: Látal.
Znojmo: Hrubý - Sukup (84. Krhut), Avdič, Jonov, Cihlář - Mudra, Lacko, Hnaníček (87. Mandula), Zifčák (70. Okleštěk) - Vašíček, Rolinc. Trenér: Smrček.

Vytisknout text k článku - Zbrojovka šokovala Bohemians ... Vytisknout - Zbrojovka šokovala Bohemians