Zbrojovka porazila svou farmu jen těsně

Zbrojovka porazila svou farmu jen těsně V prvním kole Ondrášovka Cupu proti sobě mj. narazily týmy Zbrojovky a Sparty Brno. Utkání tak mělo několik pikantností. Sparta se totiž nedávno stala farmou druholigového celku a na hřišti se tak objevilo několik hráů, kteří před časem oblékali dres soupeře. Divizní začátky Sparty zažil v jejím útoku současný trenér Zbrojovky René Wagner. Na druhé straně barikády pak stál František Schneider, Tomáš Mica či Aleš Pacák. Samotné utkání přineslo dva různé poločasy a nakonec těsný výsledek.

Fanoušci Zbrojovky byli zvědaví jak si jejich tým povede po sestupovém zemětřesení v prvním mistrovském zápase. V sestavě chyběl dlouhodobě zraněný Tomeček, doléčující se Švancara a Kasálek, který ještě nemá administrativně dořešený svůj přestup. Brněnský fotbal pak přišel do ochozů komárovského stadionu podpořit, krom nespočtu fotbalových činovníků, například i Petr Hubáček. Ikona hokejové Komety Brno.

Do utkání nastoupila Zbrojovka v nových modročerných dresech (Inter Milán). Domácí nastoupili v rudém.

Už ve čtvrté minutě poskakoval míč, po rohovém kopu, po pokutovém území Sparty tam i zpět, ale cestu do sítě si nakonec nenašel. Následně měla Zbrojovka převahu, ale nedokázala ji přetavit v kloudnou střeleckou pozici. Co se nepovedlo na jedné straně, povedlo se ve 12.minutě na straně druhé. Přímý kop a posledním kdo se dotkl míče je Krejčí - 1:0. Zbrojovka si ukázku proměňování šancí vzala k srdci a hned z protiútoku srovnala. Míč se ve vápně odrazil k Hromkovi a ten prostřelil Stehlíka - 1:1. Zbrojovka pak měla nadále převahu, ale na kloudné střelecké ohrožení sparťanské branky se zase několik minut čekalo. Ve dvacáté minutě se ovšem odrazil míč na hranici pokutového území k volnému Fallovi a ten ho krásnou střelou poslal do sítě - 1:2. Do poločasu se pak už na skóre nic nezměnilo. Sedláček, Doležel, Hromek ani Šamánek své šance neproměnili.

Na začátku druhého poločasu se podařilo Zbrojovce vstřelit další branku. Šamánkovu radost ale zastavil hvizd rozhodčího Adámka a zdvižený praporek asistenta Marka. Brzo na to se ale rozdíl dvou soutěží na hřišti srovnal. Už v 55.minutě rozehrál druholigový tým nakrátko rohový kop, ale po zpětné přihrávce se k míči dostává Mica a sprintuje přes polovinu hřiště. Prováhal ovšem okamžik ke střele a nakonec po střetu s dobíhajícím obráncem končí na zemi. Rozhodčí sicé píská, ale místo domácími fanoušky vymodlené penalty ohodnotil Adámek Micovo počínání žlutou kartou. V 74.minutě bylo opět hodně rušno před brankou Zbrojovky. Střet Fuxi s Burešem ovšem viděl hlavní rozhodčí jako faul domácího hráče. O tom, že ani hráčům s četnými zkušenostmi nejsou cizí zásady Fair play, přesvědčil Tomáš Došek. Po tom co zůstal s křečí ležet Tomáš Pavlas, tak mu pomohl s protažením. Za tento čin si připsal kladnou odezvu od domácích fanoušků. Několik minut na to rozhodčí Adámek ukončil utkání definitivně.

"S prvním poločasem jsem spokojený. Byl tam pohyb, nasazení i gólové šance. Škoda, že nás přibrzdilo několik ofsajdů, které byly na hraně. Jinak mohlo skóre vypadat jinak. Druhá půle pro mě byla velkým zklamáním. Myslím, že vím, kde byl problém, ale nehctěl bych to rozebírat přes média. Každopádně s takovým výkonem jako po přestávce bychom mohli těžko pomýšlet na postup do první ligy," zhodnotil utkání trenér René Wagner.

SPARTA BRNO – ZBROJOVKA BRNO 1:2 (1:2)