Zbrojovka nejdřív prohrála a pak vyhrála

Zbrojovka nejdřív prohrála a pak vyhrála Brněnští fotbalisté nejdříve v sobotu dopoledne prohráli v rámcí Tipsport ligy s Olomoucí 2:3 a pak odpoledne vyhráli nad Dubnicí 3:1. V obou zápasech bylo opět vidět hodně hráčů, kteří jsou v Brně na zkoušku. Souhra týmu, tak nebyla nejlepší. Na závěr přidáváme přehled zimních přátelských zápasů Zbrojovky Brno

Hráčem utkání byl stoper Sigmy Ulma ...

Už při čtení obou sestav bylo jasné, že uvidíme větší množství hráčů, které jsme při posledním vzájemném měření sil vidět nemohli. V sestavě Olomouce se totiž objevili především hráči ze širšího kádru. Pokud sledujete pravidelně ligu, tak vám byla známá jména jako Rossi, Navrátil či Jan Schulmeister. Zbytek hráčů byl povětšinou z juniorky.
          Při čtení nastupující sestavy Brna zaujalo jméno jednoho z krajních obránců. Po jeho přečtení se jeden z fanoušků otočil a jen tak nechápavě pronesl: „neměl být náhodou Hamouz už dávno pryč? “ No uvidíme. Ze zkoušených hráčů nastoupili v základní sestavě srbský stoper Stefan Mitrovič, bulharský záložník Hristo Gospodinov a také světoběžník Tomáš Mica.
          Teď už ale pojďme k tomu co se dělo na hřišti. V 19.minutě otevřel skóre hostující záložník Pospíšil. Na tuto branku dokázalo Brno odpovědět do poločasu. Míč putoval po ose Mica – Rabušic – Došek a posledně jmenovaný ho uklidil do sítě. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.
          Ve druhém poločase se dvakrát dostal ke slovu stoper Ulma. Nejprve se v sedmdesáté minutě trefil do brněnské a o sedm minut později do sítě Olomouce. Pak měl šanci na zvrat Přerovský. Překonal golmana Blahu, ale jeho radosti stála v cestě tyč. Nedáš, dostaneš. To si asi řekl Jan Schulmeister když napřahoval ke své střele. Ta k překvapení všech skončila za zády brankaře Krbečka. Tento stav už vydržel až do konce a Brno tak vstoupilo do nového ročníku Tipsport ligy porážkou.

Zbrojovka Brno – Sigma Olomouc 2:3 (1:1)
Branky:
32. Došek, 78. vlastní Ulma – 19. M. Pospíšil, 70. Ulma, 88. Schulmeister.
Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Talpa.
Bez karet.
Diváci:
200.

Brno: Krbeček – Pernica (70. Brdarovski), Simerský, Mitrovič, Hamouz – Mica (53. Přerovský),
Dostálek, Gospodinov (46. Křeček), Husár (60. Pejič) – Došek (73. Matyska), Rabušic (46. Borek).
Trenér: Čuhel

Olomouc: Blaha - Hála, Ulma, Přikryl, Rossi – Navrátil, Šindelář, M. Pospíšil
– Tomeček, T. Pospíšil (9. Richter), Schulmeister.
Trenér: Psotka

Střelecká Růženka se probudila …

Také v tomto utkání bylo vidět několik testovaných hráčů. V dresu Zbrojovky tentokrát nastoupili: ve stoperské dvojici Ital Migliorini se Srbem Iličem, v záloze Argentinec Guaita s Bulharem Hikmetem a ve druhé půli střídali Litevec Gnedojus a Makedonci Brdarovski se Stojkovem.
           Brno bylo od začátku hodně aktivní. Dubnickou branku ostřelovali Šamánek a Kalabiška. Ani jednomu se ale hostujícího brankáře překonat nepodařilo. To dokázal až v 28.minutě Střeštík. Jeho střela z 25metrů ale orazítkovala břevno. Jak se proměňují šance pak ukázal hostující Vavrík, který využil ojedinělý brejk a Dubnica šla do vedení.
          Ve druhém poločase už se Střelecká Růženka v podání Zbrojovky probudila a Brno využilo svou převahu. Nejprve se po sólovém úniku prosadil Šamánek. V 68.minutě tak bylo srovnáno na 1:1. Čtyři minuty na to se pak trefil hráč, který pokud zůstane, tak se bude brněnským fanouškům špatně skandovat jeho jméno. Jmenuje se totiž Ahmed Hasan Hikmet. Na konečných 3:1 pak po přesném Matyskově centru upravil Kalabiška.

Zbrojovka Brno – Dubnica nad Váhom 3:1 (0:1)
Branky:
68. Šamánek, 72. Hikmet, 90. Kalabiška – 38. Vavrík.
Rozhodčí: Nádvorník - Nenadál, Talpa.
ŽK: 85. Matyska – 82. Agustini.
Diváci: 150.

Zbrojovka: Bureš – Kaňa (59. Brdarovski), Migliorini, Ilič (46. Gnedojus), Pejič – Guaita (63. Přerovský),
Rýdel (46. Maroši), Hikmet, Střeštík (46. Stojkov) – Šamánek (70. Matyska), Kalabiška.
Trenér: Čuhel.

Dubnica: Ugas – Beňo, Klabník, Múdrý, Duga – Vavrík, Urban,
Agustini, Živčic, Grabež (68. Kolár) – Ulrich.
Trenér: Gergely.

Přehled zimních přípravných zápasů Zbrojovky Brno

sobota 8. ledna
10:00, Zbrojovka - Sigma Olomouc (Tipsport liga - TCM)
14:00, Zbrojovka - MFK Dubnica (Tipsport liga - TCM)

sobota 22. ledna
10:00, Zbrojovka - Znojmo (Tipsport liga - TCM)
12:00, Zbrojovka - Jihlava (12.00, Tipsport liga - TCM)

středa 26. ledna
11:00, Zbrojovka - Čáslav (přípravné utkání - TCM)

sobota 29. ledna - neděle 30. ledna
v případě postupu finálový turnaj Tipsport ligy v Praze, jinak v sobotu přátelské utkání s Líšní

úterý 1. února
13:00, Zbrojovka - Ružomberok (přípravné utkání - TCM)

pátek 4. února - pondělí 14. února
čtyři přípravná utkání během soustředění v Turecku - soupeři jsou v jednání

sobota 19. února
Senica - Zbrojovka (přípravné utkání)

Vytisknout text k článku - Zbrojovka nejdřív prohrála a pak vyhrála ... Vytisknout - Zbrojovka nejdřív prohrála a pak vyhrála