Zbrojovka má třetí jarní výhru

Zbrojovka má třetí jarní výhru Brno – Brněnští fotbalisté v 19. kole druhé ligy zdolali 2:1 tým MAS Táborsko, které přes zimu vzniklo sloučením Sezimova Ústí s Táborem. V polovině utkání skóroval hostující Kostečka, srovnal Doležal a poslední trefu dal Sedláček.

Zbrojovka udělala den před utkání vynucené změny v sestavě, když nemocného Šímu a zraněného Kolouška nahradili Kasálek s Hromkem. V první šanci se v úvodu zápasu objevili zásluhou Pecky hosté, ale po zákroku brankáře Doležala už Brňané svého soupeře zatlačili na jeho polovině.

Vypracovali si několik příležitostí, nechávali ovšem především vyniknout táborského gólmana Fryštáka. Nejprve jej protáhl Šoljič z přímého kopu, po brance volaly také hlavičky Suse, útočníka Doležala nebo rána Švancary.

Ze soustavného tlaku se Táborsko vymanilo ojedinělým útokem ve 33. minutě, kdy zahrávalo po faulu trestný kop přibližně z dvaceti metrů. K míči se postavil ostřílený exekutor Kostečka, který jej razantně poslal doprostřed brány. Doležal vůbec nezareagoval a hosté šli do vedení.

Ve zbytku poločasu se Zbrojovka opět nastěhovala před branku Táborska, ale míč do sítě nedostal ani ve velké příležitosti hlavičkující Doležal.

Střelec Doležal, zachránce Sedláček

Po hodině hry se poprvé v brněnském dresu objevil na trávníku kamerunský forvard Dani Chigou a hned se ocitl v dobré příležitosti, kterou mu připravil Doležal, míč ovšem zblokoval obránce. O chvíli později zase vystřihl nůžky, ale trefil pouze protihráče.

Na druhé straně předvedl patičku ve vzduchu hostující Přeučil a brněnský brankář Doležal velmi rychle couval, aby míč nezapadl do sítě. Vzápětí střídající Mach po přihrávce Kočího těsně minul branku Zbrojovky.

V 73. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Švancara zleva našel Doležala, který hlavou o zem propasíroval míč do branky. Skóroval už ve třetím utkání v řadě. Povedenou ranou se pak prezentoval domácí Mezlík, jeho pokus kryl gólman Fryšták.

V závěrečné desetiminutovce dvakrát nebezpečně pálil Sedláček, ale za Fryštákem míč neskončil. Tentýž hráč v nastavení z přímého kopu zajistil Brnu vítězství.

Zbrojovka Brno - Táborsko 2:1 (0:1)

Branky: 73. Doležal II, 90.+2 Sedláček - 33. Kostečka. Rozhodčí: Lerch - Urban, Makovička. ŽK: Kostečka. Diváci: 2458.

Brno: Doležal I - Pašek, Pernica, Šoljič, Kasálek (60. Chigou) - Hromek (52. Michna), Mezlík (81. Sedláček), Sus, Lutonský - Švancara, Doležal II. Trenér: Čuhel.

Táborsko: Fryšťák - Rožboud, Kotrba (87. Kalášek), Nesvadba, Zbrožek - Kočí (78. Houška), Kostečka (64. Mach), Přeučil, Jasanský, Sladký - Pecka. Trenér: Zákostelský.

16. Sparta B 19 3 1 15 21:35 10

Vytisknout text k článku - Zbrojovka má třetí jarní výhru ... Vytisknout - Zbrojovka má třetí jarní výhru

Úřední zprávy JmKFS
07.12. - Úřední deska
07.12. - Termínová listina JmKFS pro jarní část soutěžního ročníku 2017/2018
01.12. - Nominace U13 + propozice na halový turnaj v Bratislavě 9.12.2017
30.11. - Komuniké KR č. 8 podzim 2017
29.11. - Výsledky Meziokresní soutěže ,, O pohár předsedy JmKFS"
23.11. - Komuniké ze zasedání VV JmKFS 13.11.2017
20.11. - Nominace na Meziokresní turnaj v Blansku 27.11.2017
20.11. - Výsledky U13, U14 na utkání BFZ - Bratislava 15.11.2017
20.11. - Doškolení licence C - 14.ledna 2018
16.11. - Úřední zprávy JmKFS č.19
09.11. - Doškolení UEFA B licence
09.11. - Nominace U13, U14 na utkání výběrů Bratislavský FZ - Jihomoravský KFS 15.11.2017