Zbrojovka hlavně zkoušela ...

Zbrojovka hlavně zkoušela ... Zbrojovka Brno si ve středu pozvala do Brněnských Ivanovic třetiligovou Líšeň. Nešlo ale o klasické přátelské utkání. Za Zbrojovku totiž nenastoupil Došek, Dostálek ani Kalabiška, ale hráči, které brněnští fanoušci na Srbské možná uvidí až během jarní části sezony. Jednalo se totiž o tým složený z fotbalistů, kteří jsou nyní ve Zbrojovce na zkoušce a bojují o brněnský dres. Výsledek tak nebyl důležitý. Každý se ale chtěl ukázat a vysloužit si prvoligové angažmá.

Brno nastoupilo, do tohoto modelového utkání, ve zlatých dresech. Hráčů mluvících česky tu ale moc nebylo. Našli by jste tu fotbalisty ze Srbska, Makedonie, Bulharska, Itálie, Argentiny, Litvy či Kamerunu. Těch co by jste dokonce mohli znát tu bylo poskrovnu,ale přece se nějakcí našli. V první půlce hájil domácí branku Lukáš Krbeček. Do druhého poločasu nahradil první brněnskou posilu Martin Poláček. Vedle něj se na hřišti objevili ještě další dva kmenoví hráči Brna. Byli jimi útočník Šamánek a obránce Pejič, jemuž skončilo hostování v bosenském Orašje.

Ze známějších tváří tu byl ještě fotbalový světoběžník Tomáš Mica, který tento zápas odehrál s kapitánskou páskou na ruce. No a právě on otevřel skóre zápasu. Parádní ranou trefil šibenici Sedmidubského branky a rozvlnil síť za jeho zády. Nikdo další už ho v prvním poločase nenapodobil, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Ve druhém poločase nastoupila v dresu Zbrojovky skoro celá druhá jedenáctka. Jediný kdo odehrál celé utkání byl už zmiňovaný útočník Mica. Hráči, kteří nastoupili ve druhé půlce už si tolik na hřišti nerozuměli a Lišeň se začala dostávat do tempa. Pro třetiligové fotbalisty to byl totiž první dotek s míčem. Přípravu začnou až příští týden. Už v tomto utkání ale byly vidět eventuelní posily. Dres klubu z brněnského sídliště oblékl v tomto zápase David Cupák (Zbrojovka Brno), Jiří Ignačák (Drnovice), Jan Koudelka (Boskovice) a Zdeněk Traxl, který hrál v poslední době v Rakousku. Líšeň ve druhém poločase začala mít lehce navrch a zužitkovala to i brankově. Na 1:1 srovnal Král a na konečných 1:2 upravil Koudelka.

Po utkání tak na ukazateli skóre svítil výsledek 1:2, ale o výsledek dnes až tak moc nešlo. Trenéři potřebovali vidět zkoušené hráče v zápasové akci. Tuto funkci zápas splnil. Během týdne by se mělo rozhodnout, kteří hráči budou posláni domů a kteří naopak budou dál trénovat s prvním týmem Zbrojovky Brno. Ti by měli dostat další šanci už v sobotních zápasech Tipsport ligy, v nichž se Zbrojovka střetne se Sigmou Olomouc (10.00) a slovenskou Dubnicí (14.00). Její dnešní soupeř zahájí přípravu 19.ledna.

ZBROJOVKA BRNO - SK LÍŠEŇ 1:2 (1:0)
branky: Mica - Král, Koudelka

SK LÍŠEŇ
1.poločas: Sedmidubský - Cupák, Hebron, Král, Komínek - Pecha
- Koudelka, Drábek Mich., Belej, Mičko - Traxl

2.poločas: Kotoul - Ignačák, Široký, Komínek (65.Mičko), Drábek Mar.
- Cupák (65.Koudelka) - Macko, Mička, Drábek Mich., Walla - Král

Zbyněk Zbořil, trenér SK Líšeň:
"V utkání zkoušela Zbrojovka zahraniční hráče a případné domácí posily, takže výsledek není podstatný a pro nás to bylo jen zpestření do začátku zimní přípravy. Vyzkoušeli jsme hráče, o které máme zájem a musím říct, že všichni odvedli výborný výkon."