Zbrojovka doháněla dvoubrankové manko

Zbrojovka doháněla dvoubrankové manko Ústí nad Labem, Brno – Jarní neporazitelnost fotbalistů brněnské Zbrojovky trvá i po duelu na stadionu lídra druhé ligy Ústí nad Labem. Jihomoravané sice v poločase prohrávali 0:2, za 22 minut druhé půle už však bylo srovnáno. Za Brno se trefili útočník Martin Doležal, první gól v červenobílém dresu oslavil také Dani Chigou.

Zbrojovka začala aktivně, Ze dvou šancí ale nic nebylo. V 11. minutě pak fauloval stoper Šoljič Martykána a po Valentově penaltě vedlo domácí Ústí 1:0. Po půlhodině hry navíc přidal Jablonský druhý gól Severočechů. "Měli jsme slušný začátek, ale po dvou slibných příležitostech si asi hráči začali myslet, že vítězství přijde samo. Začali jsme hrát lehkomyslně a dělali hrubé chyby, až do přestávky to byl mdlý výkon bez nasazení,“ mračil se trenér Brna Petr Čuhel.

Ve druhém poločase se jeho svěřenci probudili a dokonce vyrovnali. Nejprve si za obranu dobře zaběhl Doležal, který míč umístil pod břevno. Po standardní situaci se ve skrumáži před brankou prosadil střídající Chigou.

V závěru zápasu mohli oba celky strhnout vítězství na svoji stranu, ale skóre se už nezměnilo.  „Ve druhém poločase se hra otočila a díky většímu důrazu se nám podařilo vyrovnat. Celkově to bylo velmi dobré utkání, ovšem z naší strany mám výtky ke špatnému výkonu v první půli," uvedl Čuhel.

23. kolo druhé fotbalové ligy:
Ústí nad Labem – Zbrojovka Brno 2:2 (2:0)
Branky: 11. Valenta z pen., 32. Jablonský – 59. Doležal II., 66. Chigou. Rozhodčí: Franěk – Nádvorník, Zeman. ŽK: Jablonský – Pernica, Pašek, Král. Diváci: 1348.
Sestavy:
Ústí n. L.: Novák – Vlk, Džuban, Valenta, Jablonský – Rosendo, Zachariáš, Martykán, Lácha (73. Peterka) – Veverka – Holek. Trenér: Habanec.
Brno: Doležal I. – Pašek (40. Simerský), Pernica, Šoljič (78. Hromek), Buchta – Michna, Král, Lutonský, Mezlík – Doležal II., Švancara (52. Chigou). Trenér: Čuhel.

Vytisknout text k článku - Zbrojovka doháněla dvoubrankové manko ... Vytisknout - Zbrojovka doháněla dvoubrankové manko