VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Zástupci JmKFS dostali ocenění od ČMFS

Zástupci JmKFS dostali ocenění od ČMFS Předseda ČMFS Ivan Hašek předal ve středu v Národním domě na Smíchově plakety dr. Václava Jíry, kterými ČMFS oceňuje fotbalové osobnosti, které přispěly k rozvoji českého fotbalu. Dostal ji nejlepší československý fotbalista let 1970 a 1971 Karol Dobiaš, bývalý hráč a úspěšný trenér Ivan Kopecký a rozhlasový reportér Karel Malina. Zároveň byly oceněny tři osobnosti z každého KFS. Za JmKFS jsou to vyjímečně čtyři pánové - Miloš Jura, Arnošt Krejčíř, Lubomír Palička a Petr Mrázek. Více informací o oceněných najdete níže.


KAROL DOBIÁŠ

Rodák z Trnavy patří k nejvýraznějším postavám československého fotbalu sedmdesátých let. Se Spartakem Trnava získal celkem 5 mistrovských titulů, v letech 1970-1971 získal dvakrát po sobě titul Fotbalista roku, což se v sedmatřicetileté historii této ankety podařilo jen sedmi hráčům. V nejvyšší soutěži odehrál celkem 344 utkání,ve kterých vstřelil 20 branek. Kromě Spartaku Trnava působil taktéž v Bohemians Praha, odkud odešel do belgického Lokerenu, kde v roce 1983 svou profesionální kariéru ukončil.

Fotbalový bohém s přezdívkou Patino se taktéž zúčastnil mistrovství světa 1970 a o šest let později v roce 1976 získal s reprezentací ČSSR zlato na ME v Bělehradě. Celkem za národní tým odehrál 67 utkání a vstřelil 6 branek.
Po skončení hráčské kariéry působil i jako trenér.


IVAN KOPECKÝ

Přestože s fotbalem začínal v pražské Slavii, svá nejlepší fotbalová léta, a to ať ta hráčská, či trenérská, spojil se severomoravským regionem. V sedmdesátých letech byl hlavním strůjcem historického postupu fotbalistů Frýdku-Místku do nejvyšší soutěže, nicméně mnohem větší věhlas zaznamenal až v pozici trenéra. Svou trenérskou kariéru zahájil pod legendárním Tomášem Pospíchalem v pražských Bohemians (1983/84), odkud putoval na lavičku Vítkovic. V roce 1986 získal s tímto klubem historicky první titul mistra ČSSR a v témže roce byl také vyhlášen Trenérem roku.

Trenérsky působil i v pražské Slavii, nicméně od počátku devadesátých let se začal intenzivně věnovat mládežnickému fotbalu. Jeho trenérský rukopis ovlivnil takové fotbalové osobnosti jakými byli například Miroslav Kadlec, Pavel Nedvěd, Tomáš Galásek, či Tomáš Ujfaluši.

V současné době předává své bohaté fotbalové zkušenosti budoucím adeptům trenérského povolání v rámci University Karlovy.


KAREL MALINA

Patří k legendám české sportovní žurnalistiky. Dlouholetý rozhlasový komentátor se pro mnohé posluchače stal podobným symbolem sportovního rozhlasového zpravodajství jako svého času populární Josef Laufer. Jeho profesní záběr je opravdu velmi široký a dotýká se prakticky celého sportovního spektra.

Přínos Karla Maliny pro rozvoj českého sportu a především pak pro jeho čistotu ocenil v minulosti například i Český olympijský výbor, který mu udělil Cenu Fair play.JIHOMORAVSKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZMILOŠ JURAV letošním roce oslaví tento fotbalový nadšenec kulatých šedesát let a rozhodně lze říct, že většinu tohoto času zasvětil svému milovanému fotbalu. Se jménem Miloše Jury je spojeno především fotbalové hnutí na Vyškovsku. Někdejší předseda Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu ve Vyškově je stále funkcionářsky činný a současné době zastává funkci místopředsedy VV OFS ve Vyškově.


ARNOŠT KREJČÍŘV letech 1951 až 1968 působil coby aktivní hráč v TJ KPS Brno, poté co pověsil kopačky na hřebík se okamžitě zapojil do funkcionářské dění v rámci tělovýchovné jednoty Moravská Slavia Brno. V roce 1970 se tento obětavý fotbalový nadšenec stal členem Hospodářské komise Jihomoravského krajského fotbalového svazu a v této funkci figuruje až do současnosti – tedy téměř 41 let!


LUBOMÍR PALIČKANěkdejší člen dorosteneckého výběru Moravy začal svou aktivní fotbalovou kariéru v Prostějově, odkud se přemístil do Znojma, které se stalo jeho pravým fotbalovým domovem. Vcelku záhy se rozhodl pro trenérskou práci a udělal dobře. Jako kouč působil v RH Znojmo, Slupi, Miroslavi a Tasovicích a to jak na úseku mládežnického fotbalu tak i u dospělých. Od roku 1971 pracuje v Trenérské radě při Okresním fotbalovém svazu ve Znojmě, kterou od roku 1983 až do současnosti vede jako její předseda.


PETR MRÁZEKRodák ze Studnic u Vyškova spojil svůj fotbalový život se Sokolem Lipovec. Nejprve jako hráč, posléze kapitán, od roku 1984 člen výboru fotbalového oddílu a o pět let později jako jeho předseda. Především s jeho jménem jsou svázány největší úspěchy lipoveckých fotbalistů v posledních letech, konkrétně pak postup do župního přeboru Jihomoravského krajského fotbalového svazu na začátku devadesátých let. Petr Mrázek je zároveň aktivním členem Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu v Blansku.

Vytisknout text k článku - Zástupci JmKFS dostali ocenění od ČMFS ... Vytisknout - Zástupci JmKFS dostali ocenění od ČMFS

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
září 2018
PoUtStČtSoNe
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30