VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Záchrana Zbrojovky na obzoru?

Pro brněnský fotbal mohou nastat lepší časy. Na obzoru se objevil nový majitel. Dostal jsem nabídku od skupiny českých podnikatelů. Chtějí majetkově vstoupit do klubu, prohlásil Roman Pros, dosavadní většinový vlastník druholigového klubu.

Zbrojovka Brno je mistrem československé ligy z roku 1978, na její zápasy ještě v devadesátých letech minulého století chodilo na třicet tisíc fanoušků. Nyní živoří ve spodních patrech druhé ligy. Dopravní firma Dopaz, které klub dluží peníze, na něj podala návrh na insolvenci.


V roce 2009 skončilo hospodaření klubu 49 milionů korun v minusu. Vyplývá to z výroční zprávy za rok 2009, kterou klub po urgencích zveřejnil nedávno v obchodním rejstříku. Fanoušci za tento stav viní současné majoritní vlastníky, Roman Pros se svým bratrem Stanislavem drží sedmdesát procent akcií. Před pár dny se Prosové nechali slyšet, že se svého podílu chtějí vzdát: "Rozhodli jsme se zpracovat záchranný projekt, který umožní převod 70 procent obchodního podílu do sdružení s názvem Záchrana Zbrojovky."V pátek na tiskové konferenci Roman Pros však oznámil, že obdržel nabídku na koupi svého podílu. "Nemůžu říct, o koho jde, ale je to vážný zájem. Kontaktovali mě teprve v pátek ráno," řekl. "Je to první konkrétní zájemce."Proč už fotbalový klub nechce vlastnit? "Nemám na to prostředky, sílu a ani chuť. Vyčerpali jsme veškeré možnosti, šli jsme do toho s elánem, když byl klub ve ztrátě osmdesát milionů. Vybudovali jsme tréninkové centrum, měli jsme vize, ale dnes bych se na to díval jinak," řekl Pros.Ač dluží hráčům a zaměstnancům, tak tvrdí, že klub není zadlužen. "Klub je v černých číslech, pohledávky jsou vyšší než závazky. Chci jen sehnat zájemce o fotbal. Vyčerpal jsem všechny možnosti, pokud nikdo nepřijde, tak si Brno fotbal nezaslouží. Kdo se stane vlastníkem, má vynikající pozici, protože ten nejhorší budu já."


Zdroj: http://brno.idnes.cz/Clanek.aspx?c=A120106_142711_fot_dsouteze_min

Vytisknout text k článku - Záchrana Zbrojovky na obzoru? ... Vytisknout - Záchrana Zbrojovky na obzoru?

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
říjen 2018
PoUtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31