Vyškov nestačil na prostějovské fotbalisty.

Vyškov nestačil na prostějovské fotbalisty. Brno, Vyškov – Dostat gól od útočníka Sparty nebo skotských Hearts a juniorského mistra Evropy z roku 2002 není ostuda. A právě branka Michala Pospíšila rozhodla o výsledku druhého vystoupení fotbalistů MFK Vyškov na zimním turnaji v Líšni. Ambicióznímu a prvoligovými legionáři prošpikovanému 1.FC Prostějov podlehli 0:1. Výsledkově lépe si vedl Rousínov, který remizoval s Dostou Bystrc.

Stejně jako proti Rousínovu i na Vyškov vyrukovali Hanáci s pěticí fotbalistů, kteří ještě nedávno kopali první ligy různých zemí, přičemž nejzářivější hvězdou má být ve středu zálohy exsparťan Lukáš Zelenka.Ani takto nabitá sestava však nedokázala režírovat zápas tak, jak si určitě představovala a jak tomu bylo minulý týden proti Framozu. Zelenku dokázala vyškovská středová řada eliminovat, takže se hrála poměrně vyrovnaná partie.

Vyrovnaný zápas

„Pro diváky to určitě bylo kvalitní a zajímavé utkání. Rychlý a kombinační fotbal. Prostějovští potvrzovali hráčskou kvalitu, ale i my jsme byli aktivní. Škoda, že za stavu 0:0 ve druhé půli vychytal Hradila v čisté šanci po Ličkově centru brankář Bureš. Výsledek mohl mít pro nás příznivější podobu,“ komentoval zápas vedoucí mužstva Jaroslav Hejný. Na vyškovské střídačce tentokrát chyběl trenér Valdemar Horváth, ale i bez něj mělo mužstvo svoji tvář. Hrálo důrazně a po rychlých akcích se dostávalo do nadějných příležitostí, ale koncovku hatila nepřesná finální přihrávka a několikrát hraniční ofsajdová past soupeře. Rozhodnutí přišlo po úniku výborného exVyškovana Martina Hirsche, který posadil přesný cent na hlavu Pospíšila. Dobrý výkon soupeře nakonec nepřímo uznal i kouč Prostějova František Jura. „Moc nám to nešlo. Byli jsme hodně nevýrazní. Ale bylo to poprvé, připravovali jsme se na to jen na jednom tréninku v pátek. Na hřišti nám potom nefungovala výměna míst, měli jsme špatný pohyb. To je daň za to, že všechno teprve zkoušíme,“ konstatoval Jura. Inu, hraje se to, co soupeř povolí. Rousínov už podruhé nastoupil proti soupeři, který netají touhu vrátit do moravskoslezské ligy. Také kádr brněnské Dosty Bystrc se jen hemží zvučnými jmény. V zápase také Brňané častěji drželi míč, ale nějaké větší šance jim pozorná rousínovská obrana nepovolovala. S jedinou výjimkou. Špatnou rozehrávku brankáře Ustohala dokázala Dosta využít k rychlému brejku, který zakončil ještě na podzim rousínovský kanonýr Matěj Sedláček. Zblízka dorazil z běhu střílený centr z levého křídla. Přesně tak, jak to předváděl v dresu Framozu. „Hrál se oboustranně otevřený fotbal. Dosta se snažila nás přehrávat kombinací, ale zvládali jsme to. Dokonce bych řekl, že v úvodních dvaceti minutách druhé půle jsme byli i lepší,“ viděl trenér Rousínova Petr Krahulec. Z této části hry je i vyrovnávací gól, když se Buršík z pětadvaceti metrů z trestného kopu trefil do šibenice. Domácí brankář na střelu nereagoval. „Pak nás Dosta trochu přitlačila a několikrát nás podržel brankář Ustohal. Závěr jsme si ale zase pohlídali a dohrálo se oboustrannou hrou na jistotu,“ dodal Krahulec.

Zimní turnaj v Líšni - 2. kolo:

Vyškov – Prostějov 0:1 (0:1)

Branka: 59. Pospíšil.
Vyškov: L. Kollár (40. Kopáček) – Král, Koláček, Hodinář, M. Kollár – V. Novotný, Sigmund, Žoček, Galia – Lička, Hradil. Ve druhém poločase střídali Baričák, Hejný, Daněk, Polášek, Poprik.
Prostějov: Bureš – Liška, Zbožínek, Hunal, Kocourek – Hirsch, Zatloukal, Zelenka, Janoušek – Pospíšil, Matula. Ve druhém poločase střídali: Kofroň, Hatle, Svozil, Fabiánek, Šmíd.

Bystrc – Rousínov 1:1 (1:0)

Branky: 17. Sedláček – 47. Buršík.
Bystrc: Slanina (41. Zach) – Smékal, Fousek, Jirásek (41. Janíček), Kaňa (41. Marinč) – Zedníček, Šíma, Klusák, Sedláček (36. Křivánek), Záblacký – Veselý.
Rousínov: Ustohal – Hartl (46. Radil), Kubala, Svoboda, Pupp – Kalouda (46. Makiš), Kupčík, Žoček (62, Honek), Buršík (60. Vacek), Fiala – Králíček (65. Barták).