Výlet se vydařil. Všichni venku zvítězili

Výlet se vydařil. Všichni venku zvítězili Blanensko – Fotbalisté Blanska, Boskovic i Ráječka hráli v krajském přeboru venku. Všichni vyhráli, a to s těžkými soupeři.

Vydařenou premiéru zažil na lavičce FK Blansko trenér Karel Jarůšek. Blansko totiž vyhrálo ve vedoucích Mutěnicích 2:0 a připravilo jim tak první ztrátu bodů.

„Z výhry mám samozřejmě radost. Jenom musíme zapracovat na proměňování šancí. Mohli jsme rozhodnout už v prvním poločase," poznamenal po vítězné premiéře Jarůšek.

Blanenští jeli bez zraněného gólmana Jurana, kterého výborně zaskočil osmnáctiletý dorostenec Němec, v záloze nastoupil tahoun béčka Pokorný.

Už ve třetí minutě využil Trtílkovu nabídku Šenk. Blansko útočilo celý první poločas, ale další šance nedokázalo proměnit.

Uklidnění přišlo pro hosty v 55. minutě, kdy zvýšil na konečných 2:0 z penalty Bubeníček. Jestliže domácí rozhodily inkasované branky, 73. minuta je definitivně zlomila. Penaltu domácího Holešínského fantasticky vychytal gólman Němec. Blansko tak poskočilo na třetí místo, na vedoucí Mutěnice ztrácí dva body. „Teď musíme výhru potvrdit v sobotu s Kuřimí," dívá se už na další utkání trenér Jarůšek.

Zápas zmařených šancí mají za sebou fotbalisté znojemského Inzert Expresu. Udělali tím ovšem velikou radost Boskovicím. Ty ubránily tlak a počkaly si na chybu soupeře, aby udeřil jedním gólem a odvezl si z oblekovického hřiště tři body.

„První půlka byla celkem vyrovnaná. Ve druhém poločase jsme soupeře zmáčkli, k ničemu se nedostal. My jsme ale zahazovali jednu šanci za druhou. Nakonec jsme udělali jednu chybku a soupeř ji potrestal," uvedl trenér IE Znojmo Tomáš Pěnkava.

Prohra připravila znojemský tým o vedení v tabulce. Boskovice jsou šesté, v sobotu hostí Spartu Brno, která má o bod méně.

Zadařilo se i Ráječku. Po třech úvodních prohrách se Olympia probudila a podruhé vyhrála. Tentokrát na hřišti favorizované Sparty Brno. A znovu řádili Sehnalové. Dvě branky dával Martin, jednu Vít. Ráječko přivítá v neděli Rousínov.