Vracov si z Rájce odvezl co chtěl

Vracov si z Rájce odvezl co chtěl Blanensko – Boskovice doma rozstřílely Podivín, Rájec očekávaně prohrál s vedoucím Vracovem. Ráječko ztratilo jarní neporazitelnost v Oslavanech v utkání s Ivančicemi.

Boskovice – Podivín 5:1 (1:0)

54. (pen.) a 78. (pen.) Müller, 84. a 90. Vorlický, 1. Janíček – 72. Martečík

Diváků: 150

Rájec-Jestřebí – Vracov 0:4 (0:1)

Eliáš 2, Loprais, Vybíral (pen.)

ČK: Sova (Rájec). Diváků: 130

FC Ivančice – SK Olympia Ráječko 2:0 (0:0)

51. Němec, 59. Štork

Boskovice v minulém kole prohrály v Rousínově a měly co napravovat. Hned po odpískání domácího zápasu s Podivínem sice vedly, ale první poločas se jim znovu nevydařil. „Janíček dal sice gól po šestnácti sekundách a poločas jsme vyhráli, ale soupeře jsme nechali hrát a pouštěli ho do šancí," zlobil se boskovický trenér Milan Peša. Podivín hrozil hlavně ze standardních situací.

V 54. minutě uklidnil domácí z penalty druhým gólem Müller. Hosté sice snížili, jenže Müller proměnil i další penaltu a bylo po zápase. Podivín byl nervózní a na zvrat už neměl sílu. Naopak, další dva góly ještě přidal Jiří Vorlický. „Věděli jsme, že musí Podivín po přestávce hrát dopředu. Toho jsme využili a proměnili brejky," dodal Peša.

Jeho tým hraje v neděli dopoledne v Kyjově. Ten je třetí za Blanskem a netají se tím, že by rád postoupil.

Rájecký trenér Jaroslav Málek si před začátkem jarní části nejvíc přál, aby jeho tým neutrpěl ostudné debakly. Teď má za sebou zápasy s druhým Blanskem i prvním Vracovem a může si oddechnout. To nejhorší má snad za sebou a ostuda se nekonala. V Blansku dostali Ráječtí pět branek, v neděli doma s Vracovem čtyři. Rájec ovšem utrpěl další ztrátu při červené kartě gólmana Sovy. V sobotu jede Rájec bojovat o šest bodů do čtrnáctého Rajhradu.

Ráječko jelo se zdecimovanou sestavou do Oslavan, kde na ně čekaly jako domácí tým Ivančice. Trenéru Zapletalovi chyběli vykartovaní Martin Sehnal a Lajcman a dále Neděla, Tainaj i Badura. Olympia pak bojovala se silným soupeřem i vlastním nasazením. Výsledkem byla prohra 0:2, obě branky padly ve druhém poločase, když hráli hosté po větru. V neděli má Ráječko doma Bzenec.

Vytisknout text k článku - Vracov si z Rájce odvezl co chtěl ... Vytisknout - Vracov si z Rájce odvezl co chtěl