VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Vinařské derby-tři vyloučení a jen jedna branka

Vinařské derby-tři vyloučení a jen jedna branka Velké Pavlovice – Na hodovní neděli dopoledne vidělo více než sedm stovek platících diváků dobrý fotbal jen první hodinu hry. To paradoxně oba týmy nedosáhly branky. Zlom přišel poté, co sudí v krátkém čase udělil tři červené karty a fotbal se změnil v bitvu. Ostatně tak tomu bylo v těchto derby prakticky vždy. Utkání rozhodl jedinou brankou domácí Jakub Šabata, který v 75. minutě využil početní výhody. 


Papírovým favoritem utkání měli být domácí. Oba velmi mladé celky se snažily ve velkém vedru předvádět technický fotbal. První velkou šanci přišla v 7. minutě. Velkopavlovický Havlík dvakrát střílel na braku Celtic. Poprvé jeho bombu odvrátil gólman Otáhal, podruhé ho zastoupil obránce. Tlak domácích pokračoval, ale Slavoji chyběl klid v zakončení a mnohdy i přesnost.


Hostující celek podpořený v hledišti několika desítkami fanoušků se po čtvrthodině otrkal a začal vystrkovat růžky. Zjistili, že je soupeř hratelný a začali zkoušet brejkové situace. Dvě se jim i povedly, ale ke gólu nevedly. Výsledkem toho byl jen jeden závar před Chromkem a dalekonosná střela Petráska.


Do druhé půli domácí na hosty opět vletěli a vynutili si trvalý tlak. Brzy ale přišla pro hosty rána. V souboji u bankové čáry Bořetic se odehrál souboj, po kterém bořetickému záložníkovi Bystřickému ruply nervy a hodil balon domácímu kapitánovy do obličeje. Protože už jednu kartu měl, putoval zaslouženě předčasně pod sprchy.


Rozhodčí ale musel brzy chladit hlavy hráčů znovu. Domácí Kerel napálil břevno a chvíli poté přišel jeho fotbalový souboj se střídajícím Dufkem. Následovala ale strkanice a slovní výměna názorů obou hráčů, po které poslal sudí oba aktéry za Bystřickým. Tím kvalita fotbalu hodně utrpěla a rozkouskovaná hra nemohla potěšit oko diváka.


Přestože Celtic dohrával o devíti, nezačal betonovat, ale naopak se snažil o rychlé brejky. Stále totiž mohl získat všechny body. Velké Pavlovice měly samozřejmě herní převahu, ale dlouho nemohli potrestat dvě červené karty Bořetic.


O tom, že body zůstaly na hodovní neděli ve Velkých Pavlovicích, rozhodl kanonýr Šabata, který nadvakrát překonal bezmocného Otáhala. Ten se musel až do konce zápasu otáčet. Proti hlavičce střelce jediné branky pak předvedl skvělý tygří skok. A nakonec si musel oddechnout, když domácí Škarabela trestuhodně pálil nad. Přesto ale musel zkousnout nejtěsnější porážku od odvěkého rivala.


Slavoj Velké Pavlovice – Celtic Bořetice 1:0 (0:0)


Branka: 74. Šabata


Diváků: 725


ŽK: Jilka, Havlík, Vašek – Bystřický, Dufek L., Michna


ČK: 58. Kerel – 56. Bystřický, 58. Dufek M.


Střely na branku: 9:6 (poločas 3:3)


Rohy: 8:1 (poločas 5:0)


Sestavy:


Velké Pavlovice: Chromek – Kotoun, Měřínský, Havlík (82. Kalužík), Jilka, Vašek (K), Příkazský (66. Šebesta), Šabata, Kerel, Zájeda, Pilarčík (66. Karabela)


Bořetice: Otáhal – Klíč (80. Pazderka), Baštař, Jambor (55. Kožíšek), Petrásek M., Michna, Petrásek D. (K), Šťavík (46. Dufek M.), Bystřický, Dufek L., Cichra


OHLASY


Luděk Šefránek (Velké Pavlovice): „Hodovní fotbal a ještě k tomu derby s Bořeticemi před stovkami diváků, to se muselo na klucích podepsat. Možná se jim trošku třísla kolena. V zápase můžu být spokojený jen s třemi body. Naše hra nebyla dobrá. Takovou hru na tréninku vůbec nikdy netrénujeme. Nehráli jsme dobře pozičně, hráči neběhali, nenabízeli se, jak by měli. Z toho pramenilo i málo tutovek. Po rozdání spravedlivých tří červených karet se prostor trošku uvolnil a začali jsme hrát to, co jsme potřebovali. Bohužel nám to tam spadlo ale jen jednou. Ne že by si to nebojácně hrající soupeř zasloužil, ale klidně to mohlo skončit 3:0 a nikdo by nemohl nic namítat."


Michal Škrabko (Bořetice): „Velmi dobře jsme věděli, co soupeř hraje a jak nastoupí. Vydrželi jsme patnáct minut tlaku soupeře a pak jsme hru vyrovnali. V závěru poločasu jsme měli i šance, ale nedali jsme je. Ve druhém poločase jsme museli sáhnout k vynucenému střídání v obraně, navíc přišly ty zbytečné zkraty hráčů. V desíti bychom ještě mohli něco uhrát, ale v devíti už nešlo hrát kompaktně. Dopředu nám to zatím moc nejde a ty červené karty nám dělají čáru přes rozpočet. V minulém zápase jedna, teď dvě. Ti hráči nám budou chybět. Kluci ten tlak nezvládají, na tom budeme muset zapracovat."Zdroj:http://breclavsky.denik.cz/fotbal_region/vinarske-derby-tri-vylouceni-a-jen-jedna-branka-20120819.html


Vytisknout text k článku - Vinařské derby-tři vyloučení a jen jedna branka ... Vytisknout - Vinařské derby-tři vyloučení a jen jedna branka

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
říjen 2018
PoUtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31