Veselí přehrálo v neděli Žarošice

Veselí přehrálo v neděli Žarošice V úvodním utkání jarní části sezóny hostilo Veselí nad Moravou ambiciózní tým ze Žarošic. Kdyby hosté vedli v I.poločase o tři branky, nikdo z přítomných diváků by se nedivil. Po devadesáti minutách ovšem odcházeli ze hřiště vítězně domácí. Oba soupeři se tak k sobě přiblížili na rozdíl pěti bodů. Veselí je v tabulce 1.B třídy desáté. Žarošice jsou osmé.

V 11.minutě zahrával M.Prajza roh.kop, míč směřoval do pok.území na Brumlu, jehož hlavička šla těsně vedle. V 19.minutě byl ve vyl.šanci Frýbort, ale jeho střelu vyrazil Bančák na rohový kop. Ve 28.minutě byl v další vyl.šanci Matula, ale jeho střela na hranici 16 metrů šla těsně vedle. Ve 32. minutě zahrával Hrbek tr.kop a dobře mířenou střelu vyrazil Holub na rohový kop. Ve 36.minutě byl v další tutovce Vrána, ale ze 12 metrů trefil pouze brankáře Bančáka. O minutu později byl v další šanci Matula, ale jeho střela těsně minula branku.

Ve 40.minutě vybojoval míč na levé straně Sládeček, poslal ho do malého vápna kam sbíhal Pyclík, který dal úvodní branku utkání na 1:0. Ve 43.minutě chybovala domácí obrana, čehož využil Frýbort a srovnal na 1:1. V téže minutě po rozehrání ve středovém kruhu dostal míč Pyclík obehrál dva hráče, z pravé strany vystřelil a zvýšil na 2:1.

Ve 48.minutě přihrál Polách v pok.území Pyclíkovi, ale ten v posledním okamžiku minul míč.

V 57.minutě předvedli hosté velmi dobrou akci po levé straně , kdy míč po centru směřoval do pok.území na Vránu, ten vystřelil, ale míč šel těsně mimo branku. V 61.minutě se dostal k míči Radmil z 20 mertů vystřelil a nedal Holubovi pražádnou šanci 3:1.

V 67.minutě zbytečně fauloval Bančák v pok.území a hosté Poláčkem z pok.kopu snížili na 3:2. V závěru byl ještě v šanci domácí Radmil když po přihrávce od Šebesty vystřelil, jenže golman jeho střelu vyrazil na roh.

Před 120 diváky rozhodoval Putna Pavel z Brna.

FC VESELÍ NAD MORAVOU - SK ŽAROŠICE 3:2 (2:1)