VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Ve Veselí uvažují o rozšíření turnaje

Ve Veselí uvažují o rozšíření turnaje Nová umělá tráva FC Veselí nad Moravou má zdárně za sebou svůj první zimní turnaj. Od ledna do začátku března se na ní střetávalo pět mužstev Zlínského kraje, Velká nad Veličkou a domácí Veselí, které zde mělo mužské i dorostenecké zastoupení. První místo nakonec obsadily Boršice, stříbrný byl Hluk a třetí příčku urvala Velká před áčkem Veselí. "Turnaj byl velmi dobře organizačně zajištěn a většina zápasů měla svou úroveň," pochvaluje si sekretář FC Veselí Jaroslav Trbušek a současně v rozhovoru prozrazuje, že napříště může mít veselské zimní klání i více týmů. "Uvažujeme o deseti účastnících nebo o dvou šestičlenných skupinách."


Jak hodnotíte turnaj po organizační stránce? Vyskytly se během jeho konání nějaké komplikace?

Turnaj byl velmi dobře organizačně zajištěn, poradili jsme si i s nečekanými návaly sněhu.


Jaké byly ohlasy týmů na vaši novou umělou trávu?

Všechny týmy se shodly, že ve Veselí je nejlepší UT široko daleko. Jednak proto, že je nejmodernější (3G), a také proto, že nejlépe vyhovuje z hlediska rozměrů hřiště. Mimochodem: hřiště prošlo příslušnými zkouškami ze strany ČMFS a splnilo všechny podmínky pro to, aby se zde mohly hrát mistrovské zápasy.


Znamenal turnaj finanční přínos pro klub?

Ekonomická stránka turnaje nehrála primárně roli. Nicméně při vyúčtování všech nákladů spojených s turnajem lze konstatovat, že skončil v plusu.


Našel si turnaj své diváky?

Většinu hracích dnů o víkendech bylo velmi nevlídné počasí, přesto na každém zápase bylo několik desítek diváků.


Byl jste spokojený s kvalitou zápasů?

Turnaj byl záměrně obsazen kluby z vyšších soutěží, aby náš celek měl kvalitní zimní přípravu, což se splnilo. Většina zápasů měla svou úroveň.


Kdo tak asi patřil k nejlepším hráčům turnaje?

Lukáš Prajza a ve třech zápasech Ondřej Pyclík z Veselí, Kuzma z Boršic a Petr Kohůt z Velké nad Veličkou.


Jak podle Vás dopadla pro Velkou a Veselí „A“ konfrontace s celky zlínského KP a zlínské I.A třídy?

Obecně se domnívám, že soutěže na Zlínsku odpovídají kvalitou o jeden řád níže soutěžím na jižní Moravě. Největší kvalita byla vidět hlavně u mužstva Boršic, které mají velmi silný a ambiciózní tým.


Nemrzí Vás, že áčko Veselí získalo jen bramborové medaile?

Pro FC to byla především velmi kvalitní příprava, šlo o zapracování nových tváří do mužstva a o profilování herního stylu, se kterým chceme jít do jarní části sezony.


Nebyl turnaj pro dorost Veselí příliš velkým soustem? Poslední místo, bez bodu...

Zařazení staršího dorostu do turnaje vyvolalo protichůdné názory. Já se domnívám, že to bylo dobré rozhodnutí. Nešlo o jejich výsledky, v některých zápasech byli naši dorostenci vyrovnaným soupeřem a hráli dobrý fotbal.


Chystáte se pořádat turnaj i příští rok? Neplánujete nějaké změny?

V zimě 2012 už bude nainstalováno kvalitní umělé osvětlení, což skýtá další možnosti, jak turnaj rozšířit. Uvažujeme o 10 účastnících nebo o 2 šestičlenných skupinách. Uvidíme.

Vytisknout text k článku - Ve Veselí uvažují o rozšíření turnaje ... Vytisknout - Ve Veselí uvažují o rozšíření turnaje

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
říjen 2018
PoUtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31