VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

U nás hraje všechno, co má ruce a nohy

U nás hraje všechno, co má ruce a nohy Rájec-Jestřebí – Ujal se po odchodu dvojice Záleský
-Bureš zdecimovaného týmu. Vzal nevděčnou roli, ve které ještě kalich hořkosti zřejmě vypije v jarních bojích o záchranu v krajském přeboru. Nebo spíš o důstojný sestup. „Odešlo dvanáct hráčů, se sestupem počítáme,“ říká v rozhovoru Jaroslav Málek, trenér MKZ Rájec-Jestřebí. Jeho tým naposledy porazil Doubravici, která hraje okresní přebor.S Břeclaví B jste prohráli 1:9, jak hodnotíte výkon týmu?

Bylo to hodně tragické. Soupeř hraje I. A, ale má velice dobrý tým.

Odráží výsledek současnou výkonnost Rájce?

Musíte si uvědomit, že se Záleským odešlo dvanáct hráčů. Z podzimní sestavy zůstal snad jen Sedlák, Macháček, Skácel a gólman Klíma. U nás hraje, co má ruce a nohy.

Podařilo se vám přivést i několik zkušených kvalitních hráčů, naposledy Michala Hájka.

Ano, máme ho na hostování z Doubravice. Stejně tak Vágnera z Lipovce. Jednáme s Černou Horou o Čepovi, se Sloupem o Petrželovi. S nimi a dvěma dorostenci máme devatenáct hráčů. Z toho je čtrnáct kmenových.

To je slušné…

Jenže jsou to hráči z dorostu a z nižších soutěží nebo ti, kteří nějakou dobu nehráli.

Jak dopadlo jednání s ex-rájeckým gólmanem Radimem Polákem, který teď chytá za Sloup?

To bohužel nedopadlo, Radim se ozval, že se dohodli na schůzi, že zůstane ve Sloupě.

To je škoda, zrovna gólmanský post bude asi vaše slabina… Jsou na obzoru nějaké další příchod?

Ne, hráči nemají zájem. Zkoušel jsem to třeba v Blansku B, ale nikomu se nechce.

Překvapuje mě, že si fotbalisté nechtějí zkusit zahrát vyšší soutěž…

Myslel jsem si, že to bude trochu jednodušší. Teď je potřeba půl roku odehrát s co nejlepšími výsledky. S udržením soutěže nepočítám. Navíc máme velice těžký los hned na začátku, hrajeme třikrát venku se Znojmem, Blanskem a Boskovicemi.

Těžko vám může někdo vyčítat, že se výrazně podílíte na záchraně fotbalu v Rájci, ale přece jen, nebojíte se debaklů a reakcí některých samozvaných odborníků?

Víte, jací jsou lidi, kdo je rozumný, ten to pochopí. Já bych si jenom přál, aby to neotrávilo hráče, kteří začali a v létě neskončili.

Už se vám osvědčil nějaký herní systém?

Nemáme zatím ani danou taktiku, zkoušíme varianty. Hráči se na hřišti teprve poznávají, absolutní většina hraje spolu poprvé. Jak už jsem zmiňoval, někteří třeba dva roky nehráli, jiní hráli za dorost nebo okresní přebor, těžko jim vyčítat, že na tom třeba nejsou kvalitativně tak jako hráči ve vyšších soutěžích.

Je něco nového ohledně sponzorů nebo příspěvků od města?

Žádné nové sponzory nemáme, MKZ odpadli. Město navýšilo příspěvek sportovním organizacím, doufám, že se dostane i na fotbalisty.

V neděli jste porazili Drnovice, zvedlo vám to náladu?

Je potřeba říct, že Drnovice hrají okresní přebor. Pozitivní je, že v sestavě bylo osm hráčů přímo z Rájce, to jsme chtěli, to byl náš cíl, pracovat s odchovanci. Druhá stránka je, že tomu budou odpovídat i výsledky.

Zdroj:http://blanensky.denik.cz/fotbal_region/malek-u-nas-hraje-vsechno-co-ma-ruce-a-nohy-20120312.html

Vytisknout text k článku - U nás hraje všechno, co má ruce a nohy ... Vytisknout - U nás hraje všechno, co má ruce a nohy

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
říjen 2018
PoUtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31