Tvrdonice se prostřílely k záchraně

Tvrdonice se prostřílely k záchraně Tvrdonice – Veledůležitý souboj o záchranu zvládli fotbalisté domácích Tvrdonic, když v předposledním kole I.A třídy zdolali poslední Vacenovice přesvědčivě 4:1. Sami dali základ svému vítězství a udržení se v soutěži už v první půli. Hostující tým naopak Tvrdoničtí po neděli definitivně odsoudili k sestupu.

Nutno dodat, že za bezzubý výkon proti průměrnému soupeři z I.A třídy a jen patnácti vstřelených branek za celou sezonu si ani nic jiného nezasloužili.

„Konečně se nám povedlo dávat z našich šancí branky. Věřili jsme, že se zachráníme. Byli jsme lepším týmem, soupeři jsme nedali šanci, aby si přičichl k bodům. Po půlhodině jsme se mohli uklidnit, když jsme vedli tři nula. Soupeře to položilo," tvrdil tvrdonický trenér Karel Bečka.

Výborný úvod

Tvrdonice vzaly osud zápasu do svých rukou od samého začátku. Vacenovice za celou první půli vystřelili na branku jen jednou. S touto střelou si Uher reflexivním zákrokem poradil.To Jaštík na druhé straně nezažíval povedený zápas. Obrana ho často nechávala „ve štychu". Už v 16. minutě stáhl aktivního Dujsíka ve vápně Grufík a kapitán domácích Trčka pokutový kop proměnil. Fotbalisté Vacenovic po obdržené brance doslova odpadli. Ztráceli míče a dělali jednu chybu za druhou.

Druhou ránu zasadil domácím ve 24. minutě Čapka, který zblízka dorazil balon do sítě poté, co pro něj balon vybojoval ve vápně Trecha. Navíc o tři minuty později zazvonilo za Jaštíkem ještě břevno po střele Bartoška.

Čím dál nervóznější hosté dostali po půlhodině hry ještě třetí branku. Po rohu hosté odhlavičovali balon od branky tak nešťastně, že se míč dostal přímo před Fabičovice, který jej napálil z voleje do sítě. Jaštík se jen ohlédl.

„Ač se to možná nezdá, tak se hráči Tvrdonic na vítězství moc nenadřeli. Všechny branky totiž dostali naservírované přímo na zlatém podnose. V sestavě Olejářů se bohužel nenašel hráč, kterého by bylo možné za výkon pochválit. Takhle se o záchranu rozhodně nebojuje," řekl pro webové stránky klubu kouč Mogulu Jan Ševela.

Druhou půli sice začali Olejáři aktivněji, ale kromě územní převahy si nic nevytvořili. V 53. minutě obránci nereagovali na míč směřující za obranu, domácí Kouřílek byl u míče dřív než brankář Jaštík a snadno zvýšil na 4:0. Hráči Vacenovic se snažili hrozivé skóre aspoň trochu zmírnit.

Labutí píseň

To se podařilo až v 76. minutě, kdy si Radek Příkazský hlavou snížil na konečných 4:1. Domácí už měli sklony zápas dohrát v exhibičním tempu, což mohlo vést k dalšímu snížení. Jenže Bařák místo toho, aby postupoval sám na brankáře, zastavil a ještě přihrával obsazenému Holečkovi.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou, nemuseli jsme být nervózní. Na rozdíl od soupeře, který potřeboval k záchraně nutně vyhrát. Podle toho jejich výkon vypadal. My jsme se po zápase dozvěděli výsledek druhé skupiny, kde prohrál Čebín a už nás nemůže bodově dohnat. Takže do Bořetic si půjdeme v klidu zahrát fotbal," dodal Bečka.

Sokol Tvrdonice – Mogul Vacenovice 4:1 (3:0)

Branky: 18. Trčka (pen.), 25. Čapka, 33. Fabičovič, 53. Kouřílek – 76. Příkazský

Diváků: 120

Tvrdonice: Uher – Trecha R., Čapka, Polách, Bartošek, Kostrhůn, Trčka (K), Kouřílek, Ovečka – Dujsík, Fabičovic

Vacenovice: Jaštík – L. Chvátal, J. Grufík, Šťastný, Z. Grufík – Šimeček (32. M. Příkazský), Vacenovský, Sladký, R. Příkazský – Nedvěd (72. Holeček), Anovčín (66. M. Bařák)

Vytisknout text k článku - Tvrdonice se prostřílely k záchraně ... Vytisknout - Tvrdonice se prostřílely k záchraně