Soběšice prohrály s Kohoutovicemi

Soběšice prohrály s Kohoutovicemi V sobotu dopoledne byla na umělé trávě u ZŠ Janouškova k vidění konfrontace krajského fotbalu s týmem z lepší poloviny městského přeboru. Odehrálo se zde utkání mezi FC Soběšice a Tatranem Kohoutovice. Vedoucí celek městského přeboru nakonec odcházel ze hřiště spokojenější. Vyhrál totiž 2:1 a připsal si tak pátou výhru z šesti zimních přípravných zápasů v řadě.

Pokud by se toto utkání bralo jako přímá úměra ke stavu fotbalu na kraji a na městě, tak by pro vyšší soutěže tato rovnice nepřinesla moc dobrý výsledek. Kohoutovice měly totiž povědšinu zápasu navrch. Nutno ovšem dodat, že je znát, že to v Kohoutovicích myslí s návratem do kraje vážně. Jejich první mužský tým má nabitou přípravu natolik, že by se v klidu dala rovnat i s týmy v 1.A třídy. Tým trenéra Richtera postupně odehraje osm přípravných zápasů. V týdnu je můžete vidět minimálně dvakrát trénovat na umělé trávě, na spiningu, aerobiku nebo v posilově.

Fyzička by tak neměla být to co může zastavit Kohoutovice v cestě zpět do kraje. Problém možná bude se zakončením. Hned na úvod zápasu jsme viděli břevno, které nastřelil Koubek z přímého kopu a tyč, kterou trefil Jankulár. Do černého mířil stejný hráč po čtvrthodině hry. To byl totiž ve správný čas na správném místě a když dostal metr před brankou přihrávku, tak rozvlnil síť - 1:0. Deset minut na to bylo ovšem srovnáno. Střet ve vápně, hvizd rozhodčího a nařízená penalta. Tu proměnil Hudák a bylo to 1:1. Do poločasu ještě mohl strhnout vedení na stranu Tatranu Cupák, ale tváří v tvář brankáři Šimoníkovi mířil vedle. Pak už do poločasu lítal míč většinou okolo obou branek a vyloženou gólovou šanci vidět nebylo.

Ve druhém poločase se hra obou týmů lehce srovnala. K vidění bylo plno rohových kopů na obou stranách. Rozhodnutí celého zápasu přinesl deset minut před koncem Cupák, který tak napravil své zaváhání z prvního poločasu. Tentokrát se dobře zorientoval ve vápně a upravil na konečných 2:1. Množství šancí ovšem neodpovídá konečnému stavu. Kdyby utkání po devadesáti minutách skončilo 8:3 nikdo z přihlížejících diváků by se nemohl divit. Pro oba dva týmy by na vysvědčení u předmětu s názvem "Proměňování šancí" byla napsána asi dostatečná.

TATRAN KOHOUTOVICE - FC SOBĚŠICE 2:1 (1:1)
Branky:
Jankulár, Cupák - Hudák

TATRAN KOHOUTOVICE: Velan (45. Machač) - Zechmeister, Kašpar, Jankulár, Marčík, Müller, Nešpor, Cupák, Božek, Koubek, Hladný, Průcha, Kreutzer ( střídání bylo hokejově )

FC SOBĚŠICE: Šimoník - Krejčí (45. Hlávka), Klimeš, Špatný, Pazucha (45.Hrdlička)
- Pavel, Burket, Formánek (45.Vacula), Látal - Hudák, Kubíček (45. Trtílek)

Vytisknout text k článku - Soběšice prohrály s Kohoutovicemi ... Vytisknout - Soběšice prohrály s Kohoutovicemi