VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Rozhodčí MěFS Brno v plné přípravě

Rozhodčí MěFS Brno v plné přípravě Stejně jako hráči, trenéři a funkcionáři oddílů se na zahájení jarní sezóny připravují i rozhodčí MěFS Brno. Pravidelný seminář rozhodčích a delegátů tohoto svazu se uskutečnil v sobotu 12. března 2011 v prostorách A-SPORT hotelu v Brně - Králově Poli.

Seminář zahájil předseda komise rozhodčích p. Antonín Richtr, který přivítal mezi brněnskými rozhodčími člena KR ČMFS p. Josefa Krulu, předsedu STK MěFS Ing. Zdeňka Vlasáka a předsedu DK MěFS Bc. Josefa Hanuse. Hosty jednání byli zástupci rozhodčích OFS Blansko (p.Strya), OFS Brno-venkov (p.Leinweber) a někteří brněnští rozhodčí, kteří řídí vyšší soutěže.

V průběhu jednání přišel účastníky pozdravit také předseda MěFS Mgr. Jan Maroši.

Po krátkém úvodu byly na programu písemné testy z pravidel fotbalu, které absolvovalo 29 rozhodčích a 4 delegáti svazu. Je potěšitelné, že mezi frekventanty bylo 8 nových rozhodčích, z nich jedna dívka.

Se změnami a novinkami v Pravidlech fotbalu, správnou taktikou řízení, psychologií a přípravou k utkání seznámil přítomné p. Krula.


Velký zájem byl o různé herní situace a postupu rozhodčího při jejich řešení. Účastníci měli možnost vyjádřit se, jak by v dané situaci postupovali sami.

Krátké vyhodnocení podzimní části ročníku 2010/11, včetně připomínek obsazovacího úseku přednesli Mgr. Jiří Polák a p. Karel Mach. Ing. Radim Krbůšek se ve svém výkladu zaměřil na přesný popis přestupků a jeho vystoupení doplnil p. Tomáš Sedláček s důrazem na správné vyplňování zápisů o utkání.

Poznatky a připomínky z činnosti sportovně-technické komise spolu s poděkováním za práci rozhodčím přednesl předseda komise Ing. Vlasák.

Obsáhlé bylo vystoupení předsedy disciplinární komise Bc. Josefa Hanuse, který se zaměřil především na nedostatky ve vyplňování zápisů při popisu přestupků při udělování osobních trestů.

Nezapomnělo se ani na otázky poskytování první pomoci, zejména na správný postup rozhodčích při úrazech a zraněních, se kterými seznámil přítomné Mgr. Milan Mojžíš (MU - FSS).

Předseda KR p. Richtr poděkoval za dlouholetou práci v komisi rozhodčích Františku Kešnerovi.

Vytisknout text k článku - Rozhodčí MěFS Brno v plné přípravě ... Vytisknout - Rozhodčí MěFS Brno v plné přípravě

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
říjen 2018
PoUtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31