Rousínov rozhodl v první půli

Rousínov rozhodl v první půli Rousínov – Rousínovský fotbal měl v sobotu hodně příjemné odpoledne. Na trávníku Framozu přivítal pátý tým krajského přeboru desáté Boskovice s odhodláním odčinit nečekanou porážku z minulého týdne proti Ráječku. Povedlo se to na jedničku. „Hlavně první poločas se nám povedl vynikajícím způsobem, kluci do toho šlapali výborně, herně i střelecky,“ nešetřil po zápase chválou trenér Petr Krahulec. A oprávněně.

Fotbalový koncert

Zejména v první půlhodince se hosté museli cítit jak na kolotoči a absolutně domácím nestačili. Po první šanci Buršíka a Havla přišla pro Boskovice k.o. desetiminutovka. Nejdříve otevřel skóre hlavou Kubala na zadní tyči, po pěti minutách Kupčík využil ideální přihrávky Buršíka a dával do odkryté brány, po další pětiminutovce stejného hráče našla kolmice do běhu a kanonýr v klidu přehodil gólmana Švédu. „Musím souhlasit, že domácí zahráli velice kvalitní poločas, ale pravdou i je, že my jsme jim to ulehčili. Kdybychom byli důslední, možná by vedli tak jedna nula, ale další dva góly jsme jim věnovali laxností,“ zlobil se boskovický trenér Jiří Vorlický.

Do druhého poločasu naordinoval svým svěřencům daleko větší aktivitu a hra se vyrovnala. Jenže ne natolik, aby hosté zápas zdramatizovali. Dá se říci, že nejblíže gólu byli, když se dožadovali nařízení pokutového kopu po střetu gólmana Ustohala a útočníka Janíčka. „Těžko říct, jestli to byl faul nebo se dalo pískat. Rozhodčí byl blízko a sám Ustohal mi říkal, že šel do míče a srazili se. V takové situaci ke kontaktu dojde, je to na posouzení sudích,“ okomentoval situaci Krahulec.

A tak hosté zůstali bez zásahu do černého. Ještě jeden si naopak připsali domácí, když v předposlední minutě Švéda vyrazil střelu Králíčka a Benda měl spoustu času na dorážku. „A to mohlo být ještě víc, Králíček šel ještě jednou sám a měli jsme další šance. Už to bylo spíš o kontrole, kluci to v klidu dohrávali, byli si jistí, že to už zvládnou, tak tam byla trocha uspokojení,“ řekl kouč.

Přeskočili Kyjov

Za to se ale na svoje mužstvo nezlobil. Aby ne, Rousínov vyhrál 4:0 a přeskočil v tabulce Kyjov. Je tak čtvrtý jen tři body za druhým Blanskem, dva body ztrácí na Moravský Krumlov. „Toto utkání bylo od kluků ideální. Výjimečně se ukázal Libor Kupčík, exceloval, byl to jeho koncert. Sekundovali mu Havel, Králíček, Žoček, celá obrana hrála v pohodě. Do šancí se tlačil Buršík, gól nedal, ale byl, kde měl. Je třeba pochválit všechny, dnes si to zaslouží,“ prohlásil Krahulec.

Druhá strana byla pochopitelně o poznání smutnější. „První poločas byla docela katastrofa, ve druhém jsme se zlepšili. Ale to už Rousínov jasně vedl a byl na vítězné vlně. Tolik jsme se neprosazovali jak jindy, je otázkou, co bylo důvodem. Čestný úspěch mohl přijít aspoň z té penalty, z našeho pohledu jasně byla, ale upřímně řečeno nic by neřešila,“ dodal boskovický lodivod.

Krajský přebor

Rousínov – Boskovice

4:0 (3:0)

Branky: 19. Kubala, 24. a 29. Kupčík, 89. Benda.

Rozhodčí: Janíček – Král, Oujezdský.

Delegát: Brtníček.

Diváků: 120.

Sestava Rousínova: Ustohal – Svoboda (68. Hartl), Kubala, Boušek, Pupp – Kalouda (78. Benda), Kupčík, Havel, Žoček (75. Daněk) – Králíček, Buršík.

PO MINUTÁCH:

Začíná zápas krajského přeboru, v němž budou domácí Rousínovští hájit proti Boskovicím své postavení v nejvyšších patrech tabulky.
Obrovská příležitost Framozu hned na začátek: sám na boskovického gólmana Švédu běžel Buršík, ale duel s ním prohrál. První šance nevyšla.
Z boku se pokusil o otevření skóre domácí Havel, ale také neúspěšně.
1:0 – Kubala. Teď už je to zasloužená trefa: Žoček zahrával trestný kop, centr letěl do vápna na zadní tyč a tam stál stoper Kubala. Získává tak svým barvám vedení.
2:0 – Kupčík. Rousínovští hrají skvěle a už vedou o dvě branky: Buršík vybídl ke skórování přesnou nahrávkou Kupčíka a ten zvyšoval prakticky do prázdné brány. Hosté nestíhají klást vetší odpor.
3:0 – Kupčík. A další rána pro Boskovické, zřejmě definitivní: střelec předchozí trefy dostal přesnou kolmici do běhu a z plného běhu a´la památný gól Karla Pohorského přehodil Švédu. Co se týká výsledku, je zřejmě po zápase a hosté budou mít co dělat, aby nedostali ostudný příděl.
Končí exkluzivní půle domácích. Zní zasloužený potlesk, skóre mohlo být ještě vyšší a hosté musí v kabině něco vymyslet.
Hra se vizuálně vyrovnala, ale Boskovičtí se na dostřel rousínovské svatyně nedostávají. O střelu se snažil Janíček. Domácí jsou trochu ukolébaní výsledkem, ale vše mají pod kontrolou.
Hosté se dožadují penalty: zřejmě nejaktivnější hostující hráč, útočník Jiří Janíček, se prodral do pokutového území soupeře a v souboji o míč se střetl s gólmanem Ustohalem. Kontroverzní situace, ale píšťalka sudího zůstala němá.
4:0 – Benda. Skóre ještě z domácí přikrášlují: Rousínovští ještě prokazují svoji pohodu. Králíček se dostal do ideální střelecké pozice. Jeho ránu ještě Švéda vyrazil, ovšem jen k střídajícímu Bendovi, který neměl problém rozvlnit síť.
Zápas končí, domácí se radují. Mohou být spokojeni jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou. Hosté dnes neměli nárok a odváží si debakl, který mohl být i vyšší.

Vytisknout text k článku - Rousínov rozhodl v první půli ... Vytisknout - Rousínov rozhodl v první půli