Rosice rozjely doma jaro vítězně

Rosice rozjely doma jaro vítězně Po zimní přestávce se fanoušci Rosic mohli těšit na první jarní domácí utkání. Zdejší fotbalisté hostili tým z Třebíče. Narazili na sebe mužstva z první poloviny tabulky a zápas byl pro domácího kouče a internacionála Libora Zelníčka prestižní záležitostí. Před Rosicemi působil právě Třebíči. V domácí základní sestavě samozřejmě nechyběla ligová posila Petr Čoupek.

Hned na začátku utkání (6‘) brankář hostí Beer fauloval před pokutovým územím unikajícího Petra Malatu, za což viděl od sudího Fridrichovského první žlutou kartu. V 21‘ se chybou hostující obrany dostal k míči Petr Malata, kterého zfauloval ve vápně opět brankář Beer a za druhou žlutou se musel poroučet do šaten. Následovnou penaltu sám postižený Malata proměnil – 1:0. Ve 26‘ váhal s rozehrávkou za hranicí pokutového území náhradní brankář Rousek a pod tlakem chytil míč do rukou mimo vápno, čímž si vysloužil žluté napomenutí. První poločas nabídl vyrovnanou hru jen s ojedinělými náznaky šancí hostů po centrovaných míčích ze stran.

Po nástupu do druhé půle lépe začali domácí. Po dvou minutách musel hned dvakrát podržet svůj tým Rousek. V 50‘ dostala domácí obrana rychlou odpověď. Po odvráceném rohovém kopu se k odraženému míči dostal Chlup a z voleje jen těsně minul levou tyč Gruberovy branky. Od půlky druhého poločasu nebylo k rozeznání, kdo hraje přesilovku. Hosté nakopávanými míči na Pacáka měli optickou převahu, ale až na pár standartních situací z okolí šestnáctky si nedokázali vypracovat gólovou příležitost. Diváci místo fotbalovosti viděli spíše bojovnost. Domácí mají z duelu všechny body doma a hosty z Třebíče nechali na jaře stále bez bodů.

ROSICE: Gruber - Oprchal, Komárek, Vítámvás, Čoupek - Pšikal (72´ Novák),
Rutmár, Selinger (62´ Dufek), Pekáč - Malata (89´ Buriánek), Šustr.

TŘEBÍČ: Beer - Kostelecký, Svoboda, Vejmelka (65´ Florián), Komínek
- Křivánek (22´ Rousek - brankář), Chlup, Linhart, Čermák, Smažil (75´ Durda) - Pacák

Vytisknout text k článku - Rosice rozjely doma jaro vítězně ... Vytisknout - Rosice rozjely doma jaro vítězně