Rohatec se po skvělém obratu vrátil do čela

Rohatec se po skvělém obratu vrátil do čela Rohatec – Ratíškovice zdolaly, ale Rohatec se jim na kolena srazit nepodařilo. Fotbalisté Dubňan sice vedli v derby po deseti minutách 2:0, ale nakonec ze hřiště Slavoje odjeli bez bodu. K obratu zavelel po půlhodině hry Páleník, vyrovnání zařídil krátce po změně stran Schenel a obrat dokonal v závěru střídající Mikéska. Parta kouče Marka Antoše se díky těsné výhře znovu dostala do čela první A třídy.

Pět branek, několik vyložených šancí, dvě neuznané (regulérní) branky a slušný fotbal krajské úrovně. Tři stovky diváků se v Rohatci rozhodly v neděli nenudily. I když domů odcházeli spokojení především domácí příznivci, hostující fanoušci neměli svému týmu příliš co vyčítat. Pouze nedůslednost v obraně při standardních situacích soupeře a mizerné koncovka v závěru zápasu připravily Dubňany minimálně o bod.

„Je zázrak, že jsme po takovém hrůzostrašném vstupu dosáhli na výhru," uvedl po skončení dramatického duelu kouč Slavoje Marek Antoš.

Rohatec opravdu začal mizerně. V úvodní šanci zápasu sice hostující Kos ještě uklouzl a dorážející Soldán pálil mimo, ale hráči Slavoje varování nebrali vážně. A tak byli za svoji laxnost potrestáni. V 7. minutě poslal hosty do vedení kapitán Pochylý, druhou ránu zasadil vlažnému Rohatci mladík Soldán. „Takový úvod si u tohoto týmu nepamatuji," kroutil hlavou Antoš.

Jeho tým se ale rychle otřepal. Branku Schenela však sudí Petrucha na pokyn asistenta Laštůvky pro ofsajd neuznal. Platný gól vstřelil Rohatec až po půlhodině hry. Tečovanou ranou snížil Páleník.

Baník znovu zahrozil až na konci první půle. Šalša, který se v sobotu v dresu dubňanské rezervy blýskl hattrickem, mířil z úhlu těsně vedle.

Úvod druhé půle patřil pro změnu Rohatci. Po centru Páleníka hlavičkoval Schenel vedle. Domácí útočník se prosadil až v 51. minutě. Po standardní situaci Korbela nedal dravý forvard Slavoje bezmocnému gólmanu Bílíkovi žádnou šanci.

Hosté se po obdržené brance cítili poškozeni. „Nemohu souhlasit s verdiktem sudího, který zápas ovlivnil tím, že před vyrovnávací brankou Rohatce otočil faul ve středu hřiště, kde byl faulovaný náš hráč, nikoliv soupeř. Rozhodčí přesto ukázal na naši branku, což mě štve," zlobil se kouč Dubňan Cyril Blahůšek. Další sporné situace nechtěl bývalý rozhodčí komentovat. „Ofsajdové situace nemohu z lavičky dobře posoudit," bránil se Blahůšek.

Křivdu cítili o v 63. minutě i domácí. Rohatečtí požadovali po ruce Pochylého pokutový kop. Píšťalka sudího ale zůstala němá.

Aby si měli fanoušci v neděli večer u piva o čem vyprávět, tak hlavní arbitr Petrucha následně neuznal Dubňanům branku. Podle asistenta Laštůvky stál hostující Soldán při zakončení v ofsajdu.

Ve zbytku utkání si oba okresní rivalové vytvořily několik vyložených šancí. Horný mířil po Šalšovcě vysunutí těsně vedle. Na opačné straně selhal v tisíciprocentní šanci domácí kapitán Korbel. Gól nedal ani Šalša. Rozhodnout mohl střídající Wagner, který zbrkle střílel vedle.

Rozuzelní nakonec přinesla 89. minuta, kdy se po standardní situaci dostal míč od Vrby na Mikésku, a ten poslal zblízka hlavou míč do sítě. „Z vítězství mám radost. Jsem rád, že mančaft ukázal svoji sílu," radoval se Antoš. Jeho tým si tak napravil po nevydařeném pátečním duelu s Dražovicemi reputaci a po těsné výhře se vrátil po dvou dnech do čela první A třídy. „I když jsme z Dražovic měli obavy, chtěli jsme získat z domácího dvojzápasu šest bodů. To se nám sice nepodařilo, ale jsem rád, že jsme otočili alespoň zápas s Dubňany," pravil Antoš.

Jeho protějšek nebral porážku tragicky, i když zklamání bylo u hostujícího kouče cítit. „Je to škoda. Zápas jsme měli dobře rozehraný. Rohatec ale ukázal svoji sílu," řekl Blahůšek. Tomu v derby scházelo pět hráčů základní sestavy. Baníku chyběli Janík, Hlaváč, Ilčík, Baťa a Sviták. „Kluci ale i ve slepené sestavě odehráli dobré utkání. Mně se náš výkon líbil," uvedl Blahůšek, který toužil po bodu. „Při troše štěstí jsme si ho klidně mohli odvést. Za předvedou hru jsme si ho zasloužili," dodal Blahůšek.

1.A třída sk. B, 11. kolo –

Slavoj Rohatec – FK Baník Dubňany 3:2 (1:2)

Branky: 29. Páleník, 51. Schenel, 89. Mikéska – 7. Pochylý, 10. Soldán

Rozhodčí: Petrucha – Laštůvka, I. Zima (Hulcký)

Žluté karty:Vrba, Dohnálek – Štos

Diváci: 310

Rohatec: Mačuda – P. Dohnálek, Netík, Vrba, Petrák – Korbel (90. Kolařík), Tomšej (46. Ščevík), Vanda, Páleník – Schenel, Rosypálek (53. Mikéska)

Dubňany: Bílík – M. Dohnálek, Pochylý, Skřivánek, Jakubíček – Štos (83. Wagner), Horný, Albert, Kos – Šalša, Soldán.

Zápas pohledem ...

„Porážka nás mrzí, protože jsme brzy vedli o dvě branky. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany na brejky, což se nám hlavně v prvním poločase dařilo. Pokud bychom nedostali v první půli gól, zápas bychom vyhráli. Náskok jsme měli udržet. Bohužel jsme neubránili standardní situace soupeře, i když u prvních dvou branek Rohatce se podepsali oba rozhodčí. Při první brance Slavoje byl jasný aut, který asistent rozhodčího nemávl a před vyrovnávacím gólem hlavní rozhodčí otočil faul ve středu hřiště. Vím, že jsou to maličkosti, ale i takové věci ovlivní výrazným způsobem zápas. Tyto chyby nás rozhodily.

Na to, v jaké nastupujeme sestavě, hrajeme dobře. Bojujeme. Rohatec má ale kvalitní tým. Domácí byli sehranější, za vítězstvím šli o možná o něco víc než my.

Škoda, že jsme v závěru neproměnili několik šancí. Ale na kdyby se nehraje. Na stoperu si zvykám. Nijak mně to nelimituje. Nestěžuji si.

Derby ale pořád mají náboj,. Na hřišti se potká spousta kamarádů a známých. Na atmosféře se to podepíší. Není to záludné, ale vyhecovanější to je.

Kapitán Dubňan Tomáš Pochylý

Vytisknout text k článku - Rohatec se po skvělém obratu vrátil do čela ... Vytisknout - Rohatec se po skvělém obratu vrátil do čela