Ratíškovice po vyloučení gólmana Břeclavi excelovaly

Ratíškovice po vyloučení gólmana Břeclavi excelovaly Ratíškovice – Více než poločas to v Ratíškovicích vypadalo na bezbrankovou remízu. Jediná situace z 52. minuty však udělala ze zápasu první A třídy nevídanou kanonádu. Brankář Břeclavi Martin Krejzl fauloval v pokutovém území jmenovce Brezinu, sudí Tunka nařídil pokutový kop a hostujícího brankáře vyloučil. Jelikož rezerva třetiligového týmu neměla náhradního gólmana, musel si navléct rukavice Richard Stružka. Domácí Baník přesilovku dokonale využil, čtyřiatřicetiletému hráči MSK nastřílel za pětatřicet minut šest branek a zaslouženě zvítězil 6:0.

Celek z Hodonínska tak podruhé v řadě bodoval naplno. Vítězství si užil i zaskakující trenér Zbyněk Polišenský. Člen výkonného výboru FK Baník je třetím mužem, který na podzim usedl na lavičku Ratíškovic jako trenér. V prvním zápase vedl Baník Jiří Vacenovský, v Tvrdonicích koučoval bývalý druholigový celek Petr Vybíral. Proti rezervě Břeclavi vedl Ratíškovice Polišenský.

„Klukům jsem to před zápasem říkal, že jsem nikdy nic podobného nezažil. Jsem moc rád, že to tak dopadlo. Snad to bude od příštího kola zase v normálním režimu," řekl Polišenský, který vedl první mužstvo Baníku naposledy v divizi před devíti lety. Bývalý mládežnický kouč Šardic u týmu zaskakoval místo Petra Vybírala, který z rodinných důvodů odcestoval na Slovensko.

Bývalý ligový záložník Dukly Praha a Olomouce chyběl Baníku spíše na trávníku. I když Ratíškovice začaly v sobotu aktivně, do vážnější příležitosti se nedostaly. Jako první zahrozil Kopl, který mířil z hranice šestnáctky vedle. V 18. minutě zase vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Krejzla Kadlčík.

Ani rezerva Břeclavi toho směrem dopředu mnoho nepředvedla. Vzruch přinesla až 45. minuta, kdy dopravil míč do sítě Kadlčík. Sudí Tunka však gól kvůli údajnému ofsajdu neuznal. „První půle nebyla špatná, ale chtělo to ještě více odvahy," uvedl hostující trenér Ivan Dvořák.

Celek z Hodonínska vstoupil i do druhé půle aktivně. Po Bábíčkově přiťuknutí mířil Brezina vedle.

Klíčový okamžik zápasu přišel v 52. minutě. Po Kotáskově vysunutí fauloval unikajícího Brezinu hostující gólman Krejzl. Rozhodčí Tunka hostujícího brankáře bez váhání vyloučil. A jelikož béčko Břeclavi nemělo dalšího brankáře, musel do branky Richard Stružka. Zkušený fotbalista neměl proti pokutovému kopu Petra Kotáska žádnou šanci.

„Zápas jednoznačně ovlivnilo správné vyloučení našeho brankáře. Je chyba, že nemáme druhého gólmana. To nás ale neomlouvá, protože v prvním poločase, kdy jsme měli v brance gólmana, tak na něj soupeř téměř nevystřelil," pronesl Dvořák.

„Byl to rozhodující okamžik zápasu," souhlasil Polišenský. „Když ale taková situace nastane, musí se využít. A nám se to podařilo beze zbytku," pravil Polišenský

Ratíškovice po vstřelení branky neuvěřitelně ožily. Hlavičku Breziny ještě brankář Stružka zneškodnil, ale gólové akci Bábíčka s Lukášem Koplíkem nedokázal Stružka zabránit.

„Za tři minuty bylo prakticky po zápase. Kdyby hrála Břeclav celý zápas v jedenácti, měli bychom větší problémy. Podle mě to byl remízový zápas. Ani jeden tým totiž neměl do vyloučení nějakou vážnější šanci," řekl Polišenský.

Baník za stavu 2:0 kontroloval hru a bavil se fotbalem. Třetí ránu zasadil oslabenému soupeři střídající Kundrata, který skóroval hlavou po Bábíčkově centru.

Celek z Hodonínska po změně stran execeloval. Na 4:0 zvyšoval Bábíček, který o dvě minuty později zasadil Břeclavi pátou ránu.

Hosté v závěru odpadli, naopak s chutí hrající domácí mohli přidal další branky. Hlavičku Kotáska nohou odvrátil Stružka na roh. Branka dalšího náhradníka Dohnálka nebyla k kvůli ofsajdu uznána. Výhru Baníku podtrhl po další Bábíčkově přesné přihrávce žolík Vacenovský

„Místo toho, abychom se po vyloučení semknuli, začali bojovat a bránit, tak jsme nechali ze Stružky udělat udělat trhací kalendář. Kluci na se to vykašlali, což je pro mě velké zklamání," řekl Dvořák.

Ten bude na vedení MSK tlačit, aby měl příště k dispozici dva gólmany. „Neměli jsme ale soupeře pustit do tolika šancí," pravil Dvořák. Jeho protějšek byl o poznání lepší náladu. „Kluky musím za výkon i bojovnost pochválit. Pokud přijde do středu hřiště chlap, jako je Vybíral, budeme hrát ještě lepší fotbal," dodal Polišenský.

3. kolo 1.A třídy sk.B

FK Baník Ratíškovice – MSK Břeclav B 6:0 (0:0)

Branky: 54. Kotásek z penalty, 60. Lukáš Koplík, 68. Kundrata, 73. a 75. Bábíček, 85. Vacenovský

Rozhodčí: Tunka – Hrubý, Tichánek (Poláček)

Žluté karty: Macek, L. Koplík, Kordula, M. Koplík – Nešpor

Červená karta: 52. Krejzl (Břeclav)

Diváci: 140

Ratíškovice: Myšák – Macek (73. Dohnálek), Machala, M. Koplík, Kadlčík – Kordula, L. Koplík, P. Kotásek, Kopl (66. Kundrata) – Bábíček, Brezina (80. Vacenovský).

Břeclav B: Krejzl – Nešpor, Matůškovič, Palčík, Kurial (78. Vinklářem), Cipry, Hromek, Stružka, Kruták, Polášek, Havlena.

Vytisknout text k článku - Ratíškovice po vyloučení gólmana Břeclavi excelovaly ... Vytisknout - Ratíškovice po vyloučení gólmana Břeclavi excelovaly