Ráječko vs. Boskovice

Ráječko vs. Boskovice Ráječko – Fotbalisté Ráječka i Boskovic na jaře první dva zápasy vyhráli. Ve vzájemném zápase si pak v neděli rozdělili body. „Nakonec jsme byli rádi i za remízu,“ připustil trenér domácí Olympie Lubomír Zapletal poté, co za Ráječko srovnával až tři minuty před koncem Martin Sehnal.

Boskovice jsou uprostřed série tří okresních derby. První s Rájcem doma vyhrály, v Ráječku remizovaly a o víkendu hrají opět doma s Blanskem.

V Ráječku hrály první mistrovský zápas na přírodní trávě. A od začátku ukazovaly, že se obejdou i bez nejlepšího hráče a trenéra Jiřího Vorlického, který si plnil povinnosti u mládeže.

Ráječko hrálo aktivně, hosté pozorně bránili a čekali na příležitosti k rychlým brejkům. Hned tu první v desáté minutě využil David Müller. Olympia se nenechala zahanbit a do minuty srovnal opět jeden z nejlepších hráčů na hřišti, Jan Sehnal.Oba týmy se ještě dostaly do šancí, ale další branka už do přestávky nepadla.

Po změně stran pokračoval souboj v podobném duchu. Boskovice odrážely centry domácích a čekaly na chyby. „Vstup do druhého poločasu jsme měli jako tradičně slabý. Měli jsme proměnit šance už v prvním poločase,“ litoval Zapletal. V 52. minutě hosté zahrávali rohový kop a Preč našel přesně hlavu Müllera, který podruhé překonal gólmana Trubáka.

Sehnal na konec

V další šanci ještě selhal boskovický Preč, ale ke konci zápasu Ráječko zatlačilo hosty a hnalo se za vyrovnáním. Na obranu Boskovic ale nevyzrál ani Jan Sehnal ani aktivní Tenora. Až dvě minuty před koncem si naskočil na rohový kop Martin Sehnal a zajistil Ráječku konečnou remízu 2:2. „Chtěli jsme tři body, ale nakonec jsme s remízou spokojeni. My jsme se nemohli prosadit před bránou a Boskovice stále hrozily z brejků,“ zhodnotil utkání Zapletal. Odmítl hodnotit jednotlivé hráče. „Já vždycky hodnotím tým, nechci vyzdvihovat jednotlivé hráče. Vysoký standard předvedl opět Honza Sehnal, naopak Martinovi Sehnalovi se tolik nedařilo, ale pak dal před koncem důležitý vyrovnávací gól,“ zamyslel se Zapletal. Jeho tým v příštím kole na jaře konečně vycestuje. V neděli dopoledne hraje na hřišti třetího Rousínova.

Boskovice už se chystají i s Vorlickým na Blansko, které smetlo Rájec. „Blansko má v současnosti z okresu jasně nejlepší tým. A podívejte se na to, kolik dali na jaře branek,“ upozorňuje trenér a koordinátor FC Boskovice Jiří Vorlický. Ten zřejmě proti Blansku nastoupí i na hřiště. Derby se hraje v Boskovicích v sobotu ve čtyři hodiny odpoledne.

Krajský přebor: SK Olympia Ráječko – FC Boskovice 2:2 (1:1)

Branky: 11. J.Sehnal, 88. M.Sehnal – 10. a 52. Müller