Ráječko i v deseti bodovalo

Ráječko i v deseti bodovalo Ráječko – Fotbalisté Ráječka předvedli ambicióznímu Kyjovu, jak umí silného soupeře obrat o body. I bez nejlepšího kanonýra a v deseti hráčích. Nutno dodat, že s velkou porcí štěstí. „Že jsme byli lepší, je nám k ničemu. Já jsem neviděl na naší hře vůbec nic pozitivního,“ zlobil se po remíze 1:1 trenér hostí František Ondrůšek. Ten si mohl vyřvat hlasivky, ovšem k vedoucímu gólu to nevedlo.

Ráječko – Kyjov 1:1 (0:1)

Olympia nastoupila bez Martina Sehnala, který dostal za vyloučení stop na tři zápasy. Kyjov, který vyhlásil boj o postup do divize a má na to i odpovídající tým, na jaře kromě úvodního utkání všechny tři zápasy vyhrál. A pro tři body si přijel i do Ráječka, což dokazoval kvalitní kombinační hrou od začátku zápasu. „Hosté lépe kombinovali, od začátku drželi míč a vytvářeli si centry do vápna šance. Hrozili i po standardních situacích,“ viděl ze střídačky kouč Olympie Lubomír Zapletal.

Přesto měli jít do vedení domácí. Vít Sehnal ale trefil pouze tyč odkryté branky. Vzápětí minelu potrestali hosté, kteří šli do vedení. V 35. Olympii oslabil Viktor Lajcman, který viděl za dohrání faulu červenou kartu. Do přestávky stav Ráječko udrželo a před sebou mělo chmurnou vyhlídku do druhé půle zápasu: Silný soupeř, který si přijel pro tři body a také vede, a hlavně pětačtyřicet minut v deseti hráčích.

„Kluci začali v kabině klesat na mysli. Dokázali jsme je ale nahecovat, věděli jsme, že to musíme odbojovat, že to je naše jediná šance. Chtěli jsme si vytvořit nějakou standardní situaci, po které by padl gól,“ prozradil Zapletal instrukce k týmu o přestávce.

Po přestávce přišel očekávaný scénář. Kyjov útočil a šel si pro pojišťovací gól. A šancí na to měl dostatek.

V 62. minutě sebral domácí gólman míč hráči před zakončením, vzápětí se ocitli Kyjovští ve stoprocentní šanci. Jejich útočník šel sám na gólmana, ale ještě přihrával do vápna, kde překvapil svoje spoluhráče, kteří nezakončili.

Na druhé straně se snažil zakončit dřinu týmu osamocený Jan Sehnal, ale na centr nedoskočil. V 64. minutě si ale spravil chuť. Ráječkovský brejk pozlatil parádním lobem přes gólmana a bylo vyrovnáno. „Tam se nic moc jiného dělat nedalo. Šlo jenom o to, trefit to pod břevno, protože jsem věděl, že je gólman na malém vápně, že na to asi nedosáhne. Povedlo se to,“ usmíval se po utkání střelec vyrovnávací branky Sehnal.

Ráječko trochu ožilo, jenže Kyjov mu dělal stále větší problémy. Hlavně rychlou kombinací, bleskovými úniky po stranách a jedovatými centry do pokutového území. Hlavičky hostujících útočníků ale neměly potřebnou razanci a s většinou si poradil brankář nebo obránci. V největší šanci po rohu poslal míč kyjovský útočník hlavou do tyče. V 85. minutě nevyužil Kyjov další nebezpečný míč ve vápně.

Díry v obraně útočících hostů domácí začali ke konci využívat a ještě trochu zazlobili. V momentě, kdy Sehnalové v nastavení rozehrávali rohový kop a ještě se dostali ke střele na bránu, to vypadalo, že dá trenér hostí okamžitou výpověď celé jedenáctce. Druhý gól Ráječka už by byl pro soupeře hodně krutý. „Z remízy se tedy pochopitelně radovali domácí. Kluci to oddřeli a musím jim poděkovat,“ uvedl po zápase trenér Zapletal.

Jeho protějšek byl naopak na svůj tým pořádně naštvaný. „Velké zklamání. Naši hráči byli na hrušce. Tři zápasy vyhráli, soupeř nám pomohl, hrál v deseti, nedali jsme spoustu šancí. Ale náš výkon nebyl standardní, tam není nikdo, koho bych mohl dnes pochválit. Naši stopeři, krajní hráči, hroťáci dopředu, vůbec nám to nehrálo, nejsem spokojen,“ dodal Ondrůšek.

Vytisknout text k článku - Ráječko i v deseti bodovalo ... Vytisknout - Ráječko i v deseti bodovalo