Rájec přetlačil Kohoutovice

Rájec přetlačil Kohoutovice Rájec si krátce před začátkem FINCENTRUM Krajského přeboru pozval k přípravnému utkání vedoucí celek Městského přeboru MěFS Brno Tatran Kohoutovice. Ačkoliv proti sobě nastoupili soupeři, které dělí víc jak jedna soutěž, na hřišti to nijak zvlášť poznat nebylo. Konečný výsledek 1:0 pro Rájec hovoří za vše.

V prvních minutách utkání se oba soupeři oťukávali. Rájec zkoušel sílu Kohoutovic. Ty se ovšem soupeře z vyšší soutěže nezalekly a vedoucí celek městského přeboru tak hrál s účastníkem Fincentrum Krajského přeboru vyrovnonanou partii. Domácí si pak vytvořili mírnou převahu, ale nešlo o žádný drtivý tlak. Rájec hrozil především z brejků. Z jednoho takového také padla branka. Míč, který prolétl z jedné strany vápna na druhou uklidil polonůžkami do sítě Hrůza. Ten patří k několika novým tvářím, které v dresu Rájce vyběhly na hřiště. Vedle bystrckého Hrůzy to bylo blanenské duo Blatný – Cupal, Keler z Humpolce, Mísař z Medlánek, Cabadaj z Lozorna a Geschvantner z Tatranu Kohoutovice. Chyběl Škvarenina, který zřejmě bude hrát ve Sloupu a Kolář, který zamířil do Blanska. V prvním poločase pak bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale k žádné další změně skóre už nedošlo.

Do druhého poločasu vyběhla pozměněná domácí sestava. Kohoutovice měly na střídání pouze náhradního brankáře, takže jejich tým zůstal až na strážce branky stejný. V jejich sestavě se objevili i dva nadějní dorostenci, kteří dostávají příležitost v mužích. Jedinou novou tváří v kádru trenéra Tomislava Richtera je brankař Jan Velan z Bohunic. Na přestup z Bystrce pak přichází trio Kreutzer – Hanák – Pospíšil, kteří už na podzim v Tatranu hostovali. Co se týče samotného utkání, tak v druhém poločase se hra ještě více vyrovnala. Hra obou týmů se více motala okolo dvou zkušených hráčů. V dresu Kohoutovic to byl v záloze hrající Luděk Koubek a v zeleném dresu Rájce stoper Milan Macík. Oba dirigovali své spoluhráče a jelikož v druhém poločase už branka nepadla, mohli si oba dlouholetí kamarádi podat na konci ruce a popřát si hodně štěstí do sezóny. Z úst Milana Macíka zněla po zápase chvála na výkon Kohoutovic, kde v jejich třetiligové éře působil. „Kohoutovice nám byly rovnocenným soupeřem. Pokud budou podávat takové výkony i v mistrácích, tak jednoznačně patří do kraje.“

MKZ Rájec-Jestřebí – Tatran Kohoutovice 1:0 (1:0)