PU - Němeček vsítil Vracovu hattrick

PU - Němeček vsítil Vracovu hattrick Umělá tráva v Dubňanech hostila v sobotu souboj dvou druhých týmů. RSM Hodonín je po podzimu druhý v divizi D a Vracov ve Fincentrum Krajském přeboru. Oba dva týmy v utkání zkoušely potencionální posily. Nejvíce byl vidět Petr Němeček, který vstřelil tři branky. Díky střelecké potenci šestadvacetiletého útočníka vyhrál Hodonín nad Vracovem 3:0.

Sestavy obou týmů doznaly od posledních mistrovských zápasů dost změn. Vracovu chybělo osm hráčů mj. marodi Ondřej Lejsal, Jiří Kudlík a Jaroslav Lunga nebo Ondřej Zýbal, který je na testech v prvoligovém Jablonci. Místo nich se na hřišti objevila například hroznolhotská dvojice Ondřej Bíla - Petr Lipčík, ke kterým se ve druhém poločase přidal Michal Jílek (Blatnice) s Josefem Juráskem (Uherský Ostroh/dříve Kyjov).

Hodonín na tom s absencemi nebyl o moc lépe. Na odchodu je zřejmě trojce Herůfek, Hoša a Kmeť. Na jaře budou tito hráči působit s největší pravděpodobností v Rakousku. Kvůli zdravotním potížím pověsil kopačky na hřebík Sněhota a co se děje s Melounkem nikdo neví. Na tréninku ho po Novém roce nikdo neviděl. Místo nich se v sestavě Hodonína objevili odchovanci Kněždubu Libor Grabec a Petr Němeček, který na podzim hrál ve Velké nad Veličkou. Dalším zkoušeným hráčem byl Bronislav Šálek ze Šardic.

Samotné utkání se hned od začátku hrálo ve slušném tempu. Kvalita kádru byla ale rozhodující. Divizní tým měl celý zápas lehce navrch. Branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Už ve 2.minutě překvapil golmana Myšáka z velkého úhlu Němeček a Hodonín se dostal do vedení 1:0. Vracov se nezmohl na žádnou odpověď. Dopředu byl v první pětačtyřicetiminutovce skoro bezzubý. Jedinou vážnější situací pro soupeřova brankáře byl dalekonosný pokus Žurovce. Defenziva Vracova také nebyla v nijak oslnivé formě. Naopak měla několik špatných chvilek. V 26.minutě jednu takovou Hodonín potrestal. Ondryáš přešel lehce přes Janouška a následně nacentroval na zcela osamoceného Němečka. Ten nemohl jinak, než uklidit míč do sítě. To bylo během první půlky co se týče branek vše a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Hodonín.

Do druhého poločasu oba týmy vystřídaly čtyři hráče. Možná i tento fakt zapříčinil, že se hra srovnala. Vracovská ofenziva ale do útoku nezatroubila. Střídajícímu brankaři Novotnému příliš trápení nenadělala. V 72.minutě spadla definitvně klec a zápas byl rozhodnut. Po rohovém kopu Válka přišla nebezpečná hlavička, kterou obstaral Bulva. Brankář Zálešák ji vyrazil a Němeček následně dorazil do sítě. Zkompletoval tak hattrick a poslal výrazný vzkaz trenéru Ondruškovi o svých střeleckých kvalitách. V závěru se ještě jednou třásla branková konstrukce. Šálkův trestný kop skončil na břevně. Více už se do tohoto zápasu nevešlo. Hodonín porazil v prvním přípravném utkání Vracov 3:0.

RSM Hodonín - FC Vracov 3:0 (2:0)