PU - Bystrc remizovala s Bohunicemi

PU - Bystrc remizovala s Bohunicemi Bohunice přivítaly na úvod přípravy Bystrc. Střetl se tak vedoucí tým Fincentrum Krajského přeboru s mužstvem z konce divize. Oba týmy spolu odehrály vyrovnané utkání, které nakonec rozhodl první poločas. V něm padly celkem čtyři branky. Po dvou na obou stranách.

Moravskoslezská divize. To je slovo, které spojuje oba dnešní soupeře. Bohunice jsou prvním týmem Fincentrum Krajského přeboru, ale vedou jen o jeden bod před druhým Vracovem. Bystrc je naopak na chvostu divizní tabulky. Může se tak po jarní části sezony stát, že se oba týmy potkají v jedné soutěži. Není se tedy čemu divit, že jsme viděli vyrovnané utkání. Bohunice měly ve druhé půlce dokonce lehce navrch. Pojďme ale postupně.

Před utkáním se na bohunický umělý trávník kromě fotbalistů podívaly dokonce i sluneční paprsky. Možná i to probudilo v domácích chuť do hry. Nenechali nic náhodě a pustili se do soupeře se vším všudy. Hned na začátek se jako správný kanonýr ukázal Vladimír Bombicz. Ve 3.minutě druhý nejlepší střelec Fincentrum Kajského přeboru přehodil golmana Prokeše a bylo to 1:0. Po úvodní brance se hra srovnala. I tak ale padaly branky. Ve 14.minutě bylo vyrovnáno. Míč po standartní situaci dolétl až k Martinu Janíčkovi a ten ho hlavou poslal za záda golmana Cífky – 1:1. Bystrc pak zpřesnila svou hru a následně se dostala i do vedení. V 25.minutě se trefil Krejčí a bylo to 1:2. Následně se také Bystrc nechal svým vedením ukolébal a v 36.minutě nahrával z kraje malého vápna Stehlík zcela volnému Křížovi a ten se nemýlil – 2:2. To bylo co se týče prvního poločasu vše.

Během poločasové přestávky se nad hřištěm začaly stahoval mraky a do druhé pětačtyřicetiminutovky se tak šlo za mrholení, které se časem změnilo v regulérní přeháňku. Přítomní diváci tak vytáhli deštníky a hráče Bystrce jako by fotbal v takovémto počasí přestal bavit. Nechali se zatlačit soupeřem ke své brance a tu domácí ohrožovali jen sporadicky. Ani Bohunice ale žádnou jistotou neoplývaly. Vítěznou branku jsme tak nakonec neviděli. Jednou k ní už bylo blízko. To když si obrana Bystrce nerozuměla se svým golmanem. Poslední hráč se pokoušel odkopnout míč do bezpečí. Jeho snaha ale nebyla přesná a celá akce skončila na brankové čáře, kde míč na poslední chvíli zachytil golman Prokeš. Výkon nováčka v brance Bystrce nebyl nijak jistý. Je ale potřeba dodat, že to byl jeho první bystrcký zápas a bylo poznat, že mladý brankař byl dost nervozní.

Po utkání nám domácí trenér Kučerňák prozradil, že do týmu nechce nijak výrazně zasahovat. Oproti podzimu hlásí jen dvě změny. Z hostování se vrací Kříž a na zkoušku přichází Kostka. Zlínského hráče, který v Brně studuje, si můžete pamatovat z Bystrce. Poslední půlrok pak trávil v dresu ČAFC Židenice.

To v Bystrci budou změny v kádru značnější. Jen z poza čáry sledoval dnešní utkání zraněný stoper Stanislav Klusák. Datum konce jeho léčby si ještě lékaři nedovolili určit. Na lavičce pak v zeleném dresu seděli dnes především dorostenci.

Tatran Brno Bohunice – Dosta Bystrc 2:2 (2:2)