VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Petr Kohůt se těší na jaro ve Velké

Petr Kohůt se těší na jaro ve Velké Půl roku o něm nebylo příliš slyšet, jeho služeb totiž využíval rakouský Jedenspeigen. V jarní části sezony ho už však diváci na zdejších hřištích zase budou vídat. Petr Kohůt se rozhodl pro návrat do svého domovského týmu Velká nad Veličkou, aby se mu pokusil pomoci se záchranou Fincentrum krajského přeboru. "Uděláme pro udržení maximum, a buď to vyjde, nebo ne. Určitě to není tak, že se vrátím a Velká je jasně zachráněná," tvrdí 28letý veličský kanonýr a velká osobnost jihomoravského fotbalu.


Na zimním turnaji ve Veselí jste zaznamenal koncem ledna v dresu Velké hattrick. Vaše střelecké umění a zkušenosti týmu na podzim určitě chyběly. Je už jisté, že Velkou do jarních mistráků posílíte?

Jisté to už je, o mém působení ve Velké se bavíme nejen s vedením TJ KORDÁRNA dlouho. Přišla další nabídka i z Rakouska, z konkurenčního týmu, ale časově by se to stejně nestihlo vyřešit díky mé zároveň probíhající dovolené, a já to slíbil Velké a těším se na jarní část sezony.


Petr Kohůt v dresu Velké
Proč jste se rozhodl pro návrat z Rakouska?

Do Velké se rád vracím, mám to tady rád, je tu dobrá parta. Někteří fanoušci s námi cítí ve všech situacích, vědí, že to je teď špatné, ale fandí nám, baví se s námi po zápase, neotočili se k nám zády, to je taky jeden z důvodů. V Rakousku to bylo jiné, trénink, zápas, odtrénovat, odehrát a cestovat rychle domů, ráno pak do práce. Bylo trochu složitější spojit fotbal v Rakousku s mou prací, nebylo to zrovna jednoduché. Samozřejmě se to ale dá vydržet, hlavní důvod pro návrat to nebyl.


Jak hodnotíte své působení v Jedenspeigenu? Dařilo se Vám tam?
Jestli se dařilo, těžko říct. Dal jsem 7 branek z 11 utkání, ale mužstvo uhrálo 10 bodů a je předposlední. Podle mých čísel se mi dařilo, ovšem bodově to bylo špatné. Ale určitě si nestěžuju, hráli jsme, na co jsme měli. Mohli jsme mít víc štěstí v některých utkáních, ale tak to chodí ve fotbale.


Byl to skok z krajského přeboru do 1. Klasse Nord? Musel jste se nějak přizpůsobovat?

Skok to byl určitě, KP je o dost kvalitnější. S přizpůsobováním jsem neměl problém, jen jsem nestíhal jezdit tak často na tréninky. A taky domlouvání je trošku v jiné řeči, než na jakou jsem zvyklý, ale to se zvládlo…(smích).


Petr Kohůt při zápase.
Bylo něco, co Vás v Rakousku zaskočilo?

Zaskočil mě příjemně způsob trénování. Na tak nízkou třídu měl trenér hodně kvalitní tréninky. Nemilým překvapením byli rozhodčí. Sice jsem věděl, že rozhodčí nebudou kvalitní a na hřišti budou jen dva delegovaní, ale překvapilo mě, s jakou suverenitou píská hlavní rozhodčí ofsajd na velkém vápně, který vidí z poloviny hřiště. Nejsem zrovna kliďas na hřišti, tak si dovedete představit, co to se mnou dělalo. Ale zvládl jsem to v pohodě, za půl sezóny jen jedna žlutá karta za kecání…(smích). Vlastně ona byla celkově jen jedna.


Už jste říkal, že po podzimu je Jedenspeigen předposlední. S výsledky tam tedy asi spokojenost nepanuje...

Nepanuje tam spokojenost s výsledky vůbec. Já myslím ale, že jsme měli hrát jiným systémem. Hodně jsme drželi míč na kopačkách, v obraně se to hrálo na moc přihrávek, hodně se ztrácel míč a pak jsme dostávali laciné branky. To je ale můj názor, trenér ho možná má jiný.


Určitě jste na podzim sledoval na nějaké zápasy Velké. V čem se musí Velká zlepšit, aby byla na jaře úspěšnější?

Chyběl jsem asi na dvou zápasech venku, jinak jsem se snažil kluky povzbudit, jak to jen šlo. Je těžko říkat, co všechno by se mělo zlepšit. Všechno. Do každé řady by se hodil minimálně jeden hráč, pokud i to není málo. Chybí branky vstřelené a přibývá těch obdržených.


Petr Kohůt trenérem přípravky. Stojí vpravo.
Věříte v záchranu krajského přeboru?

Jestli věřím nebo nevěřím, je skoro jedno. Pokud se sestoupí, tak se sestoupí. Jestli to bude letos do I.A a příští rok hned do I.B třídy, nevíme. My jsme před touto sezonou přihlásili KP, kde chceme hrát fotbal, na který zrovna máme, hodně nás odešlo, nedělaly se nějaké velké naděje. Potřebujeme stabilizovat mužstvo, zařadit mladé kluky do týmu a pokračovat v - myslím, že dobré - práci, kterou děláme už řadu let. Jestli to bude v příští sezoně v KP nebo o třídu níž, se uvidí. Budeme pro udržení KP dělat maximum, a buď to vyjde, nebo ne.

Určitě to není tak, že se vrátím já a Velká je jasně zachráněná, to si tady nikdo nemyslíme. Spíš jde o to, aby se to úplně nerozpadlo.

Petr Kohůt se zastřeluje při rozcvičení před zápasem.
Jméno: Petr Kohůt
Datum narození: 20.8. 1982
Místo narození: Kyjov
Stav: svobodný
Výška: 185
Váha: 88

Hráčská kariéra: přípravka 1987-1988, žáci - KORDÁRNA Velká nad Veličkou, žáci FC TIC Slovácka Slávia Uherské Hradiště (JOKO Uh. Hradiště) 1995, dorost - TJ KORDÁRNA Velká nad Veličkou - 1. třída jihomoravského kraje1998, muži - TJ KORDÁRNA Velká nad Veličkou 1.B – od roku 1999 do roku 2004. První start v mužích v 1.B od začátku utkání a první branka - 16.5. 1999 - Kyjov B - TJ KORDÁRNA Velká nad Veličkou 0:2, Kohůt Petr 2x. FC Veselí nad Moravou - Krajský přebor 2003 jaro, TJ KORDÁRNA Velká nad Veličkou 2004 – 2007 – 1.A, TJ KORDÁRNA Velká nad Veličkou 2008 – 2010 Krajský přebor, SV Jedespeigen 2010 podzim 1. Klasse Nord. TJ KORDÁRNA Velká nad Veličkou nyní– krajský přebor

Největší hráčský úspěch: Úspěchů, kterých si vážím je víc. Vítězství žákovského celosvětového turnaje ve Francii 1997. Určitě dva postupy do I. A 2003/2004 a do Krajského přeboru 2007/2008 v mužích. Vítězství Krajského poháru 2003/2004. Předkolo Poháru ČMFS proti Kunovicím (II. liga toho času), kde jsem dal branku na 2:2, prohráli jsme sice 2:4, ale zážitek výborný, lidí hodně, atmosféra super. Nejlepší střelec 1.B 2003/2004 - 24 branek, Nejlepší střelec Krajského přeboru 2007/2008 - 28 branek.


AUTOR: Martin Horákovský,
FOTO: Oficiální stránky kluby Velká nad Veličkou (http://www.fcvelka.ic.cz)

Vytisknout text k článku - Petr Kohůt se těší na jaro ve Velké ... Vytisknout - Petr Kohůt se těší na jaro ve Velké

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
listopad 2018
PoUtStČtSoNe
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30