VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Pavel Kuka přijede na kvalifikaci ME U19

Pavel Kuka přijede na kvalifikaci ME U19 Jihomoravský fotbal je v dobré společnosti. Vedle přenosů ze soutěží v našem kraji se teď můžete podívat například na sestřih toho nejzajímavějšího z učinkování Czech teamu 96 na halovém turnaji internacionálů v Německu. Vzhledem k tomu, že se jedná o tým složený z bývalých úspěšných fotbalových reprezentantů, tak jsme neodolali a vyzpovídali předsedu tohoto občanského sdružení Pavla Kuku.

1) Sdružení Czech Team '96. Co se pod tímto názvem skrývá?

Czech team 96 vznikl z členů fotbalového a realizačního týmu finalistů Mistrovství Evropy 1996 v Anglii, a z hráčů kteří se podíleli na kvalifikaci pro tento turnaj. Cílem založení tohoto týmu a sdružení je činnost v oblasti sportu, organizování zápasů, turnajů, benefičních a veřejně prospěšných sportovních akcí za účelem propagace sportu atd. Hlavním cílem sdružení je pak snaha o získávání prostředků pro charitativní účely a podpora nadačních subjektů, zvláště pak Nadaci fotbalových internacionálů, která již řadu let úspěšně pomáhá a přispívá k materiálnímu i společenskému ocenění bývalých fotbalových reprezentantů, jejichž zásluhou se šířilo dobré jméno našeho fotbalu ve světě, a nyní po skončení své aktivní činnosti mají zdravotní nebo sociální problémy.


2) O uplynulém víkendu vás diváci mohli vidět na 19. halovém turnaji fotbalových internacionálů v Chemnitzu. O co šlo?

Jde o už tradiční turnaj, na kterém jsme letos obhajovali vítězství z minulého roku. To se nám nakonec nepodařilo. V semifinále jsme stejně jako loni narazili na Výběr světa, který nám oplatil loňskou porážku. Určitě jsme ale ostudu neudělali. Prohráli jsme po vyrovnaném utkání s týmem, ve kterém hráli mj. čtyři mistři světa z Brazílie. Tentokrát jsme tedy byli třetí. Koneckonců mohou vaši čtenáři nasát atmosféru turnaje ze sestřihu, který je už v tuto chvíli přístupný na internetu. ( Podívat se na něj můžete zde. - pozn. redakce )


3) Co v tomto sestřihu diváci najdou?

Spoustu známých fotbalových tváří. Spoustu krásných branek. Další věci bych ale už nerad prozrazoval. Ať se každý podívá sám :)


4) Nyní se ovšem nacházíme na stránkách Jihomoravského krajského fotbalového svazu. Mluvili jsme o sestřihu, který naši čtenáři najdou na internetu. Nemohu se tedy nezeptat na to, co si myslíte o přímých komentovaných internetových přenosech Krajských soutěží, jak je na podzim začal vysílat JmKFS?

Je to určitě budoucnost fotbalu. Jak jsem slyšel, tak u vás na jihu Moravy nyní chystáte kromě komentovaných přenosů z mužských i přenosy z mládežnických soutěží. To je další velký posun. Zvýší se tak zájem o mládežnický fotbal. Dívat se určitě budou rodiče, babičky prostě celá rodina. Neujde to ovšem ani kamarádům a ty to může nalákat od sezení u televize k fotbalu. Je to výborná prezentace fotbalu.

Dalším důležitým hlediskem je možnost kontroly dění ve fotbale. Záznamy toho co se na hřištích děje mohou pomoct očistit fotbal.


5) Dlouhou dobu jste působil v Německu. Zažil jste tam něco podobného jako jsou naše internetové přenosy?

V Německu jsou Krajské soutěže záležitost regionálních televizí. Vy oproti nim máte výhodu, že vaše přenosy mohou sledovat lidé kdekoliv v naší republice i po světě a to v jakémkoliv čase. Nemám čas podívat se na přímý přenos? Podívám se kdykoliv ze záznamu.


6) V minulém roce proběhla na jihu Moravy kvalifikace o ME U17. Její bezproblémový průběh měl určitě vliv na to, že tento rok zde budeme pořádat kvalifikaci o ME U19 (Více informací najdete zde). Přijedete se podívat na své budoucí následovníky v reprezentaci ČR?

Určitě. Už delší čas se na jih Moravy chystám a toto je dobrý důvod se k vám podívat. Chtěl bych na jihu Moravy uspořádat i nějakou z akcí Czech teamu 96. V minulém roce už to vypadlo nadějně, ale nakonec z toho sešlo. Doufám, že se to podaří letos.


7) Fotbalisté mají nyní tvrdou zimní přípravu, jak je to s vámi? Pověsil jste už definitivně kopačky na hřebík a nebo vás mohou fanoušci vidět ještě při mistrovském utkání.

Kopačky jsem ještě definitivně na hřebíček nepověsil. Hraji předposlední soutěž v místě svého bydliště. Zimní přípravu mám ale v kanceláři a na jednáních. Není totiž jednoduché svolat všechny členy Czech teamu 96 na jedno místo v určitý čas. Stojí hodně nervů, aby přijel například Karel Poborský z jižních Čech a zároveň i Pavel Nedvěd z Itálie. Všechna ta námaha stojí ale určitě za to. V minulém roce se nám podařilo předat Nadaci fotbalových internacionálů přes 600 tisíc korun. Pořád žiji fotbalem.


Za redakci oficiálních stránek JmKFS děkuji za rozhovor
a přeji hodně štěstí při dalších akcích CZECH TEAMU 96.Oficiální stránky CZECH TEAM 96 najdete na www.czechteam96.cz

Sestřih z 19. halového turnaje fotbalových internacionálů v Chemnitzu naleznete tady.
Reportáž z 19. halového turnaje fotbalových internacionálů v Chemnitzu pak naleznete zde.PAVEL KUKA
* 19. července 1968 v Praze

Hráčská kariéra:
* 1974/87 – Slavia Praha
* 1987/89 - RH Cheb
* 1989/93 - Slavia Praha
* 1994/98 -1. FC Kaiserslautern
* 1998/99 - 1. FC Norimberk
* 1999/2000 - Vfb Stuttgart
* 2000/05 - Slavia Praha.

Fotbalové úspěchy:
* 1994 – vyhlášen nejlepším fotbalistou Česka
* 1998 - zisk mistrovského titulu Německa
* 1996 - vítěz Německého poháru
* 1996 - finalista ME - stříbrná medaile
* 2002 - vítěz Českého poháru
* člen Klubu ligových kanonýrů

Vytisknout text k článku - Pavel Kuka přijede na kvalifikaci ME U19 ... Vytisknout - Pavel Kuka přijede na kvalifikaci ME U19

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
říjen 2018
PoUtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31