VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

OFK Dunajská Lužná poprvé vyhrála Superpohár 2018

Fotbalisté OFK Dunajská Lužná poprvé ve své historii získali Superpohár. Účastník Tipos III. ligy BFZ v sobotu 4. srpna využil výhodu domácího prostředí a v souboji vítězů pohárů BFZ a JmKFS zdolal zástupce krajských mistrovství TJ Tatran Bohunice 2: 1 (0: 0). Před zápasem mužstvům zahráli hymny obou zemí a po nich v tropickém počasí se hrál solidní fotbal.

Začátek utkání patřil hostům, když už v 7. min Mach ve velké šanci trefil boční síť. Na druhé straně ho zanedlouho napodobil Andrejko, který z úhlu prostřelil bránu. Postupně domácí měli míč častěji v moci a vytvářeli si příležitosti na útočné polovině. Po střele Kimák míč z brankové čáry vykopl Král a vzápětí Andrejko znovu minul bránu. Těsně před poločasem malou domů Orobinec vystihl Mach, jehož fauloval Švihel, ale královnu střelu z nařízeného pokutového kopu vyrazil domácí brankář. Po změně stran v první čtvrthodině promarnil dvě velké možnosti Pilát, pak hosté znovu vykopávali míč z brankové čáry, ale nakonec nečekaně udeřili, když Bachdasaryan technickou střelou dal první gól. OFK se nakonec přes obrat skóre probojoval k historicky prvnímu triumfu v Superpoháru. Střídající Kubala ještě nevyužil samostatný únik, vzápětí však Majerčák hlavou po rohu vyrovnal na 1: 1. V poslední minutě brankář Roblík srazil pronikajícího Kubal a Kondrlík z pokutového kopu vstřelil vítězný gól. Dunajská Lužná si vítězství zasloužila, neboť v poli převýšila svého soupeře, což potvrzují i ​​zápasové statistiky.

OFK Dunajská Lužná se právem těšil z vítězství a z premiérového zisku Superpoháru. ,, Podle mě to byl dobrý soutěžní zápas, který nám ukáže, kde se nacházíme těsně před začátkem nového ročníku Tipos III. ligy BFZ. Moji chlapci se porvali o vítězství, myslím si, že i když jsme dali rozhodující gól z čisté penalty až v poslední minutě, zasloužili jsme si vyhrát. V průběhu celého zápasu jsme měli totiž více šancí a ve fotbale se znovu potvrdilo, že je třeba hrát do posledního hvizdu rozhodčího. To se splnilo. Zatím naše hra ještě není podle mých představ, v amatérském fotbale letní příprava je krátká, naše mladé mužstvo budeme budovat za pochodu během podzimní části. Založit Superpohár byla velmi dobrá myšlenka, taková konfrontace pomůže hlavně mladým hráčům v jejich pokroku a získávání zkušeností, "říká trenér OFK Dunajská Lužná Karol Březík.

OFK nedávno vyhrál Pohár BFZ a nyní i Superpohár, takže jeho nový kapitán Luboš Schovanka a jeho spoluhráči měli důvod na další oslavu. ,, Přesně tak, oba souboje byly těžké, tento o to víc, že ​​bylo ohromné ​​teplo. Těžko se nám běhalo, zápas se lámal v posledních minutách, myslím si však, že jsme měli více ze hry a nakonec jsme ho dovedli do vítězného konce. V letní přípravě všichni zabíráme naplno, abychom se znovu pohybovali na špici tabulky. Získali jsme výborné posily z FC Petržalka, Majerčák a Kondrlíka, s nimi bychom měli být silnější, "říká L. Schovanka.

,, Do Dunajské Lužné jsme přišli s úmyslem vyhrát a podruhé zvednout pohár nad hlavu. Myslím si, že domácí byli o něco šťastnějším mužstvem. Samozřejmě, z prohry jsme dost zklamaní, protože rozhodující gól jsme dostali v nastaveném čase, kdy jsme už mysleli na penaltový rozstřel a už jsme nemohli na tento zásah nijak reagovat. Pro nás tento souboj byl vhodnou generálkou na novou mistrovskou soutěž. Škoda, že nám pro nemoc chyběl bývalý ligový hráč Petr Švancara, který by nám dost pomohl. Ve velké horku obě mužstva předvedli solidní výkony, "řekl nám trenér TJ Tatran Bohunice Petr Gamba.

Předsedy JmKFS Pavla blahu potěšila solidní úroveň prestižního setkání a hlavně celkové zázemí v Dunajské Lužné. ,, Kdybych to měl všechno komplexně zhodnotit, tak Dunajská Lužná má krásný stadion a také organizační zajištění tohoto souboje bylo výborné. Zápas se sice hrál v strašném teple, ale hráči i extrémní podmínky zvládli na jedničku. Bylo to docela vyrovnané měření sil, nakonec jazýčky na vahách se ukázaly penalty. Hosté z bílého bodu nedali gól, domácí byli úspěšní. Takže jsem spokojený se vším a nakonec to jen dokazuje, že tento Superpohár má smysl hrát. S vedením BFZ máme výborné vztahy, na Slovensku vždy setkáme spoustu kamarádů. Takže už se těším na další ročník Superpoháru, který se uskuteční o rok u nás na Moravě. "

,, Z mého pohledu třeba rozdělit tuto akci na dvě části, sportovní a společenskou. Zápas byl dobrý, vyrovnaný, slušný, myslím si však, že i lidé z Bohunic ocenili hru Dunajské Lužné a řekli, že zaslouženě o gól vyhrála. Celý Superpohár byl ze strany BFZ dobře připraven. K jihomoravské svazu máme nejblíže, co se týče turnajů mládežnických družstev a výměny rozhodčích. Tato akce je také o tom, že tyto dva svazy mezi sebou úzce spolupracují a mají výborné vztahy. V září nás čeká další velký turnaj Danubia Moravia Cup 2018 a v prosinci Bratislava Cup 2018, "říká předseda BFZ Juraj Jánošík.

Na setkání byl i hráč z dob velké Zbrojovky Brno - Jan Klimeš, který vyslovil takový názor: ,, Viděl jsem poslední dva zápasy Superpoháru. Více se mi líbil ten před rokem v Tišnově, který byl na vyšší kvalitativní úrovni. Na úrovni tohoto souboje se podepsala strašná horko, litoval jsem hráčů, že museli běhat v takovém tropickém počasí. Proto zápas byl více upracovanejší, nakonec domácí snad za větší vůli vyhrát si více zasloužili zisk Superpoháru. Jsem velmi rád, že jsem dostal na tento duel pozvání od předsedy BFZ Juraje Jánošíka a také vedoucího sekretáře BFZ Jana Farbulu. Těchto lidí si velmi vážím a na Slovenku vždy potkám dobrých kamarádů, jako Ivana Hrdlička, Justína Javorka, Laca Petráša, bratrů Čapkovičovcov. Proto velmi rád k vám chodím. Věřím, že takto o rok se všichni společně setkáme na Moravě. "

Bývalý výborný hráč ŠK Slovan Bratislava a někdejší čs. reprezentant Ivan Hrdlička je také velmi rád, že Superpohár si rychle získal potřebnou vážnost. ,, Z tohoto poháru se už stává pěkná tradici, kterou je třeba udržet a zvelebovat. Potěšilo mě, že mě vedení BFZ pozvalo na tento zápas a že jsem se mohl setkat s Janem Klimeš a zavzpomínat si na časy, kdy jsme společně hrávali za Zbrojovku. Zápas měl docela dobrou úroveň, hrát v takovém teple nebylo jednoduché, ale hráči ukázali dobrou fyzickou připravenost a několik šikovné tahy. "

Juraj Jánošík odevzdal pohár poraženému mužstvu, Pavel Blaha zase vítěznému a to vše za asistence sekretáře JmKFS Josefa Dvořáčka a vedoucího sekretáře BFZ Jana Farbulu. Předsedové obou svazů poděkovali také za dobrý výkon rozhodčí trojici. BFZ zastupovali i předseda STK Miroslav Richtárik, předseda krade Ivan Kružliak a organizační pracovník a matrikář BFZ Pavel příkop. Na setkání byly také bývalý generální sekretář SFZ Mikuláš Tarcal, bývalý známý trenér a někdejší předseda TMK BFZ Justin Javorek a předseda RK ObFZ Bratislava-venkov Kamil Kyselica.

OFK Dunajská Lužná - TJ Tatran Brno Bohunice 2: 1 (0: 0). Branky: 73. Majerčák, 90. + Kondrlík (z 11 m) - 68. Bachdasaryan. Před 250 diváky rozhodovali Henček - Laurer, Štofik, ŽK: Švihel.

OFK Dunajská Lužná: Švihel - Goga, Pálka, Majerčák, Rokošný (83. Fert) - Pilát (88. Skala), Kimák (80. Fila), schovankou, Andrejko - Kondrlík, Bališ (46. Kubala).

TJ Tatran Bohunice: Roblík (90. Dang) - Masařík (77. Sedlák), Král, Solanský, Imramovský - Mach, Schneider, Fiala, Pavlík (66. Chlup) - Bachdasaryan (85. Janus), Vilmann.

Dosavadní vítězové Superpoháru:

1. ročník 2014: FK Mutěnice

2. ročník 2015: TJ Tatran Brno Bohunice

3. ročník 2016: ŠK Báhoň

4. ročník 2017: AFK Tišnov

5. ročník 2018: OFK Dunajská Lužná

Milan Valko, manažer komunikace PR BFZ

Vytisknout text k článku - OFK Dunajská Lužná poprvé vyhrála Superpohár 2018 ... Vytisknout - OFK Dunajská Lužná poprvé vyhrála Superpohár 2018

Kalendář JmKFS
květen 2019
PoUtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31