VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Nový majitel přináší Brnu naději

Nový majitel přináší Brnu naději Fotbalové Brno vstupuje do nové éry. Po více než osmi letech vlády bratrů Prosů se většinový podíl v klubu chystá převzít právník Jaroslav Přeček. 

"Dokončujeme právní dokumenty ve spojitosti s prodejem a koupí. Nedokážu říci, zda se podaří všechno dotáhnout za den nebo za týden. My jsme s panem Přečkem dohodnuti, nyní se jen všechno dolaďuje. Dál nechci situaci rozvádět," sdělil agentuře ČTK Roman Pros.

Cena za odkoupení 70 procent akcií zůstává tajemstvím. "Částku ani do budoucna sdělovat nehodláme," podotkl Přeček.

Hlavní otázka však nyní zní, co bude se Zbrojovkou dál. Za vlastnictví bratrů Prosů dokázala vystoupat až na 4. místo v nejvyšší soutěži, poté se však propadla do druhé ligy. Bývalý fotbalový brankář a funkcionář Přeček klub přebírá, aby jej postupně vrátil mezi elitu.

Jak toho chce dosáhnout, zatím nesdělil. "Detaily po mně teď prosím nechtějte. Nemůžu řešit věci z voleje bez lidí, kteří v klubu jsou. Musím se s nimi nejdřív seznámit, teprve pak budu vědět, jak všechno bude. Každopádně budu v Brně pobývat minimálně dva až tři dny v týdnu," prohlásil Přeček.

Na jeho příchod do klubu zaznívají ze všech stran pozitivní reakce. "Kvituju to v dobrém. Doufám, že se nyní vyčistí i situace se závazky klubu a nejlépe hned v příští sezoně postoupíme do první ligy," oznamuje podnikatel Petr Hoskovec, který vlastní zbylých 30 procent akcií Zbrojovky. A svůj podíl si hodlá ponechat. "Zatím mě nic netlačí, rád bych u fotbalu zůstal," poznamenal.

Co se v klubu změní po příchodu nového majitele? "To vám opravdu nepovím, je to spíš otázka na pana doktora Přečka. Ale můžu říct, že minulý rok přišel pan Kudela (sportovní ředitel), který už udělal kus práce. Pokud to bude dál pokračovat, může to být s brněnskou kopanou jen lepší a lepší," věří Hoskovec.

Jedna z nejdůležitějších osob brněnského fotbalu Václav Bartoněk, který je jako zástupce hlavního partnera OHL ŽS místopředsedou představenstva Zbrojovky, změnu majitele komentovat nechce.

"Nejsem starý vlastník ani nový vlastník," uvedl. "Můžu říct jen subjektivní názor fyzické osoby. Ten, kdo přichází řídit tento klub jako firmu, to bere jako svoje poslání. Má takovou motivaci a na svůj věk takovou energii tomu dát maximum, že to vůbec nezpochybňuju," pověděl Bartoněk.

K chodu Zbrojovky poznamenal: "Firma funguje a nikoho to nezajímalo. Pracovalo se s dohady a zajímala někoho tvrdá data? Nezajímala."

Pan Přeček projevuje velký zájem o dění v klubu, líčí Kudela

V čilém kontaktu s novým majitelem je Zdeněk Kudela. "Pan Přeček projevuje velký zájem o sportovní dění i o celkový chod klubu, dokonce se mě zeptal, kdo je vůdce kabiny," prozradil brněnský sportovní ředitel. "Byl tu na posledním přípravném utkání, se zájmem si prohlédl i zázemí. O dění v klubu je maximálně informován."

Právě Kudela ve Zbrojovce zodpovídá za sportovní stránku. "Moje vize je taková, že Brno znovu nastartuje velmi dobrou budoucnost a vrátí se na pozice, na které patří," sděluje zkušený funkcionář. "I dosavadní majitelé řeší s maximálním zájmem, aby se klub dostal do těch nejlepších rukou."

Konkrétní chystané kroky však zatím Kudela neprozradil. "Převod klubu je velice složitá záležitost. Až se to dá dohromady, tak nastane čas, aby se k tomu nový majitel vyjádřil."

Věříme, že Zbrojovka je zachráněna, oznamuje Švancara

Jeho příchod vítají rovněž brněnští fotbalisté. "Bratři Prosové řekli, že už do toho moc chuť nemají, takže jsme samozřejmě čekali, kdo to vezme. Touto zprávou jsme nadšení a určitě nás to povzbudilo. Je dobře, že to přišlo ještě před začátkem jarní sezony," řekl kapitán Petr Švancara.

Ohlášená změna majitelů podle něj fungování týmu neovlivnila. "Co se dělo kolem, jsme nijak nepocítili. Samozřejmě jsme tu situaci vnímali, ale měli jsme zprávy od vedení. Finanční stránka se řešila za chodu, a co se řeklo, to také platilo. Příprava proběhla v perfektních podmínkách," oceňuje čtyřiatřicetiletý útočník.

Co očekává od budoucnosti? "Pana Přečka vůbec neznám, ale jeho příchod může být pro Zbrojovku dobrý krok. Všichni věříme, že tímto je zachráněna. Jestli se zachrání i na hřišti, to máme v nohách my a uděláme pro to maximum," slibuje Švancara. "Jinak se toho pro nás teď asi tolik nezmění. Nový majitel možná bude chtít kádr posílit a s některými hráči se rozloučit, uvidíme."

Nechceme komplikovat transakci svými ambicemi, sdělují fanoušci

Dění kolem Zbrojovky pozorně sledují také fanoušci. "Vítám prohlášení o dohodě, ale jako právník dobře vím, že k opravdovému převodu je ještě dost daleko. Nás jako fanoušky nyní zajímá hlavně to, jaké investorské skupiny za panem Přečkem stojí a jaké mají se Zbrojovkou plány," říká předseda družstva Věříme Zbrojovce Roman Vaněk s tím, že očekává, že Přeček vše zveřejní po převodu akcií.

Družstvo Věříme Zbrojovce vzniklo i proto, aby pro fanoušky získalo minoritní podíl v klubu. V tento moment má 67 členů a disponuje kapitálem v přibližné výši 200 tisíc korun. Podle Vaňka ale nyní není pro družstvo odkup akcií prioritou. "K jednáním o převodu jsme přizváni nebyli. Jsme realisté a nechceme nyní komplikovat tak složitou transakci ještě tím, že budeme vznášet nějaké osobní ambice. Prioritou pro fanoušky je v tuto chvíli změna majitele," dodal Vaněk.

Je to dobrá zpráva, říká Onderka

Novou situaci ve Zbrojovce vítá i brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD). "Považuji to jednoznačně za dobrou zprávu pro fotbal i pro Brno," uvedl Onderka, který s Přečkem dosud osobně nemluvil. "Očekávám, že s novým majitelem se zlepší i komunikace, což je vždy jen ku prospěchu věci," dodal.

Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/novy-majitel-prinasi-brnu-nadeji-presne-plany-ale-zatim-neodtajnil-1fc-/fot_dsouteze.aspx?c=A120302_1742175_fot_dsouteze_elv

Vytisknout text k článku - Nový majitel přináší Brnu naději ... Vytisknout - Nový majitel přináší Brnu naději

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
září 2018
PoUtStČtSoNe
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30