Nervózní souboj Rakvic v Bořeticích postrádal vítěze

Nervózní souboj Rakvic v Bořeticích postrádal vítěze Bořetice – Derby ve fotbalové I.A třídě skončilo nerozhodně, ačkoliv měli favorizovaní hosté téměř po celý zápas územní i střeleckou převahu. Netrefovali však branku, a tak je z ojedinělého protiútoku Bořetice vytrestaly. Rakvice potom zařadily na ještě vyšší stupeň, ale na víc jak na vyrovnání na konečných 1:1 to nestačilo.

Rakvice naskočily do regionálního derby výborně. Aktivitou v úvodu si vytvořili několik dobrých šancí, ale většinou mířili mimo tři tyče Otáhalovy branky. Už ve 2. minutě vysunul Juřenu uličkou Ráztočný, ale rychlonohý mladík mířil těsně vedle. Bořetický brankář si pak poradil i se Sladkého střelou zblízka a tygří skok vytáhl proti tečovanému pokusu Valenty.

Bořetice měly v první půli jen dvě šance. Tu první zahodil trestuhodně hlavičkou Drápal a ve 38. minutě vychytal rakvický gólman Strýček Michala Dufka. Když už to vypadalo, že poločas plný faulů a nepřesností sudí ukončí, utekli Sladký s Ráztočným do úniku dva na jednoho, ale Otáhal znovu udržel naděje Celticu nad vodou.

I po obrátce to byli hosté, kdo se více tlačili k bořetické brance. Šancí měli hned několik, ale časem se ukázalo, jak dokáže být fotbal krutý. Michal Dufek ještě v 55. minutě hlavou neuspěl, když Strýček jeho pokus vytlačil nad břevno. V 67. minutě už ale kapituloval. Michal Dufek se pustil sám do protiútoku středem hřiště a podařilo se mu obstřelit i brankáře Rakvic.

Inkasovaný gól hosty vyburcoval k ještě větší aktivitě. Ráztočný si všiml vyběhnutého Otáhala, dloubl d balonu, ale ten přeletěl nejen brankáře Celticu, ale i celou branku. Vyrovnávací branka padla po krásné fotbalové akci. Jiří Juřena vybojoval na vlastní polovině balon, přesprintoval 60 metrů podél pravé lajny, obešel tři domácí hráče a z hranice brankové čáry poslal centr přesně na hlavu nabíhajícího Kamila Prachaře.

Přestože Rakvičtí i po vstřelené brance přikovali domácí na jejich polovinu, branku už nevsítili. Snad i proto, že sudí nenastavil ani půl minuty a zápas ukončil. Naopak mohli v závěru dostat ještě druhou branku. To by ale Lorenc musel svůj únik vyřešit přesnější střelou.

Sokol Bořetice – SK Rakvice 1932 1:1 (0:0)

Branky: 67. Dufek M. – 77. Prachař

ŽK: 2 – 2

Střely na branku: 8:9 (v půli 3:5)

Rohy: 3:4 (v půli 1:2)

Diváků: 165

Vytisknout text k článku - Nervózní souboj Rakvic v Bořeticích postrádal vítěze ... Vytisknout - Nervózní souboj Rakvic v Bořeticích postrádal vítěze