VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Mutěnická děvčata uchvátil Londýn

Mutěnická děvčata uchvátil Londýn Mutěnice – Olympijský turnaj fotbalistek má potřetí za sebou stejné vládkyně. Američanky si ve finále poradily s Japonskem 2:1 a oplatily jim porážku z loňského finále mistrovství světa. Duel sledovalo na stadionu ve Wembley 80.203 diváků, kteří vytvořili rekordní olympijskou návštěvu na ženském fotbale. Na tribunách nechyběla ani děvčata ze Základní školy Mutěnic, které nečekaně ovládla desátý ročník celorepublikového fotbalového turnaje Coca-Cola Školský pohár 2012. Úspěšný tým z Hodonínska si díky závěrečné výhře nad soupeřkami z Dolního Bousova 2:0 splnil životní sen a podíval se na olympijské hry do Londýna.Ve čtvrtek odletěly do Anglie a v sobotu ráno už byly doma. I krátký pobyt, během kterého dívky ze Slovácka viděly finálový souboj a navštívily několik světoznámých památek, v nich zanechal velký dojem. „Byl to pro nás velký šok. Vždyť většina holek letěla vůbec poprvé. Ani na takovém obrovském stadionu jsme nikdy dříve nebyli," řekla kapitánka úspěšného týmu Sabina Pavková.


Patnáctiletá dívka si výlet do Londýna stejně jako ostatní kamarády užila. „Byl to mimořádný zážitek," řekla stoperka Slovácka. Stejně mluvily i další děvčata. „Bylo to úžasné," pronesla čtrnáctiletá Michaela Brožovičová. Žákyně Mutěnic se vydaly do Londýna ve čtvrtek ráno. Už v letadle způsobil mladý tým menší pozdvižení. „Cesta byla zajímavá. Nikdo nevěděl, co nás čeká. Už v letadle se nám všichni smáli, protože jsme se držely za ruce a když letadlo vzlétlo, tak jsme pištěly," prozradila zážitek z dopravního prostředku Radka Froňková.


Po příletu do hlavního města Spojeného království Velké Británie a Severního Irska absolvovala mutěnická děvčata okružní jízdu po Londýně. Ještě před samotným zápasem si prohlédla architektonické památky města nad Temží: Big Ben, Tower Bridge či Trafalgar Square. Překvapením pro celou výpravu pak byla návštěva Českého olympijského domu v Londýně, kde se mladé fotbalistky setkaly s legendou českého sportu, bývalým kanoistou a dvojnásobným olympijským vítězem Martinem Doktorem. „Potkali jsme tam i Kateřinu Neumannovou," řekla Pavková. Po krátkém odpočinku na hotelu se holky z Hodonínska vydaly společně s nejlepší střelkyní turnaje Denisou Skálovou ze Základní školy T.G. Masaryka v Dolním Bousově a s kolegyněmi ze Základní školy Gorkého Trebišov, vítězkami slovenské části Coca – Cola Školského poháru 2012, na stadion. „Měly jsme snad ty nejlepší místa. Seděly jsme nahoře a všechno dobře viděly," uvedla Pavková.


Ta fandila stejně jako celý tým Američankám. „Protože za ně hraje hodě oblíbených hráček. Mám ráda Alex Morgan i brankářku Hope Solo. Navíc jsme věděli, že USA vyhraje," usmívala se Brožovičová. Tu nadchla především divácká kulisa. „Atmosféra byla úžasná. Něco podobného jsem nikdy nezažila," pravila Brožovičová, která se k fotbalu dostala přes legendární gólmanku Doksanskou. Nestárnoucí brankářka je totiž Babičkou Michaely Brožovičové.¨Úroveň zápasu a dovednosti předních světových hráček dívky z jižní Moravy zaskočila. „Byl to mimořádný duel. Prostě jiná liga," řekl Pavková.


Talentovanou fotbalistku přivedl k nejpopulárnějšímu sportu otec, který v minulosti vedl ženy Mutěnic. „Do Slovácka jsem odešla už v mladších žácích. Byl to pro mě velký skok, ale v dobrém kolektivu jsem si rychle zvykla. Hrajeme jako jeden tým," pravila stoperka uherskohradišťského klubu. „Útočení mě neláká. Za sezonu dám maximálně dvě branky," říká Pavková. Ani jedna z děvčat však nečekala před startem celorepublikového Školského poháru, že by se mohla někam dostat. „My jsme si myslely, že skončíme už v Hovoranech, kde se uskutečnilo první kolo," směje se Pavková. „Na rozdíl od soupeřů, kteří spoléhali vždy na nějakou fotbalistku, jsme ale hrály jako jeden tým. To podle mě rozhodlo," doplnila kamarádku Froňková. Patnáctiletou dívku přitom rodiče od fotbalu odrazovali. „Mamka mi to nechtěla dovolit. Řekla, že mohu závodně hrát až když vyhraje celostátní finále v Praze. To se nám nakonec povedlo," dodala Froňková, která si v sobotu poprvé zahrála za ženy Mutěnic. Výlet si pochvaloval i vedoucí mutěnického družstva Milan Kovář. „Vyhrát Coca-Cola Školský pohár je pro nás velký úspěch a návštěva Londýna je pro děvčata tak výjimečným zážitkem, že na něj určitě budou hodně dlouho vzpomínat," říká Kovář.


Další ročník Školského poháru, ve kterém se bude opět hrát o hodnotné ceny a nezapomenutelné zážitky, startuje už v září.


Zdroj:http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/mutenicka-devcata-uchvatil-londyn-i-finale-zenskeho-fotbaloveho-turnaje-20120814.html


Vytisknout text k článku - Mutěnická děvčata uchvátil Londýn ... Vytisknout - Mutěnická děvčata uchvátil Londýn

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
říjen 2018
PoUtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31