Mutěnice jedou. V kraji vyhrály i třetí zápas

Mutěnice jedou. V kraji vyhrály i třetí zápas Mutěnice – Fotbalisté Mutěnic jsou v krajském přeboru i nadále stoprocentní. Dvojnásobný vítěz první A třídy z posledních dvou let neztratil gólový apetit ani o soutěž výš. Po výhře Podivíně a nad Novosedly nedokázaly rozjetý celek z Hodonínska zastavit ani Ivančice. Vinaři vyhráli ve vloženém 14. kole na Brněnsku 3:2 a s devíti body zůstali na čele nejvyšší krajské soutěže.

Třetí výhra Mutěnic v řadě se ale nerodila lehce. Hosté totiž od 26. minuty prohrávali. Brankáře Lupače překonal přesnou ranou do šibenice Táborský. Nováček soutěže odpověděl po půlhodiny hry. Po Holešinského vysunutí vyrovnal Koštuřík.

Bývalý útočník Fulneku a Slovácka měl v první půli stejně jako Holešinský další šance, ale skóre se změnilo až po změně stran. V 56. minutě dokonal obrat Marcel Čepil, který se elegantně zbavil dvou protihráčů a přízemní střelou poslal hosty do vedení.

Třetí gól Mutěnic vstřelil po individuální akci Vydařilého rozběhnutý Holešinský. Slovácký celek mohl přidat další branky, ale brejkové akce nedokázal přesně zakončit. „Kdybychom dali čtvrtý gól, bylo by po zápase. Takto jsme se strachovali až do konce," řekl Zemánek. Jeho tým si závěr utkání zbytečně zkomplikoval. Ivančice totiž v 87. minutě další povedenou ranou snížily na 2:3 a v hektickém závěru se snažily o vyrovnání.

Mutěnice si nakonec těsný náskok pohlídaly. „Podle mě jsme zvítězili zaslouženě, i když Ivančice byly zatím nejtěžším soupeřem. Sedmdesát minut jsme byli lepším týmem. Byli jsme produktivnější než soupeř," pravil Zemánek, který ve vloženém kole postrádal Trávníka. Místo něj nastoupil na pravé straně obrany Jakub Čepil.

Ve vloženém čtrnáctém kole fotbalového krajského přeboru se z výhra radovali i hráči Rajhradu, kteří doma 2:0 vyprovodili Ráječko. To zatím zůstává na dně tabulky bez bodu. Sparta Brno remizovala v Podivíně 2:2, když ještě pět minut před koncem prohrávala. Kuřim podlehla 0:3 v Moravském Krumlově, Bosonohy 2:3 na hřišti IE Znojmo.

V Rajhradě měli z prvního tříbodového importu obrovskou radost. „Dodá nám to sebevědomí před těžkým duelem s Mutěnicemi. Máme těžký začátek soutěže," povídal kouč RAFK Jaroslav Janošek.

K premiérové výhře pomohla jeho výběru znalost hlavní zbraně protivníka. „Pokryli jsme útočníka Sehnala, takže jsme jej nepouštěli do šancí. Ráječko pak nebylo tolik nebezpečné," povídal kouč, kterému udělala radost trefa Poláku už ze druhé minuty. „Bohužel pro moje nervy jsme na 2:0 zvýšili až chvíli před koncem díky Getosovi," dodal Janošek.

Druhou vysokou porážku si zapsala Kuřim, která odjela ze Znojma s třígólovým přídělem. Zatím získala jediný bod za domácí remízu s Podivínem a po třetím kole se usadila na předposledním patnáctém místě.

Ideální scénář zápasu nenapsal ani mladý tým brněnské Sparty. Na hřišti Podivína bylo jasně lepší, ale přesto získalo jen bod. V tabulce se tak posunula na čtvrté místo za Mutěnice a IE Znojmo s plným počtem devíti bodů, a Bzenec, který má stejně jako Sparta sedm bodů.

Vytisknout text k článku - Mutěnice jedou. V kraji vyhrály i třetí zápas ... Vytisknout - Mutěnice jedou. V kraji vyhrály i třetí zápas