VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Mládežnický svátek na jihu Moravy

Mládežnický svátek na jihu Moravy Jihomoravský kraj čeká další mládežnický svátek. V květnu se zde uskuteční kvalifikační skupina ME U19. V minulém roce jsme úspěšně hostili kvalifikaci U17 a její bezproblémový průběh měl velký ohlas u nás i v zahraničí. To mělo určitě velkou váhu při rozhodování o přidělení další akce právě k nám na jižní Moravu.

Díky dobré diplomatické práci předsedy JmKFS Pavla Blahy bude jižní Morava hostit další mládežnickou akci, která má celoevropský význam. „Není obvyklé, aby se dvě významné události konaly v jednom kraji v krátké době po sobě,“ potvrdil nám sekretář JmKFS Josef Dvořáček. Výborná práce jihomoravských organizátorů, při kvalifikaci ME U17, zanechala v rozhodujících fotbalových orgánech velký dojem. Věří v organizační schopnosti zdejších funkcionářů a jejich bezchybnou práci oceňuje umístěním další vrcholné akce.

Od 18. do 25.května se tak v našem kraji uskuteční kvalifikační skupina ME fotbalistů do 19-ti let. Kromě našeho týmu tak budete moci vidět fotbalové naděje z Nizozemí, Ruska a Izraele. Jedná se o kvalifikační část Elite. Z prvního základního kola si postup vybojovaly dva týmy, které budou nyní bojovat v další fázi, jejíž vítěz postoupí na finálový turnaj ME. Ten se na přelomu července a srpna uskuteční v Rumunsku.

Reprezentaci ČR do 19-ti let vede jako hlavní trenér Jaroslav Hřebík. V jeho výběru se objevují hráči jako Tomáš Kalas (Chelsea), Matěj Vydra (Udinese), Václav Kadlec a Ladislav Krejčí (oba Sparta Praha) či Dominik Simerský s Lukášem Matyskou, které jste na podzim mohli vidět v dresu „A“ týmu Zbrojovky Brno.


FOTO: Oficiální web ČMFS - www.fotbal.cz

Vytisknout text k článku - Mládežnický svátek na jihu Moravy ... Vytisknout - Mládežnický svátek na jihu Moravy

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
září 2018
PoUtStČtSoNe
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30