Lochman vyrovnal, Sobůlky ale venku zase prohrály

Lochman vyrovnal, Sobůlky ale venku zase prohrály Vnorovy – Doma pravidelně bodují, venku zatím tápu. Sobůlkám se na hřištích soupeřů letos nedaří. S prázdnou odjel celek z Kyjovska ze Strážnice, Ratíškovic a v sobotu i ze Vnorov. Agro před vlastním publikem zabralo, v bojovném zápase zvítězilo 2:1. Vítězný gól zaznamenal v 75. minutě střídající Patrik Hlůšek.

Vnorovští se na další body pořádně nadřeli. Agro sice bylo po většinu utkání fotbalovějším týmem, mělo více standardních situací i nebezpečných střeleckých pokusů, ale hostující brankář Výstup živil akcie Sobůlek na bodový zisk až do konce utkání. Partu kouče Miroslava Čajky vysvobodil až závěrečný hvizd sudího Lipára.

„Hra nebyla ideální, ale s body jsme spokojení. Potřebovali jsme nutně vyhrát, protože jsme zatím porazili pouze poslední Tvarožnou Lhotu. Je to vydřené vítězství," řekl domácí kouč Miroslav Čajka.

Vnorovům hodně pomohli středopolaři Mánek s Janouškem. Zkušení hráči totiž Agru v předchozích duelech citelně scházeli. „V naší hře byli poznat. Mužstvo dáváme pomalu dohromady. Chvilku bude trvat, než si to sedne," pravil Čajka. .

Jeho tým vstoupil do zápasu aktivně. Z úvodního náporu ale domácí kromě několika standardních situací nic mimořádného nevytěžili. Sobůlky poprvé zahrozily v 10. minutě, kdy po nákopu stopera Pazourka nebezpečně hlavičkoval Voříšek.

Hosty dlouho držel brankář Výstup, který si poradil i s tvrdou ranou Janouška. Bývalý hráč Blatnice a Vracova byl na začátku prvního gólového momentu. Po rohu Janouška poslal Agro hlavou do vedení Jan Třináctý.

Celek z Veselska byl i nadále lepším týmem. Hra Vnorov ale postrádala ve finální fázi přesnost a jednoduchost.

Ani Sobůlky ovšem nebyly bez šancí. Vyrovnat mohl ve 35. minutě Lecián. Jeho slabou dorážku gólman Janda i v leže chytil.

Domácí tým začal i po změně stran aktivně. Ránu Mánka s obtížemi vytěsnil Výstup na roh. Dalekonosnou ránu Studničky zase zastavilo břevno hostující svatyně.

Vnorovy branku Sobůlek ve druhé půli neustále ostřelovaly. Výstup vyrazil bombu Mánka i střelu Janulíka.

Hosté byli po přestávce neškodní. Z ojedinělé akce přesto vyrovnali. Bezmocného Jandu hlavou překonal osamocený Václav Lochman, který přišel do Sobůlek na hostování z Kostelce. Byla to tak první trefa mladého záložníka v novém dresu.

Domácí inkasovaná branka zabrzdila. Trápení utnul až střídající Patrik Hlůšek, který skóroval po přihrávce mladíka Knotka.

Vnorovy podruhé o vedení nepřišly. Ve zbytku utkání držely balon a těsný náskok v klidu hlídaly. Sobůlky tak i potřetí vyšly venku bodově naprázdno.

„Venku se nám vůbec nedaří. Nevyhovuje nám velké hřiště. V prvním poločase jsme nestíhali. I přesto, že jsme věděli, že domácí zahrávají rohové kopy na první tyč, jsme z jednoho dostali gól. Bohužel se nám to nepodařilo ubránit," řekl kapitán Sobůlek Vlastimil Výstup. „Ve druhé půli jsme srovnali hru i výsledek, ale po jedné chybě jsme inkasovali. Domácí si pak už výsledek pohlídali," přidal.

Zkušený brankář si ve Vnorovech pořádně zachytal. „Bylo tam několik těžkých střel. Proti brankám jsem byl ale bezmocný," uvedl Výstup.

Právě on byl nejlepším hráčem hostujícího týmu. „Sobůlky jsou těžký soupeř. Fyzicky hodně zdatný," pravil Čajka.

Vnorovy chtějí na domácí výhru navázat na hřištích soupeřů. V dalším kole se Agro představí ve Ždánicích, za dva týdny pak jede do Ratíškovic. „Snad z venku něco přivezeme," doufá Čajka.

5. kolo Okresního přeboru: Agro Vnorovy – Sokol Sobůlky 2:1 (1:0)

Branky: 17. Jan Třináctý, 75. Patrik Hlůšek – 65. Václav Lochman

Rozhodčí: Lipár – Straka, Galář (Barák)

Žluté karty: Studnička – Petula

Diváci: 100

Vnorovy: Janda – Svoboda, Tomeček, Motyčka, Vajdík – Knotek, Janoušek, Mánek, Studnička – Jan Třináctý (60. Patrik Hlůšek), Janulík (78. Komoň).

Sobůlky: Výstup – Gajdoš, Pazourek, Petula, Špičák – V. Lochman, Lecián, Bátora, Vala – Hrazdílek, R. Voříšek (68. Vrtal).

Vytisknout text k článku - Lochman vyrovnal, Sobůlky ale venku zase prohrály ... Vytisknout - Lochman vyrovnal, Sobůlky ale venku zase prohrály

Úřední zprávy JmKFS
07.12. - Úřední deska
07.12. - Termínová listina JmKFS pro jarní část soutěžního ročníku 2017/2018
01.12. - Nominace U13 + propozice na halový turnaj v Bratislavě 9.12.2017
30.11. - Komuniké KR č. 8 podzim 2017
29.11. - Výsledky Meziokresní soutěže ,, O pohár předsedy JmKFS"
23.11. - Komuniké ze zasedání VV JmKFS 13.11.2017
20.11. - Nominace na Meziokresní turnaj v Blansku 27.11.2017
20.11. - Výsledky U13, U14 na utkání BFZ - Bratislava 15.11.2017
20.11. - Doškolení licence C - 14.ledna 2018
16.11. - Úřední zprávy JmKFS č.19
09.11. - Doškolení UEFA B licence
09.11. - Nominace U13, U14 na utkání výběrů Bratislavský FZ - Jihomoravský KFS 15.11.2017