Líšeň smetla Blansko. Ale až ve druhé půli

Líšeň smetla Blansko. Ale až ve druhé půli Brno, Blansko – Fotbalisté FK Blansko nevyhráli na zimním Líšeň Cupu ani na třetí pokus. Naopak si připsali druhý debakl. Tentokrát dostal pátý tým krajského přeboru v sobotu od třetiligové Líšně čtyři branky. Blanenští střelci vyšli naprázdno. V tabulce turnaje je Blansko zatím poslední.

S favorizovaným soupeřem přitom drželo Blansko celý první poločas a i část druhé půle bezbrankovou plichtu. Pak se však domácí Líšeň střelecky rozparádila a po chybách hostů začala sázet góly.

Dvě trefy si připsal matador Dostálek. „Výsledek vypadá hodně děsivě, ale my s Líšní hráli do zhruba 70. minuty vyrovnaný zápas. Musím pochválit gólmana Jurana. Zachytal skvěle. Zejména v první půli. Slušně odehráli i dva naši mladí stopeři,“ zhodnotil utkání trenér Blanka Michal Kugler. Tomu v Líšni chyběl kapitán Bubeníček v obraně a v útoku kanonýr Crhák.

Příští sobotu nastoupí Blansko proti dorostu Zbrojovky, který porazil divizní Bystrc 4:2. Ta ještě po gólu kanonýra Zedníčka odcházela do kabin s těsným vedením. Po změně stran však o něj záhy přišla. Mladíci Zbrojovky nasypali do brány Bystrce čtyři góly. Zedníček stačil v závěru utkán svým sedmým gólem na turnaji již jen snížit na konečných 4:2 pro Zbrojovku.

Líšeň Cup sk. A

Prostějov – Líšeň 4:2 (2:0) – hráno v úterý 14.2, Pospíšil, Machálek, Zelenka, Poláček – Oprchal, Drábek
Líšeň – Blansko 4:0 (0:0), Dostálek 2, Šudoma, Malík
Zbrojovka Brno U19 – Bystrc 4:2 (0:1), Netopil, Ullmann, Konečný, Dvořák -Zedníček 2
Vyškov – Rousínov 2:0 (0:0), Poprik, Lička
1. Prostějov 4 4 0 0 13:5 12
2. Líšeň 4 3 0 1 9:5 9
3. Vyškov 4 2 0 2 5:4 6
4. Zbrojovka st. dor. 4 2 0 2 9:9 6
5. Bystrc 4 1 1 2 8:7 4
6. Rousínov 3 0 1 2 1:6 1
7. Blansko 3 0 0 3 1:10 0

Vytisknout text k článku - Líšeň smetla Blansko. Ale až ve druhé půli ... Vytisknout - Líšeň smetla Blansko. Ale až ve druhé půli