VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Ligoví gólmani předávají své zkušenosti

Ligoví gólmani předávají své zkušenosti Na hřišti s umělým povrchem ZŠ Chalabalova v Brně-Kohoutovicích se rozjel již druhý cyklus „Brankářské školy Petra Kouby“. Téměř dvacet mladých gólmanů se každé pondělí podrobuje specializovanému tréninku, který jim ordinují bývalí úspěšní brankáři Josef Hron, David Galla, Radim Vlasák a Ivo Jakš. Zkušení trenéři se věnují každému jednotlivci zvlášť, snaží se ukázat různé možnosti výcviku a zároveň pomáhají odstranit případně špatné návyky.

Cílem brankářské školy je pootevřít žáčkům a dorostencům vrátka do velkého fotbalu, vyzkoušet si tréninkový proces na úrovni ligových gólmanů a motivovat mladé hráče v jejich úsilí stát se jedním z pokračovatelů vynikající české brankářské tradice.

Jak nám prozradil gestor brankářské školy pro Jižní Moravu Radek Rabušic, specializace je u brankáře velmi důležitá: „Ještě dnes si živě vzpomínám na své brankářské začátky v Kosticích. Byl jsem brankář samouk do doby, než do klubu přišel pan František Tuček z Hrušek. Franta Tuček chytával za Sokol Lanžhot celostátní soutěže a zkušeností měl dost a dost. Mně sice už bylo téměř patnáct let, ale pan Tuček mne doslova vycepoval a hlavně díky jeho náročným specializovaným tréninkům jsem se dostal až na prvoligovou scénu. A já pevně věřím, že kluci, kterým se v brankářské škole spolu se svými kolegy věnujeme, si své brankářské sny naplní stejně jako kdysi já“.


Vytisknout text k článku - Ligoví gólmani předávají své zkušenosti ... Vytisknout - Ligoví gólmani předávají své zkušenosti

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
listopad 2018
PoUtStČtSoNe
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30