VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Letošní třetiligová premiéra MSK bez branek

Letošní třetiligová premiéra MSK bez branek Břeclav – Spousta šancí, ale efekt nulový. Tak by se dal shrnout průběh prvního mistrovského zápasu břeclavských fotbalistů v letošním ročníku třetí ligy. Proti béčku Baníku Ostrava měli hodinu drtivou převahu, ale své šance nedokázali využít. Chyběla i častější a důraznější střelba. A když se neujal ani jediný brejk Ostravanů, rozešli se fotbalisté MSK se svým soupeřem bez branek.Ostravské béčko přijelo k prvnímu zápasu sezony na jih Moravy se dvěma známými jmény v sestavě. V záloze se pohyboval z áčka vyřazený reprezentant Antonín Fantiš a v útoku běhal první ligou ošlehaný Róbert Zeher. Naopak domácí nastoupili ještě bez obou Slováků Púčka a Živčice, kterým se nestihla vyřídit registrace. Pro zranění pak chyběli útočníci Sasín a Vlček.


Břeclavané začali aktivně, celý první poločas dobývali branku Severomoravanů. Efekt to však nemělo. Nejčastěji se zjevoval před Pavlenkou logicky jediný útočník MSK Jiří Nevídal. Dvakrát měl blízko k jeho překonání, ale nikdy nebyl v koncovce dostatečně důrazný. A nepodařilo se to v největší šanci první půle ani Navrátilovi, kterého jeho spoluhráči vyslali do úniku. V tomto případě byl ostravský brankář u míče o sekundu dříve.


Pořád to ale bylo mnohem více, než předváděli u břeclavské šestnáctky hosté. Ti za první dějství donutili zasáhnout Prokopa jen jednou proti slabé střele. Kromě toho pálili Boháč a Zeher vysoko nad branku. Zbytek času jen nakopávali balony nebo bez užitku kroužili kolem pokutového území.


Po příchodu obou mužstev z kabin se převaha Břeclavi ještě prohloubila. MSK přikoval hráče Ostravy k pokutovému území, ale stále kroužil, jako by hrál házenou. Častější střelba chyběla. Jediné pořádné ohrožení znamenala Šilingerova bomba ze střední vzdálenosti.


Ostrava po hodině hry vystřídala oba útočníky. Ti svůj úkol splnili. Pozvedli ofenzivu Baníku. První opravdovou prověrkou brankáře Prokopa byla hlavička Fantiše po přímém kopu. Břeclavský gólman musel v 67. minutě předvést pořádný skok, aby míč směřující do šibenice vytlačil na roh.


V 74. minutě spálil největší šanci domácích Simandl, jehož střelu odvrátila tvář hostujícího stopera Baránka na roh. Rozkouskovaná hra plná faulů a nepřesností už branku nepřinesla, a tak si týmy body rozdělily. Pro domácí je ovšem "plichta" zbytečnou ztrátou hned v úvodu sezony.


MSK Břeclav – FC Baník Ostrava „B" 0:0 (0:0)


ŽK: Navrátil, Šilinger (oba MSK)


Střely na branku: 7:4 (v poločase 4:1)


Rohy: 8:4 (v poločase 5:0)


Diváků: 150


MSK Břeclav: Prokop – Levčík (76. Pospiš), Michal, Lysoněk, Krejčí – Šilinger, Cupák, Simandl (K), Málek, Navrátil (90. Dobšíček) – Nevídal (90.Pospíšil)


Ostrava „B": Pavlenka – Vengřínek, Baránek, Skoupý, Velner (K), Šustr, Fantiš, Novák, Boháč, Zeher (59. Vrťo), Pyclík (71. Staško)


Zdroj:http://breclavsky.denik.cz/fotbal_region/letosni-tretiligova-premiera-msk-se-obesla-bez-branek-20120811.html


Vytisknout text k článku - Letošní třetiligová premiéra MSK bez branek ... Vytisknout - Letošní třetiligová premiéra MSK bez branek

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
říjen 2018
PoUtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31