VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Krajské soutěže byly rozlosovány

Krajské soutěže byly rozlosovány V úterý (28.6.) proběhl v brněnském hotelu Avanti losovací aktiv jihomoravských krajských soutěží. Tentokrát se jednalo o velmi nabité odpoledne. Nechybělo překvapení, zhodnocení uplynulého ročníku, předání pohárů vítězným mužstvům, vzácný host a tentokrát i bouřlivá diskuse funkcionářů. To nejdůležitější ovšem proběhlo. Fotbalový ročník 2011/2012 byl rozlosován.


Vezmeme to ale postupně. ČAFC Židenice dlouho přemýšlela kam po pádu z KP přihlásit své muže. Nakonec podala přihlášku do 1.A třídy. Těsně před začátkem losovacího aktivu ovšem z krajských soutěží odstoupila. Klub s dlouholetou tradicí, tak bude v novém soutěžním ročníku hrát pouze Městský přebor MěFS Brno-město. To také na poslední chvíli měnilo účastníky krajských soutěží. Mimořádně tedy musely postoupit dva celky. Nakonec to jsou Rakvice, které budou hrát 1.A třídu skupiny B a Slatina, která se tak z pátého místa MP Brno-město dostala do 1.B třídy. Bude ovšem hrát skupinu C, tedy skupinu, ve které se střetávají týmy z okresů Hodonín a Břeclav.

Pak už přišly na řadu tradiční věci. Předseda STK Libor Charvát přednesl zprávu, ve které zhodnotil skončený fotbalový ročník 2010/2011, aby mohl být uzavřen. Následně byly předány diplomy a poháry vítězným mužstvům. Nejbližtivější pohár dostaly z rukou předsedy JmKFS Pavla Blahy a předsedy STK Libora Charváta zástupci Tatranu Bohunice, jejichž muži postupují po vítězství v KP do Divize.

Poháry tedy byly rozdány a ke slovu dostal vzácný host losovacího aktivu. 1. místopředseda FAČRu Dalibor Kučera promluvil o situaci v FA ČR po odstoupení Ivana Haška z funkce předsedy a dalších novinkách, které FA chystá. Nejvíce rušno bylo v sále po jeho slovech o členských příspěvcích, které by měly být zavedeny v příštím roce. Okolo tohoto chystaného kroku se také motala většina příspěvků v diskuzi. Kučera a následně i předseda JmKFS a člen VV FA ČR Pavel Blaha vysvětlili, že se jedná o nutný krok, který svazu udává zákon a dlouhou dobu byla hledána nejschůdnější cesta. Nakonec by se podle posledního vývoje mělo jednat o 50 Kč na osobu za rok a podle slov obou funkcionářů by se mělo 80% těchto peněz vrátit zpět do klubů. Dalším důvodem je zjistit přesný počet členů fotbalového sdružení, které po FA vyžaduje ministerstvo.

Do velmi živé diskuse pak musel vstoupit předseda STK Libor Charvát, který veřejným přečtením všech týmů v jednotlivých soutěžích rozlosoval následný ročník fotbalové sezony. I pak ovšem pokračovala živá diskuse o novinkách.

Soutěžní ročník 2011/2012 je tedy rozlosován. Po odeslání hlášenek jednotlivými kluby tak brzo budeme znát kompletní harmonogram soutěží. Vše samozřejmě najdete na těchto stránkách.

Vytisknout text k článku - Krajské soutěže byly rozlosovány ... Vytisknout - Krajské soutěže byly rozlosovány

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
říjen 2018
PoUtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31