VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Kostice si zastřílely

Kostice si zastřílely Kostice – Vyšší vítězství v této sezoně fotbalisté Kostic nezaznamenali. V derby s Hustopečemi vyhráli vysoko 6:2, přesto byli po zápase smutní. Posunuly se sice z poslední příčky I.B třídy o jednu příčku nahoru, přesto to pravděpodobně nebude stačit k záchraně. Pokud se některé mužstvo z vyšší soutěže neodhlásí, tak si Kostice příští sezonu zahrají s největší pravděpodobností pouze okresní přebor. Kdo přišel na nedělní utkání Kostic s Hustopečemi o něco později, byl zklamaný o to víc. Domácí totiž po Hoffmanově brance prohrávali 0:1. Kostice se ovšem rychle oklepaly a bez větší námahy zvrátily vývoj zápasu ve svůj prospěch. Domácí v rychlých únicích využili chyb v obraně Hustopečí a dvěma brankami během dvou minut potěšili stovku přítomných diváků.

Nejprve Šalša unikl po rohu Hustopečí všem a přes půlku hřiště se řítil na Duchoně a nedal mu šanci. Zanedlouho využil kiks hostující obrany Sirotka a bez problémů trefil prázdnou branku.

Kostice pak měly do poloviny poločasu další dvě dobré příležitosti, ale brankáře Hustopečí už nepřekonali. Šestý tým z Hustopečí působil nesehraným dojmem a směrem dopředu nebyl nebezpečný.

„Konečně se nám začaly dařit přihrávky do brejkových situací. Kluci bojovali a vyhrát si zasloužili. Podle mě i na udržení soutěže měli. Postavili jsme to na vlastních odchovancích a v tom chceme i nadále pokračovat," komentoval povedený zápas trenérkostického Sokola Josef Jírava.

Konec prvního poločasu a začátek druhého ovlivnil silný déšť. Jakmile ale ustal, vlil novou sílu hlavně do žil domácím hráčům. Oba kostičtí střelci z první půle dokázali překonat hostujícího brankáře ještě dvakrát a oba se zaslouženě radovali z hattricků. Hustopeče jen kosmeticky upravily skóre zásluhou Hermana na konečných 6:2.

„Nebudu se na nic vymlouvat. Ani na počasí. Musím sportovně uznat, že Kostice byly tentokrát prostě lepší. Propadli jsme ve všech herních činnostech. My jsme přijeli do Kostic s klidem, že jsme ve středu tabulky. Byli jsme zachránění, a tak to hráči brali. Neplnili taktické pokyny a Kostice, které ještě bojovaly o možnost záchrany, nás přehrávaly. Dal jsem možnost mladším hráčům, ať se ukážou. Nic nepodcenili, hráli naplno, ale nestačilo to," řekl sebekriticky hustopečský kouč Michal Benko.

Po konci zápasu ale domácí moc neslavili. Není co. Už nejsou sice poslední, na Svatobořice-Mistřín mají dvě kola před koncem jednobodový náskok. Padat z I.B třídy však budou dva celky.

 

Cílem oddílu ale podle vedoucího Kostic Ludvíka Valy bude neskočit poslední, aby se mohli v případě nepřihlášení některého týmu pokusit hrát znovu I.B třídu.

To potvrzuje i kouč Kostic. „Soutěž už jsme na 99 procent ztratili. I takový je fotbal. Ale o záchranu jsme měli hrát v prvních třech kolech, kdy jsme doma zahazovaly jasné šance a trefovali tyčky a břevna. Těch devět bodů nám teď chybí. Teď už je pozdě. Bojovnost klukům nechyběla po celé jaro, ale to nestačilo," krčil rameny.

Sportovní cesta je totiž pro Kostice velmi neschůdná. Musely by vyhrát oba zbývající zápasy s tabulkovými sousedy. A ani to jim pravděpodobně nebude stačit. „Pokud by se někdo odhlásil z I.B třídy, určitě bych já jako trenér tu soutěž chtěl hrát. Přece jen je kvalitnější než okresní přebor. A tým s tradicí jako Kostice by si ji zasloužil," přemýšlel Jírava. „Mrzí mě, že Kostice asi sestoupí, protože to byl jediný celek z Břeclavska. Příští rok zase budeme jezdit desítky kilometrů někam na Hodonínsko," dodal Benko.

 

Michal Benko (trenér Hustopečí): „Nebudu se na nic vymlouvat. Ani na počasí. Musím sportovně uznat, že Kostice byly tentokrát prostě lepší. Propadli jsme ve všech herních činnostech. My jsme přijeli do Kostic s klidem, že jsme ve středu tabulky. Byli jsme zachránění, a tak to hráči brali. Neplnili taktické pokyny a Kostice, které ještě bojovaly o možnost záchrany, nás přehrávaly. Dal jsem možnost mladším hráčům, ať se ukážou. Nic nepodcenili, hráli naplno, ale nestačilo to. Mrzí mě, že Kostice asi sestoupí, protože to byl jediný celek z Břeclavska. Příští rok zase budeme jezdit desítky kilometrů někam na Hodonínsko."

Kostice – Hustopeče 6:2 (2:1)

Branky: Sirotka 3, Šalša 3 – Herman, Hoffman

Zdroj:http://breclavsky.denik.cz/fotbal_region/kostice-si-zastrilely-presto-letos-pravdepodobne-sestoupi-20120603.html

Vytisknout text k článku - Kostice si zastřílely ... Vytisknout - Kostice si zastřílely

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
září 2018
PoUtStČtSoNe
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30