Hodonínští dorostenci mají první výhru

Hodonínští dorostenci mají první výhru Hodonín – Hodonínští dorostenci slaví první vítězství. Svěřenci kouče Maria Rossiho porazili ve 4. kole Moravskoslezské ligy Znojmo 3:0. Slovácký celek vstřelil všechny branky po standardních situacích. Dvakrát se z trestného kopu prosadil stoper Tomáš Novotný, výhru RSM pečetil v poslední minutě střídající Tomáš Petrucha. Ten se hlavou trefil po rohovém kopu.

Tříbrankové vítězství Hodonína ale nedopovídá dění na trávníku. Hosté byli po většinu utkání aktivnějším týmem a hlavně v prvním poločase neproměnili několik slibných příležitostí. V koncovce však Znojemští propadli. Naopak domácí byli tentokrát nesmírně produktivní. Z několika pokusů dali tři hezké góly a díky bojovnosti a nasazení si připsali do tabulky první výhru. Znojmo naopak poprvé v letošním ročníku prohrálo.

„Odehráli jsme slušný zápas. Herně jsme na tom byli lépe než soupeř. Opticky jsme měli navrch. Pokud ale nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát. Každopádně je to pro nás ponaučení. Z výsledku jsem smutný, bohužel jsme neproměnili šance," uvedl kouč Znojma Tibor Duda.

Jeho tým nezačal na Slovácku špatně, ale už ve 14. minutě zaváhal při trestném kopu obránce Tomáše Novotné. Stoper RSM využil špatného postavení hostujících zadáků a přesnou ranou poslal domácí tým do vedení.

„Nevím, co naši hráči dělali před gólmanem. Nikdo jim neříkal, aby šli do branky. Jsou to ale mladí kluci. Z takových chyb se poučí," řekl Duda.

Zkušeného trenéra, který v minulosti vedl Bystrc, Jihlavu nebo Poštornou, práce s mládeží baví. „Je to něco jiného než u dospělí fotbal. Ten je někde jinde," řekl Duda.

Znojemští mladíci byli v první půli mnohem nebezpečnější. Po přihrávce Krejčího pálil těsně vedle Le Minh. Po vyrovnání volaly i nepřesné hlavičky Hověze a Haranzy.

Na druhé straně vyzkoušel pozornost brankáře Dofka Micha Bíza.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Hráči Znojma byli častěji u míče, ale do zakončení se pořádně nedostali. Výjimkou byla povedená rána Hájka a pokus Nehyby.

Hodonín se snažil, ale vyloženou tutovku neměl. Nebezpečí pro hostujícího brankáře znamenaly pouze elegantní uvolnění Zmrzlíka a slabá střela Petruchy.

Domácí se definitivně uklidnili až po druhé brance, kterou vstřelil deset minut před koncem Novotný. Ten se parádně trefil přes zeď do pravé šibenice.

Hodonínští dorostenci mohli v závěru přidal další branky. Třikrát se v dobré pozici ocitl hbitý Reška. Útočníka RSM ovšem v první šanci zastavil brankář Dofek, ve druhém případě pálil forvard Hodonína do boční sítě. Gólem neskončil ani další Reškův únik zakončený povedenou technickou ranou.

Tečku za zajímavým utkáním dal v nastavení Tomáš Petrucha, který skóroval hlavou po rohovém kopu.

„Výsledek je lepší než předvedená hra. Musím uznat kvality soupeře. Znojmo sice nemělo výškovou převahu, ale předčilo nás pohybem i kombinací. Měli jsme kus štěstí," přiznal po sobotním zápase trenér vítězů Mario Rossi.

Jeho tým duel rozhodl třemi dobře zahranými standardními situacemi. „V pátek jsme je na tréninku pilovali. Dvě nám vyšli," radoval se Rossi.

Toho potěšil i Tomáš Petrucha, který nastoupil za hodonínský dorost po delší době. „Petrucha, který dlouho marodil, se střelecky chytil hned v prvním zápase. Věřím, že se mu bude dařit i nadále," pravil náročný kouč.

Rossi totiž každého hráče ročníku nutně potřebuje. „Toto mužstvo totiž není založeno na individualitách. Máme před sebou kus práce. Klukům snad vítězství pomůže," dodal trenér RSM.

4. kolo Moravskoslezské ligy dorostu: RSM Hodonín U19 – Znojmo U19 3:0 (1:0)

Branky: 14. a 80. Novotný, 90. Petrucha

Rozhodčí: Fojt – Procházka, Vašek

Diváci: 50

Hodonín: Doležal – Mach (74. Petrucha), Novotný, Mokrý, Singer – Zmrzlík (87. Kadlčík), Bíza, Konečný Hozák, Knotek – Reška.

Znojmo: Dofek – Vala, Honz, Hrazdílek, Haranza (57. Nováček), Le Minh (46. Hájek), Krejčí, Nehyba, Kolegar, Hověz, Juhaňák.

Vytisknout text k článku - Hodonínští dorostenci mají první výhru ... Vytisknout - Hodonínští dorostenci mají první výhru